dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1068 z 1568
Pokaż wyniki od 21.341 do 21.360 z 31353
  1. #21341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie chce wszczynać jakiejkolwiek nowej dyskusji - powiem ci tylko jedno, drewno nie oddycha.
    Jakby zamiast na plastiki wymienili na nowej generacji okna drewniane mieliby podobny problem.
    Był taki czas gdy sprzedawałem i wstawiałem okna drewniane - problem wilgoci pojawiał się tak samo jak przy plastikach
    Bajki ktoś ci nawciskał i uwierzyłeś - sorki ale taka jest prawda - drewno nie oddycha a tym bardziej nie zagwarantuje ci jakiejkolwiek wymiany powietrza w mieszkaniu póki okna nie otworzysz, nie wytniesz uszczelek czy póki ci się nie wypaczy i uszczelki nie będą przylegać
    Raaaaaaanyyy ale brednie ludziom wciskają - sorki damiancito, że tak się uniosłem
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 11-04-2012 o 15:43
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #21342
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=pchelek;5321041].....
    Charlie wiem ze to malo prawdopodobne by robili sad w konia.

    Nie ma potwierdzenia od producenta szkla ze dokonal hartowania obrobionych szyb. jest tylko protokol przekazania szyb do hartownia.
    To co mowisz o karbach to fakt - sa naciecia, otwory. Ale jedna z szyb ekranu pekla jak szyba zwykla. Tak samo pekla szyba balustrady schodow. Sa to pojedyncze dlugie pekniecia a nie pekniecia jak szyb hartowanych. ...QUOTE]

    Jak popękało szkło tak jak pęka NIE HARTOWANE tzn., że zamontowali NIE HARTOWANE.
    Powinien być protokół z hartowania szkła - więcej, powinni mieć badanie na ilość odłamków w kwadracie 10cm x 10 cm ( minimum 40 odłamków ) tak przwiduje norma.
    Skoro pęka szkło jak zwykłe czyli nie hartowane to o co chodzi Sądowi ?
    Chyba, że wykonawca ściemnia, że nic nie wiedział, że otrzymał szkło nie hartowane bo zamawiał hartowane
    Słuchaj jak pęka szkło na balustradzie to do czasu wymiany tego szkła na hartowane trzeba zamknąć ten ciąg komunikacyjny bo zagraża bezpieczeństwu użytkowników !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #21343
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ....
    głowa mnie zaczyna boleć - Klienty, Klienty
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #21344
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    ...
    O szybach 33.1 masz 1000 % racji - wlasnie pisze artykul do MB o przeszkleniach - przepisy stosowania sa wiecej jak skape.
    Jakie szklo dalbys na szklane balustrady??? Dworzec centralny w Warszawie - zmieniali wszystko.
    Ale Pchełek -jakie przepisy stosowania - grubość szkła czy stali użytej do jakiejkolwiek konstrukcji wynikają z OBLICZEŃ STATYCZNYCH pod dany projekt. Każda konstrukcja powinna posiadać wyliczenia -okna mają siatkę statyki, szyby do tych okien też mają, okucia swoje obciążenia KG też mają.
    Pchełek - pierwsze Twoje pytanie do Wykonawcy balustrady czy ekranu powinno brzmieć następująco: proszę przedstawić projekt wykonawczy konstrukcji gdzie będzie wyliczone szkło ( budowa wraz z charakterystyką versus przeznaczenie i gabaryty ). Nie ma projektu a to znaczy , że tego typu konstrukcja jak balustrada czy ekran w ogóle nie powinna być zamontowana bo jest to wtedy samowolka !!!
    Jeśli jest projekt i w nim napisano, że szkło ma być NIE HARTOWANE to wieszasz za ajja projektanta ( stempelek ).

    UWAGA: szkło potrafi odchudzić cenę konstrukcji nawet o 60 %. Skróty jaki są robione w daszkach szklanych, balustradach samonośnych, podłogach szklanych, ścianach szklanych woła o pomstwę do nieba
    W polskiej budowlance króluje prowizorka.
    Zresztą po tym forum widać wszystko.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #21345
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Charlie - w oknach nie ma i nie bylo takiego bagna jakie jest w szkle

    Nie ma protokolu z hartowania - dzieki za info - bezcenne.

    A szklo jest wszedzie - w lazienkach, kuchni, natryskach, sypialniach, na schodach w wiatrolapie - to jeden przyklad

    przyklad inny to szklo w balustradach pewnego duzego dworca lotniczego - balustrady na wysokosci 5 m - ponizej kasy - mialo byc klejone hartowane [wedlug projektu] jest tylko hartowane

    jeszcze inny przyklad w Warszawie na ul Banderii 4 - szklana sciana z ktorej wypadaja szklane plyty [sa hartowane] ale sa zacisniete w uchwytach na sztywno bez przekladek i sie lamia

  6. #21346
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Skoro pęka szkło jak zwykłe czyli nie hartowane to o co chodzi Sądowi ?"

    Napisalem ze jest niehartowane - brak opisu i sposob pekania - poszlo do sadu. Wykonawca ratuje d..pe i biegly mu napisal ze zahartowali szklo po jego obrobce i ze jest to mozliwe [doslali papiery z procesu "hartowania"] i ze zapomnieli oznakowac [najpierw bylo ze inwestor nie chcial znakowania - ale inwestor i swiadkowe to obalili] - sad odeslal do mnie bym to wyjasnil - to wyjasniam.
    Ale dlaczego peka jak niehartowane to milczy jak grob.

    A producent sam sie podklada bo przekazal mi do wgladu "papiery" ze dal szklo do hartowania, wiec nie moze sciemniac ze nie wiedzial ze dostal szklo niehartowane. Chyba ze w kolejnej wersji sciemniac zacznie. Z tym ze nie ma jak piszesz wynikow badan i protokolu z procesu hartowania. Podejrzewam ze szklo nie opuscilo magazynu producenta - jest protokol wyslania tylko.
    Szklo peka jak niehartowane - moje obserwacje.

    Sad [ciemny jak tabaka w rogu - z miasta gdzie dziala ten producent )))))))))] chce wiedziec w koncu czy jest hartowane - odpowiadam po raz drugi ze nie jest. Ciekawe co dalej bedzie.
    Ostatnio edytowane przez pchelek ; 11-04-2012 o 17:42

  7. #21347
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    ....
    przyklad inny to szklo w balustradach pewnego duzego dworca lotniczego - balustrady na wysokosci 5 m - ponizej kasy - mialo byc klejone hartowane [wedlug projektu] jest tylko hartowane

    ....
    Co się dziwisz - około 180 - 200,00 PLN/m2 taniej. Tyle mniej więcej kosztuje laminacja
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #21348
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    balustrady - 250 m kw, daszki 400 - razem .........

  9. #21349
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    ....
    jeszcze inny przyklad w Warszawie na ul Banderii 4 - szklana sciana z ktorej wypadaja szklane plyty [sa hartowane] ale sa zacisniete w uchwytach na sztywno bez przekladek i sie lamia
    Rozumiem, że tafle szkła mocowane są punktowo tzw rotulami i między talerzykami rotul a szkłem nie ma teflonowych przekładek grubości minimum 2 mm każda ?

    Słuchaj - 1 kg pręta teflonowego średnicy 50 mm (długość 30 cm ) kosztuje 300 PLN.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #21350
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    balustrady - 250 m kw, daszki 400 - razem .........
    no widzisz jak się przetargi wygrywa
    Do wymiany wszystko na laminaty hartowane bo dojdzie do nieszczęścia !!!
    Teraz już wiecie dlaczego Niemiecki inżynier gardzi Polskim !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #21351
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    nie ma rotul - jest mocowanie na przyspawane do slupow uchwyty - tafla wysokosci 350 cm np i szerokosci 110 ma cztery uchwyty na bokach w odleglosci ok 60 cm od gornych krawedzi - podkladki sa ale z twardego tworzywa

  12. #21352
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    nie ma rotul - jest mocowanie na przyspawane do slupow uchwyty - tafla wysokosci 350 cm np i szerokosci 110 ma cztery uchwyty na bokach w odleglosci ok 60 cm od gornych krawedzi - podkladki sa ale z twardego tworzywa
    Teflon musi być albo neopren między szkłem i profilem stalowym. To są nowoczesne tworzywa a ich elastyczność jest trwała - nigdy nie twardnieją.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #21353
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "na laminaty hartowane bo dojdzie do nieszczęścia !!!"

    Po pieciu latach sia kapneli jak dyro tej firmy wrocil ze sluzbowego wyjazdu do Niemiec [a tam go oswiecili]. W projekcie bylo hartowane laminowane. Nadzor budowlany to puscil - tylko hartowane. W dzienniku budowy nie ma slowka o zmianie szkla - nic nie ma o szkle [jakby go nie bylo], nie ma protokolu i zapisu robot szklenia. Projektant sie dopiero teraz dowiedzial ze mu zmienili szkla w stosunku do jego projektu.
    Ostatnio edytowane przez pchelek ; 11-04-2012 o 17:54

  14. #21354
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Neopren owszem jest - w projekcie.

  15. #21355
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    "na laminaty hartowane bo dojdzie do nieszczęścia !!!"

    Po pieciu latach sia kapneli jak dyro tej firmy wrocil ze sluzbowego wyjazdu do Niemiec [a tam go oswiecili]. W projekcie bylo hartowane laminowane. Nadzor budowlany to puscil. W dzienniku budowy nie ma slowka o zmianie szkla - nic nie ma o szkle [jakby go nie bylo] Projektant sie dopiero teraz dowiedzial ze mu zmienili w stosunku do jego projektu szkla.
    Teraz już wiesz jak to działa na dużych budowach.
    Słuchaj - w Łodzi budują kompleks pod nazwą EC 1. Skanska i PORR ( ten od Dworca Centralnego ) są tam Generalnymi Wykonawcami. Co tam za kombinacje odchodzą ze szkłem - na tę chwilę zdeklasowali ( oszczędności ) EI podłogi szklanej z 30 minut na 15. A pewnie skończy się na bezklasowości - ha,ha,ha.
    Daszki szklane dopuścili na szkle 6mm hartowanym bo im wykonawca napisał, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność - takie szkiełko to używa się na pólki w meblach !!! I to są polscy inżynierowie !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #21356
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    Neopren owszem jest - w projekcie.
    Jak chcesz się dowiedzieć szerzej o neoprenie to jest producent tego w Polsce
    www.rolep.pl
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #21357
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    W Łodzi bylem - taki budynek ze szkla i stali opodal dworca bodajze Kaliska. Rastry sa na szybach - maja w calosci z daleka dawac jakis geometryczny obrazek. Zima szyby im sie skurczyly i na szybach wyskoczyly koncentryczne kregi - polcienie. Jak pierscienie newtona - ale w odcieniach szarosci. Zaszlo [moim zdaniem] zjawisko interferencji obrazu - zalamanie swiatla na jednej szybie i odbicie na drugiej. A ze szyby sie wklesly to i zalamainie wyszlo cieniowane. napisalem ze to nieuniknione zjawisko optyczne. Znalezli specjaliste co zalecil zmiane rastru z kropkowanego na nieregularny w ciapki i ze zjawisko zniknie. Wstawili jedna taka szybe ale juz nie bylo zimno i zjawisko nie wyskoczylo. Bylem robilem fotki aparatem cyfrowym - jednych i drugich szyb. W swietle spolaryzowanym przez obiektyw aparatu i jedne i drugie szyby daly ten sam efekt. Znaczy sie aparat wylapal zalamanie i rozproszenie swiatla na jednych i na drugich szybach - pomimo ze nie byly ugiete. Wstawiaja uspokojeni szyby - zobaczymy w zimie.

  18. #21358
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    PORR - to oni zmieniali szyby na centralnym - za milion ponoc - tez dali ciensze - 6 mm

  19. #21359
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Daszki szklane dopuścili na szkle 6mm hartowanym"

    Klejone 2x5 mm ze szkla hartowanego na podwojnej folii to minimum moim zdaniem.

  20. #21360
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Hmm...ja widzę wyraźnie cień rzucony przez pęknięcia na szybę oklejoną, która jest na zewnątrz bo fota wykonana jest od wewnątrz pomieszczenia.
    Gniazdo widzę od dołu foty a pęknięcia a`la wulkan wychodzą z jednego punktu - sądzę, że od listwy przyszybowej. To są pęknięcia pierwotne - wtórne to te, które powstają po jakimś czasie "użytkowania" szyby już popękanej. Porównać to można do pękania szyby samochodowej przedniej - uderzenie od kamienia ( gniazdo ) a po jakimś czasie "użytkowania" dalsze pęknięcia idące w stronę brzegów szyby.

    STARY - nie rozumiem dlaczego nie zapodajesz dalszych fot - bo co - nie chcesz przyjąć do wiadomości innej interpretacji tylko taką jaką sobie sam założyłeś ? To po jaki ...uj zaczynasz temat ?
    Dlaczego nie zapodaję? żeby zakończyć dyskusję i nie sprowadzić prokuratora
    Jeżeli ja -autor fotki- i inni nie widzieli rzucanych cieni i zgodnie twierdzili,że pęknięta jest jednak szyba wewnętrzna to musimy najpierw skorzystać z porady okulisty, chyba
    Zwłaszcza, że sklepu też nie widziałem... a tylko podobne pęknięcia w sąsiednim oknie

Strona 1068 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony