dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 1066 z 1569
Pokaż wyniki od 21.301 do 21.320 z 31362
  1. #21301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    tylko pijaczek któremu nie chcieli piwa sprzedać i....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #21302
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    tylko pijaczek któremu nie chcieli piwa sprzedać i....
    ...albo jakiś młody ADHD walnął w ramiak.

    Pęknięcia wychodzą ewidentnie z jednego punktu i są na wewnętrznej szybie, nie oklejonej.
    Gdyby przyjąć Twój tok myślenie to powinna pęknąć szyba oklejona od termicznych naprężeń. Na pewno nie pęknie szyba od wewnątrz pomieszczenia w momencie kiedy Słońce atakuje szybę zewnętrzną.
    W mojej opinii to szyba wewnętrzna pękła z powodu uderzenia w ramiak lub szybę tuż nad ramiakiem ale fota nie obejmuje tej strefy.
    Gniazdo spękań masz wyraźnie zaznaczone. Reszta linii pęknięć to tzw. wtórne pęknięcia. Poza tym to szyba pękająca to laminat i prawdopodobnie 33.1. Jeśli to witryna sklepowa to jestem pewien, że zastosowanie 33.1 było wbrew statyce ( 1100 x 1800 ). De facto powinno stosować się minimum 44.1 czyli klasę P1A. Szyba 33.1 jest BEZKLASOWA na dzień dzisiejszy w związku z tym nie powinno jej się stosować w obiektach użyteczności publicznej !!!

    P.S. podaj adres Biedronki to wyślę Inspektora NB to zamknie tę budę do czasu wymiany wszystkich szyb na pełnowartościowe
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #21303

    Domyślnie

    Zamawiam okna drewniane u polecanego przez Was producenta (wcześniejszy dylemat: Wiktorczyk vs Gebauer) i zostałem zapytany przez sprzedawcę, czy w cenie standardowych 2 szyb nie chciałbym mieć 3, przy zachowaniu profilu 68. Odpowiedź,jak na razie, nie wydaje mi się oczywista. Chodzi bowiem o mieszkanie w powojennej kamienicy, gdzie wentylacja nie należy do sprawnych (grawitacyjna) i z tego względu nie zależy mi na bardzo szczelnych oknach. Już teraz, przy starych, nieszczelnych 60-letnich oknach, nie mogę wziąć prysznica bez lekkiego otwarcia okna w sąsiadującej z łazienką kuchni (w łazience jest okienko otwarte do kuchni). Czujnik ciągu wyłącza piecyk...

    Pytanie jednak, czy przepływ powietrza przez okno z 2 szybami, w porwaniu z tym samym oknem z 3 szybami, jest różny (przy niezmienionych innych parametrach)? Różna jest przenikalność cieplna, co oczywiste, ale wydaje mi się, że przepływ powietrza jest identyczny (ten następuję bowiem głównie przez styk okna z ramą i przez drewno teoretycznie ). CZY MAM RACJĘ? ...bo jeśli tak byłby sens wziąć gratis te 3 szyby. Nie ma teraz liczników na kaloryferach, ale podejrzewam,że w przyszłości będzie to wręcz wymóg...

    PS. Życzę Wszystkim Wesołych Świąt!
    Ostatnio edytowane przez damiancito ; 07-04-2012 o 20:55

  4. #21304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ilość szyb nie ma znaczenia dla szczelnośći okna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #21305
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    3 szybówka, grubości 48mm mało efektownie wygląda w profilu 68 mm przez listwę przyszybową.
    Tak jak JAREKO potwierdzam - na szczelność okna szyba nie ma wpływa. Natomiast żeby uniknąć kłopotów podczas brania prysznicu musisz zamontować sobie nawiewniki - dodatkowy koszt, niestety, ale komfort atmosfery wysoki.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #21306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    profil 68 i 3 szyby trszke takie dziadowskie
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #21307
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ...albo jakiś młody ADHD walnął w ramiak.

    Pęknięcia wychodzą ewidentnie z jednego punktu i są na wewnętrznej szybie, nie oklejonej.
    Gdyby przyjąć Twój tok myślenie to powinna pęknąć szyba oklejona od termicznych naprężeń. Na pewno nie pęknie szyba od wewnątrz pomieszczenia w momencie kiedy Słońce atakuje szybę zewnętrzną.
    W mojej opinii to szyba wewnętrzna pękła z powodu uderzenia w ramiak lub szybę tuż nad ramiakiem ale fota nie obejmuje tej strefy.
    Gniazdo spękań masz wyraźnie zaznaczone. Reszta linii pęknięć to tzw. wtórne pęknięcia. Poza tym to szyba pękająca to laminat i prawdopodobnie 33.1. Jeśli to witryna sklepowa to jestem pewien, że zastosowanie 33.1 było wbrew statyce ( 1100 x 1800 ). De facto powinno stosować się minimum 44.1 czyli klasę P1A. Szyba 33.1 jest BEZKLASOWA na dzień dzisiejszy w związku z tym nie powinno jej się stosować w obiektach użyteczności publicznej !!!

    P.S. podaj adres Biedronki to wyślę Inspektora NB to zamknie tę budę do czasu wymiany wszystkich szyb na pełnowartościowe
    Który to jest ten ewidentny punkt w tym przypadku?? A które to pęknięcia wtórne?
    Oklejona jest szyba wewnętrzna i ta szyba jest popękana.
    Budowa szyby to 4t/16a/4, bez żadnych laminatów.
    Mam jeszcze parę fotek, lecz na razie nie widzę powodu aby je zamieszczać - po takich werdyktach ....
    p.s. Montaż nie był również w żadnej Biedronce, i skończ z tym inspektorami.

  8. #21308
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    3 szybówka, grubości 48mm mało efektownie wygląda w profilu 68 mm przez listwę przyszybową.....
    Bardzo wątpię, aby ktoś wykonywał standardowo trzyszybówkę z pakietem 48 mm w profilu 68 mm - chyba na wyjątkowo specjalne zamówienie
    W tym ramiaku jest to zwykle przedział 36, max 40 mm dla grubości szyby.

  9. #21309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Gniazdo spękań masz wyraźnie zaznaczone.
    Tu nie ma żadnego gniazda spękań, pofałdowana naklejka je udaje. Przyczyna może być nie do ustalenia, swego czasu sporo takich niewyjaśnionych pęknięć oglądałem , zawsze na wewnętrznej szybie i najczęściej pojawiały się przy temperaturach na zewnątrz około 0 st. Celowała w tym pewna firma robiąca własne pakiety na szkle Guardiana

  10. #21310
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "48 mm w profilu 68 mm - chyba na wyjątkowo specjalne zamówienie"

    To ile zostaje na listwe przyszybowa i wrab po drugiej stronie - 20 mm.
    wrab ma 10 co najmniej i na listwe zostaje tez 10 - to nietechnologiczne bo listwa przyszybowa musi miec co najmniej 15 - inaczej nie jest listwą.

  11. #21311
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "że zastosowanie 33.1 było wbrew statyce"

    samo zastosowanie pojedynczej folii jest juz wykroczeniem wo0bez zdrowego rozsadku i doswiadczen - taka folia sie slabo rozklada na szybach.
    A jak jest to 33.1 to prokuratora trza wzywac

  12. #21312
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Budowa szyby to 4t/16a/4, bez żadnych laminatów"

    A jesli to taka szyba - w witrynie sklepowej to prokurator powiniej juz tam jechac

  13. #21313
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    ....
    Hmm...ja widzę wyraźnie cień rzucony przez pęknięcia na szybę oklejoną, która jest na zewnątrz bo fota wykonana jest od wewnątrz pomieszczenia.
    Gniazdo widzę od dołu foty a pęknięcia a`la wulkan wychodzą z jednego punktu - sądzę, że od listwy przyszybowej. To są pęknięcia pierwotne - wtórne to te, które powstają po jakimś czasie "użytkowania" szyby już popękanej. Porównać to można do pękania szyby samochodowej przedniej - uderzenie od kamienia ( gniazdo ) a po jakimś czasie "użytkowania" dalsze pęknięcia idące w stronę brzegów szyby.

    STARY - nie rozumiem dlaczego nie zapodajesz dalszych fot - bo co - nie chcesz przyjąć do wiadomości innej interpretacji tylko taką jaką sobie sam założyłeś ? To po jaki ...uj zaczynasz temat ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #21314
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    "48 mm w profilu 68 mm - chyba na wyjątkowo specjalne zamówienie"

    To ile zostaje na listwe przyszybowa i wrab po drugiej stronie - 20 mm.
    wrab ma 10 co najmniej i na listwe zostaje tez 10 - to nietechnologiczne bo listwa przyszybowa musi miec co najmniej 15 - inaczej nie jest listwą.
    Na upartego można zastosować tzw. listwę fajkową. Wychodzi ona wtedy poza obrys profilu. Nie wygląda to efektownie oraz nie do końca spełnia wymogi jakie stawia się listwą przyszybowym - za słabe mocowanie szkła we wrębie skrzydła.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #21315
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    wychodzi jak sie wbija sztyfty w tak gowniane listwy - kalecza szyby

  16. #21316

    Domyślnie

    Dzięki Wszystkim za wypowiedzi nt. 3 szyb w profilu 68. Dam sobie z tym w takim razie spokój, nawet jeśli jest to gratis, w ramach promocji. Rozumiem, że to nie tylko kwestia wyglądu (wąska listwa przyszybowa), ale także niepoprawnej technologicznie (osłabionej?) konstrukcji okna!? Nie sądzę jednak, żeby Gebauer stosował dziadowskie rozwiązania technologiczne. Może sprzedawca nie do końca wiedział, co mówi...

    PYTANIE (może głupie) - jaki kolor silikonu jest najlepszy do białych okien - bezbarwny (de facto mleczny), czy biały? Rozumiem, że współczesne silikony są jak guma i da radą zmyć z nich brud (wtedy biały byłby chyba najładniejszy)?
    Dzięki za wszelkie wypowiedzi!

    PS. Pchelek, myślałem o zamówieniu wywietrzników (problemy z ciągiem dla piecyka gazowego), ale po pierwsze, problem z wentylacją jest na tyle duży, że nie ma pewności, że to wystarczy do prawidłowego ciągu (samo otwarcie okna w kuchni na 1 cm nie wystarcza), po drugie w najbliższych latach mają te piecyki demontować (woda z ciepłowni).

  17. #21317
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Charlie - masz moze norme BN-86/6844-02 albo moze przynajmniej wiesz co zawiera

    I ciekawi mnie zawartosc tresci punktu normy 14179-1 punkt 12-ty. Znakowanie szyb hartowanych - czy musi byc na szklanych drzwiach, balustradach, ekranach, szklanych przegrodach [nie sa to meble]

    Biegly stwierdzil w ekspertyzie ze mozna szklo hartowane: ciąć, szlifowac, wiercic w nim otwory

  18. #21318
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "po drugie w najbliższych latach"
    jutro moze byc za pozno - tlenek wegla nie ma zapachu - wentylacja jest potrzebna bo Ci zawilgotniec moga sciany, oscieza, nadproza - i grzybek sie rozwinie

  19. #21319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    stary dom, wymienione okna na nowe, ogrzewanie wewnątrz nie zmienione, piec gazowy, pogrzeb był późną zimą, okna wymienione na zimę by cieplej było. Gdzie się wydarzyło ? W Grodzisku Maz w zeszłym roku
    Nawiewniki? A co to takiego i po co?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #21320

    Domyślnie

    Moja decyzja o rezygnacji z nawiewników nie jest lekceważeniem bezpieczeństwa. Idiotą nie jestem. O moje bezpieczeństwo dba piecyk z czujnikiem ciągu. Jak zapomnę otworzyć okna przed wejściem pod prysznic, piecyk się automatycznie wyłączy po ok. 1-2 min. Można powiedzieć, że poprzedni lokatorzy mieli szczęście (ja przez pewien czas też), bo stary piecyk (z 1979 r. bodajże) czujnika oczywiście nie posiadał, a okna były jeszcze szczelniejsze, bo w lepszym stanie...

    Jestem wręcz pewny, że nawiewnik nie zapewni mi ciągu. Uchulenie okna będzie wciąż konieczne. Doszedłem do takiego wniosku po "eksperymentach", które polegały na uruchamianiu piecyka przy różnych "poziomach" otwarcia okna. Mało tego, ja chyba nawet nie powinienem twierdzić, że mam problemy z wentylacją. Od starych okien dmucha czasami, że wręcz firanka faluje. Piony wentylacyjne przechodzą kontrole bez problemu, itd. To chyba przewód kominowy jest winowajcą, bo jak się okazało ktoś inny się do niego podpiął z piecykiem. Na szczęście współnota zabiera się do porządkowania tych spraw. Mój przypadek nie jest jedyny...

Strona 1066 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony