dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    skopiuje tu mój wpis na temat reku i instalacji bo sporo osób o to pyta, a więc parę słów na jego temat:
    szczelna konstrukcja,
    prostota wymiany filtrów, są to porostu ramki na które zakładamy włókninę cięta z metra.
    oszczędne wentylatory, przy pracy na 1/3 mocy, miernik pokazał 15W
    wymiennik plastikowy, niby gorsze niż alu, to wyjdzie w praktyce z opisu wynika że sprawność ok.

    Mam wersję standard, ona nie posiada sterownika, regulowanie odbywa się na zasadzie przełącznika, można ustawić 2 prędkości w pełnym zakresie,
    niższa prędkość tak zwana standardowa, na której reku chodzi cały czas, ustawiana dowolnie,
    do tego opcja turbo po przełączeniu reku wchodzi na wyższe obroty (również dowolnie ustawiane w całym zakresie prędkości)

    reku będzie stał na nieogrzewanym ocieplonym stryszku, rozmrażanie przez podciśnienie, to jedyna rzecz jakiej się obawiam, po zimie zdam relacje.
    brak bypassa ale przy tak małej centrali uważam że to nieporozumienie, do tego jest wątek na forum że bypass to pic na wodę
    gwc też nie planuje.

    Na koniec roku wyrobie się z jego uruchomieniem,

    Co do instalacji, to mam 6x wyciąg i 6 razy nawiew,
    4 skrzynki rozdzielcze, 125 / 3x75mm. 2 na parter 2 na piętro, (wyciąg+ nawiew).
    Kanały starałem się robić równej długości oczywiście Parter osobno, poddasze osobno.
    Kanały elastyczne fi 75mm
    Czerpnia wyrzutnia właśnie się robią, flex, owinięty 10 cm wełny uni-mata+ folia strech, sposób opisywany tu na forum. to samo od reku do skrzynek rozdzielczych.
    kanały do pomieszczeń 5 cm uni maty +strech
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 17-12-2012 o 11:46
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika i Włodek

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!Najważniejsze, że już się mieszka I że mieszka sie dobrze Dzieki za wskazówki, chyba bedziemy podobnie do Was postepować czyli górę zrobimy do regipsów. Życzymy wszystkiego dobrego.No i moze doczekamy sie jakis fotek okologrudniowych, jak juz sie zadomowiliscie Dzieki raz jeszcze!

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Może jeszcze parę słów podsumowania, mieszkamy rok (lipiec-czerwiec):
    odnośnie kosztów:
    Ogrzewanie gazowe + CWU/ 2 osoby = 2560 zl/rok, ( w najzimniejszych miesiącach styczeń luty, rachunek 450 złotych), kominek dla klimatu parę razy w zimie,
    prąd średnio 90 zł na miesiąc
    kosz 17 zl/mc
    woda + kanalizacja 45 zl/mc
    podatek 300 zl/rok
    tel i tv bez opłat

    Całość podstawowych kosztów na rok 4500 zł.
    od tego roku dojdzie jeszcze internet czyli +500 na rok.

    Jest rekuperator więc myślę że przy dobrej izolacji, obniża koszty ogrzewana w mc przejściowych no i w zimie.
    Najbardziej jesteśmy zadowoleni z ogrzewania, zrealizowane własnymi siłami, w miarę dobrej cenie, całość podłogówka, bałem się ale sprawdziło się super. do tego co ważne bezobsługowe, co przy naszej nieobecności w dzień w domu jest bardzo na plus. No i oszczędne.

    Mamy odbicie lustrzane podstawowej wersji, teras od wschodu, wykusz i narożnik od kuchni od południa, Sprawdza się z dwóch powodów, wnętrze się nie przegrzewa w lecie i siedząc na tarasie nie trzeba stosować dodatkowych żaluzji, dodatkowo jest podcień od dachu. Przydał by się garaż na 2 samochody no ale małą działka więc trzeba się zadowolić tym co jest...

    Niektórzy się dziwią że w takim domku można zmieścić taki wielki salon ale to zasługa dobrego ustawienia pomieszczeń na parterze no i braku ściany pomiędzy korytarzem a salonem, co optycznie powiększa pomieszczenie.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bitles
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dzięki za dziennik
    Rewelacyjna motywacja dla ludzi którzy się wahają.. zaczynać budowę samemu, czy odkładać dalej kasę na firmę

    Ciekaw jestem jak wyniki pracy wentylacji po kilku sezonach użytkowania?
    Jeśli jesteś w stanie to napisz coś więcej o kosztach z ostatnich sezonów
    A może jakieś zamiany teraz byś wprowadził, czy wszystko co robiłeś "SAM" się sprawdziło, czy teraz coś oddałbyś w ręce fachowca?

    Czy faktycznie zmieściłeś się w 300 tysiakach, czy może coś jeszcze doszło do tego?

    Jeszcze raz dzięki za dziennik
    Projekt indywidualny - parterówka z płaskim dachem.
    Start - wiosna 2018

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    Może jeszcze parę słów podsumowania, mieszkamy rok (lipiec-czerwiec):
    odnośnie kosztów:
    Ogrzewanie gazowe + CWU/ 2 osoby = 2560 zl/rok, ( w najzimniejszych miesiącach styczeń luty, rachunek 450 złotych), kominek dla klimatu parę razy w zimie, prąd średnio 90 zł na miesiąc

    Jest rekuperator więc myślę że przy dobrej izolacji, obniża koszty ogrzewana w mc przejściowych no i w zimie.
    Tak sobie myślę, że te relatywnie naprawdę spore rachunki za gaz (szczególnie w zimie) wynikają właśnie z WM. Mam podobną powierzchnie ale przed zasilaniem do centralki mam podpięty prosty sterownik czasowy. 24h wyciąganie ciepłego powietrza (nie tylko w mroźne dni) uważam za czystą stratę w portfelu. WM chodzi u mnie okresowo wg. przeliczenia wymiany 1/2 kubatury za jedno odpalenie co 2h. Być może jak niektórzy powiedzą to profanacja ale wypróbuj takie rozwiązanie?

    ps. Na CO temperatura obniżona = komfortowa - 0.5 C tak by podłogówka nie miała nadmiernego "bujania" no i wyłączona legionella.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony