dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ...no i jest belka, Panowie się spisali, udoskonalili nawet projekt, trochę się z nią namęczyłem też osobiście, począwszy od narysowania poglądowego, później rozrysowania w auto-cad, mój debiut w 3D później wyceny, tutaj mamy cały przekrój wykonawców, zaliczyłem chyba z 10-ciu, ceny od 4000 do 9000, terminy minimum 2-ce, ale byli też tacy co zaczęli wciskać mi swoją wersję bo chyba nie mieli pojęcia jak to wykonać. Na szczęście trafił się fachowiec z powołania, najważniejsze że włożył w to trochę cierpliwości i staranności, efekt bardzo nam się podoba. Doceniając to umówiłem się z nim na wykonanie, bramy x2, przesuwnej i skrzydłowej, 2 razy furtkę, barierkę. Zmieniam trochę zdanie o fachowcach, jednak są jeszcze porządni i z powołania, do tego w ludzkich cenach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110913014.jpg
Wyświetleń:	554
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	74662  
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 14-09-2011 o 10:58
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kolejny tydzień zmagań za nami, dość obfity i kolejny urlop na budowie, działo się ale może po kolei:
    poniedziałek akcja wylewki 184 m2, ekipa 3 osobowa - mixokret, chłopaki uwijali się jak w ukropie, od 8 rano do 23 w nocy, udało się całość w jeden dzień
    koszt 11 zł robocizna za m2 na okrągło 2000 zł
    do tego materiał cement 900
    plastyfikator 70
    zbrojenie włókna 80
    piach 900 zl
    w sumie niecałe 4000 zł.
    Wtorek odsypanie, później rozdział wody czyli kolejny licznik w domu
    do tego zabrałem się za czyszczenie ścian z resztek zaprawy, bo od środy ruszamy z ociepleniem, załatwiłem też rusztowanie ( nie wysoko więc 12 ramek wystarczy po 6 na jedną konstrukcje, ramki wykombinowałem po znajomości za free
    przyjechał styropian, 21 kubików, termo organika fasada silver, gr 15 cm.
    We środę wystartowaliśmy, nigdy tego nie robiłem, do pomocy Teść i Wujek, parę płyt i idzie sprawnie, ściany stawiałem sam więc pion jest ok, do tego na cienkiej zaprawie, więc mało nierówności, trochę na wysokości płyty, ale równanie klejem i do przodu, początek poszedł sprawnie, bo nisko, we czwartek juz po rusztowaniu więc trochę gimnastyki, no i doszły otwory pod okna, i ocieplenie płatwi dachowej, docinanie po skosie, 15 cm styro to już nie idzie tak łatwo, jeden cały czas musi docinać
    Podsumowując w niecałe 4 dni udało się położyć jakieś 70% całości.
    W piątek dograłem jeszcze wygląd drzwi ze stolarzem. powinny być jutro gotowe. nareszcie będzie można zamknąć dom.
    Na zewnątrz w planach dokończenie ocieplenia, podbitka chyba na wiosnę i wchodzę do środka, ocieplenie dachu i grzejemy bo robi się chłodno wieczorami.
    Bardzo byśmy chcieli wprowadzić się na święta. Zobaczymy jak pójdzie.... lepiej nie zapeszać.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    między czasie (o czym nie pisałem) pojawiły się tynki, gipsowe knauf, lazienki cem-wap. webber
    3 dni roboty
    robocizna 5000
    materiały 3000
    okolo 450m2
    z tym że sami gruntowaliśmy no i ustawienie narożników też po naszej stronie.
    w sumie nie całe 18 zł za m2, myślę że ok, wyceny miałem niektóre po 27 zł.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kończymy kleić styropian, termo organika fasada silver gr 15 cm, poszło jakieś, 25 kubików
    klej greenplast, ponoć dobry 28 worków,
    do tego siatka ake jeszcze ładnie zwinięta,
    kleimy sami, nic trudnego, tylko schodzi, fachowcy na pewno by się tak nie pierdzielili, przez co narobili by mostków termicznych.
    parapety pod kolor okien zloty dąb, powlekane, cena 300 za wszystkie. producent nawroplast, czy coś takiego.

    ceny styro idą do góry strasznie:
    3 tygodnie temu kupiłem po 145, ostatnio już kosztował 166, porażka. dobrze że parę paczek tylko w tej cenie.

    Z ciekawszych rzeczy mamy też już drzwi wejściowe, znajomy stolarz się spisał, robione na wzór z innej firmy, tylko po znajomości taniej lepiej i wykonane z mahoniu.
    fotki wkleję w galerii za jakiś czas.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ocieplenie, ocieplenie, ale po co tak ocieplać jak zimy już nie będzie
    ponad m-c czasu zabawa z ociepleniem poddasza, około 200m2 poddasza, wełna 15 cm profit maty i 10 uni maty, tak średnio wg mnie, nie za mało nie za dużo. żeby nie zrujnować za bardzo budżetu, lektura forum dużo rozjaśniła w tej kwestii, regipsy sie kręcą. 3 osobowa rodzinna ekipa. po pracy i w weekendy.
    Z ważniejszych spraw kończą się też robić drzwi, całość z dębu, po znajomości dlatego mogliśmy sobie pozwolić na bez przylgowe z dęba. Podobne drzwi w salonie cena 3000, kosmos. My mamy w cenie materiału, nawet sam będę je szlifował i czyścił żeby było taniej.
    no i kupiliśmy już gresy, paradyż masto bianco, poł poler 60x60, wiatrołap, cześć salonu, kuchnia. Do tego panele, gabinet na dole i cześć salonu, szerokie 24,5cm, v-fuga tylko po długości, bardzo jasne, klon. ale jeszcze trochę czasu upłynie zanim się położą...
    A no i najważniejsze, od dziś już będzie ciepło w domku bo uruchamiamy kocioł...
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zimowe m-ce raczej na spokojnie, ale na wiosnę ruszyliśmy, drzwi wew, pomagam stolarzowi, robimy wspólnie, dębowe, do tego zamontowałem stelaż i kibelek w dolnej łazience, obłożyłem część płytkami, trochę cieknie z kibelka, muszę go poprawić, ale myślę że będzie dobrze, ogólnie prace i wydatki przybrały na szybkości bo chcemy się wprowadzić w maju.
    Zamówiliśmy kuchnie, zakupiliśmy cały sprzęt agd, lodówka płyta indukcyjna z ikea, przekonała nas gwarancja aż 5 lat, do tego zlew teka, piekarnik i pochłaniacz gorenje, z serii z białymi frontami
    Szukaliśmy płytek do łazienki, jedyne co było pewne to ich kolor - szary po wielkich bojach, byliśmy zdecydowani na płytki hiszpańskie, jedyne co nam nie odpowiadało to czas oczekiwania no i cena prawie 100zl za m2, co w rezultacie dawało ponad 2000 za same płytki do łązeinki 2x2m, troche dużo, ale rozwiżanie przyszło dość nieoczekiwanie bo w leroyu, pojawiły się na promocji gresy po 29,90, cena super, za gresy 30x60 do tego szare - wykupiliśmy wszystkie
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  7. #27

    Domyślnie

    czy słupek kuchenny po lewej jest mocowany do ściany? czy boki tez są lakierowane?Jaka jest jego głębokość?
    Dla chcącego nic trudnego!

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    czy słupek kuchenny po lewej jest mocowany do ściany? czy boki tez są lakierowane?Jaka jest jego głębokość?
    tak słupek jest mocowany do ściany, boki są lakierowane, natomiast głębokość może zmylić bo to 42 cm, ale jest mały myk bo piekarnik jest wpuszczony w ścianę 18 cm
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    mieszkamy od 01.07, jest super,
    jeszcze trochę pracy przed nami, ale teraz już na spokojnie można wykańczać.

    Podsumowując, wydaliśmy do tej pory 250 000, zakładałem że to będzie górna granica, jednak w trakcje doszło dodatkowe wyposażenie ( np rekuperator) którego pojawił się w trakcie budowy.

    Jak pisałem wyżej budowa to był dla nas sprawdzian i po czasie można powiedzieć że poszło nam b. dobrze.
    Nie oszczędzaliśmy kosztem materiałów, powiem nawet że mamy dość dobre parametry chodź by ocieplenia, czy wyposażenia.
    To forum to kopalnia wiedzy, ale i internet ogólnie bardzo ułatwia sprawę, można porównywać ceny, i nie dać się naciągać.

    Po drugie, jeżeli mamy trochę czasu to warto próbować samemu niektóre rzeczy wykonać, nawet jeżeli to jest pierwszy raz, niestety firmy zatrudniają kogo popadnie i stad mamy jakość usług jaką mamy.

    Na chwilę obecną brakuje pozostało nam do skończenia, wentylacja mechaniczna i podpięcie rekuperatora, no i porządki koło domu, kostka i ogrodzenie, z tych drobniejszych rzeczy to malowanie, panele, i łazienka na poddaszu, materiały już w większości mamy. Więc myślę że budżet z ogrodzeniem i kostką zamknie się w kwocie, 280 000. w tym jest już agd i podstawowe rtv.
    Na budowie od początku były 3 firmy: do tynków, wylewek i od dachu, resztę wszystko "tymi ręcami robione" przy lekturze forum oraz internetu.
    Myślę że jeżeli zlecali byśmy prace firmą, nie załatwiali wszystkiego sami oraz nie robili zakupów na własną rękę, do powyższej kwoty można by spokojnie dodać 100 000. To jest koszt poświęcenia się przez okres 2 lat, ale satysfakcja i wspomnienia są nie do opisania...
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 09-07-2012 o 14:12
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Może jeszcze parę słów o wentylacji mechanicznej, na początku budowy zakładałem wentylację grawitacyjną, ale w trakcie budowy kiedy informacji przybywało, zdecydowałem się na wentylacje mechaniczną z rekuperatorem, decyzja została podjęta już po wybudowaniu ciągów wentylacyjnych, ale i tak w tym miejscu musiały być kominy do kominka i kotła więc po prostu doszły tylko 3 kanały, teraz służą do przeprowadzenia instalacji neta oraz sat, jeden będzie wykorzystany jako wyrzutnia z rekuperatora.
    Wracając do samej wentylacji mechanicznej, całość wyszła mnie około 6000 zł, myślę że za te pieniądze można się na takie rozwiązanie zdecydować, są też ważniejsze względy, jako że całość stawiałem sam dla siebie, robiłem to dokładnie unikając mostków termicznych, i stosując w miarę dobre ocieplenie, co na pewno zwróci się w trakcie użytkowania, biorąc to pod uwagę wyszła szczelna konstrukcja i aż się prosiło o wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepła.
    Ceny takich instalacji w firmach z dobrą centralą i robocizną to koszt około 12 tys ale są też firmy które inkasują po ponad 20 tys, co wg mnie jest wielką przesadą.
    Dla mnie nawet cena 10-12 tys to było nieporozumienie, dlatego postanowiłem zrobić całość własnymi rękami, oraz lekturą forum.
    Dobrym rozwiązaniem są kanały elastyczne, super sie je układa mają średnice 75 mm dlatego można je łatwo ukryć w ociepleniu, do tego są ciągłe nie mają łączeń, więc sprawa układania jest banalnie prosta.
    Pozostała kwestia zakupu centrali, są centrale które kosztują około 1500-2500 z, jednak coś za coś, albo niska cena i duże zużycie prądu + mała wydajność, albo centrala za 5-6 tys i lepsze parametry.
    Założyłem sobie że nie wydam więcej niż 3000 zl, zacząłem wysyłać zapytanie do firm, o centrale powystawowe, lub po testach albo targach i znalazłem w Warszawie, firmę, która coś takiego mogła mi sprzedać, nie zastanawiając się wsiadłem w auto, 300 km i już jestem w stolicy.
    Zakupiłem centrale brookvent aircycle 1.1. nie dość że ma ona dobre parametry, małe zużycie prądu to jeszcze ma wydajność dobraną do naszego domu.
    Polecam zatem szukać i nie poddawać się, jak się tylko chce, wszytko można załatwić i nie zostać z pustym portfelem.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  11. #31

    Domyślnie

    Witam. Na jakiej wysokości jest okno dachowe zamontowane dolna krawędź?
    Pozdrawiam

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniar105 Zobacz post
    Witam. Na jakiej wysokości jest okno dachowe zamontowane dolna krawędź?
    Pozdrawiam
    miejsce zamontowania okna dachowego musisz dostosować do układu dachówek od dolnej strony, natomiast wysokość musisz dostosować do osób, które będą z nich korzystać, u nas są okna wysokie na 140cm i są zamontowane w taki sposób że można przez nie wyglądać swobodnie a zarazem jak okno jest otwarte (okna łamane w połowie) to nie ma problemu , można przy otwartym oknie wejść pod nie wyprostowanym i nie uderzyć głową, to tak najprościej...
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Witajcie
    Gratulacje postępu i wyrazy uznania za samodzielne murowanie
    Kłaniam się nisko i zapraszam do kontynuacji dziennika. Na pewno pomoże innym ,,młodszym stażem" budowniczym.
    Ps. nie macie komentów do dziennika więc wpisuję się do niego.
    My też samodzielnie zaczęliśmy i kontynuujemy nadal nasze dzieło haha - szczegóły w dzienniku.
    Witam w gronie samorobów, jest nas dużo
    Gdzie się budujecie??

    Pozdrawiam serdecznie
    Radek samorób wraz se swoją połówką pomarańczy
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  14. #34

    Talking

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    miejsce zamontowania okna dachowego musisz dostosować do układu dachówek od dolnej strony, natomiast wysokość musisz dostosować do osób, które będą z nich korzystać, u nas są okna wysokie na 140cm i są zamontowane w taki sposób że można przez nie wyglądać swobodnie a zarazem jak okno jest otwarte (okna łamane w połowie) to nie ma problemu , można przy otwartym oknie wejść pod nie wyprostowanym i nie uderzyć głową, to tak najprościej...
    Tak zgadza się dlatego właśnie mieliśmy problem o jeden poziom dachówki w górę czy w dół. Mąż jest wysoki a ja niższa to albo ja na palcach albo on się nieco musi schylić. I w końcu po mojemu ) z czego się bardzo cieszę. Mąż też stawia dom sam z ewentualną pomocą (taty,brata) ale praktycznie przy stropie bo wiadomo więcęj ludzi się przyda.Dach sam też zrobił po raz pierwszy w życiu i OK. Patrząc na niektóre zdjęcia dachów jak niektórzy potrafią spartoczyć to szok. Jedynie co tylko tynki to kogoś musimy wziąść a cała reszta samemu.

    Pozdrawiam Monika

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witamy w Naszym dzienniku!
    Budujemy pod Krakowem, w sumie to już mieszkamy , na teraz zagospodarowanie działku w koło domu, puki ładna pogoda to zabraliśmy się za kostkę i plantowanie ziemi, jak się pogoda zepsuje to wchodzę do środka bo zostało mi szpachlowanie regipsów na poddaszu, malowanie i podłogi, materiał już jest, więc pracę mam do końca roku zapewnioną
    Moniar, w sumie może i lepiej jak są niżej niż za wysoko, można przez nie wyglądać a przez większą część roku i tak są zamknięte na marginesie to zastanówcie się jeszcze nad wykonaniem wylewek przez fachowców, sam chciałem je robić ale w sumie koszty są nie duże, a firma zrobiła to równo, sprawnie i szybko, za robociznę zapłaciłem około 2000 zl i zrobili to w jeden dzień, około 180m2.

    Rkowal zacząłem czytać Twój dziennik, bardzo skrupulatny, jak tak działasz na budowie to musi się udać, no i szacun za zmagania z dachem...
    powodzenia życzę...

    ps
    wkleję za jakiś czas parę fotek jeszcze bo sporo się u nas zmieniło i zmienia...
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 20-08-2012 o 08:18
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  16. #36

    Smile

    Jak dla mnie to fajna sprawa z tymi oknami bo wszystko widać. To faktycznie nie duzo za wylewki, jeszcze dokładnie się nie pytaliśmy ile kto bierze. Tak więc zobaczymy szybko też faktycznie.

    Czekamy na zdjęcia...
    Pozdrawiam

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Witaj.
    Dzięki za słowa uznania.

    Mam dla was pytanie za 1000pkt
    Jakie typy instalacji CO i H2O kładliście u siebie?
    Musze zacząć mysleć nad tym tematem.
    Interesuje mnie producent oraz rodzaj (na klej, na złączki skręcane, zgrzewane), i w związku z tym materiał (PEX/ALU/PEX, butylowe, PEX, miedź itp)
    Proszę odp w moich komentach lub na PW co bym nie szukał za długo.
    Z góry dzięki
    Radek
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    no i coś o kosztach jeszcze, mieszkamy od początku lipca, jednak pierwsze 2 tygodnie, nie codziennie,
    tak na prawdę za mc sierpień mogę coś powiedzieć o kosztach,
    2 osoby w domu, jednak tylko popołudniami i weekendy bo praca:
    opłata za wodę i ścieki za sierpień 60 zł,
    gaz tylko CWU 41 złotych
    prąd, zużycie 80 kw
    kosz 17zl
    internet i telefony z firmowe wiec za darmo,
    ochrony brak, okolica bezpieczna
    tv polsat bez abonamentu wiec też za free
    ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony, niskim zużyciem gazu przez kocioł i zasobnik na CWU, co prawda w kuchni jest zasobnik na prąd 10 litrów ale też jakoś znacznego zużycia nie zauważam.
    Rekuperator jeszcze nie odpalony ale po testach on też jest oszczędny, więc zużycie prądu zbytnio nie podskoczy jak będzie chodził cały czas.
    Największe koszty to będzie ogrzewanie, jednak myślę że w najgorsze mce rachunek za gaz nie przekroczy 400 - 500 zl
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika i Włodek

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,

    my jestesmy na etapie "prawie prawie juz koniec". Dlatego wskazówki od Was beda bardzo pomocne. Na jakim etapie wprowadziliscie sie ( wiem ze niezrobiona góra, ale dól cały zrobiony?). Co mozna zostawic sobie juz gdy sie mieszka a co warto waszym zdaniem zrobic przed wprowadzeniem sie?Macie jakies kolory w domu czy malowaliscie wszystko na biało?
    Generalnie bedziemy wdzieczni za wszystkie inne jeszcze wskazówki. Wszystkie do tej pory czytalismy jednym tchem, dziekujemy za wszystkie wasze wnioski itd.

    Budujacy Barwnego monika i włodek

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam
    Wszystko na biało, ale takie było założenie od początku, nie mogliśmy się już doczekać mieszkania na swoim, dlatego, zrobiliśmy tyle żeby wystarczyło, czyli łazienkę prysznic na dole, kuchnie to wiadomo, no i w gabinecie mamy na ta chwilę sypialnię, salon w miarę skończony, wiadomo że chciało by się więcej, ale po pierwsze kasa, po drugie czas, po trzecie chcieliśmy ogarnąć teren koło domu przed zimą, więc wykończeniówka poszła w odstawkę. Na tą chwilę jest jeszcze sporo detali do zrobienia, np: listwy przypodłogowe, parapety w środku, gniazdka (jest tylko część) oświetlenie, czyli lampy bo na razie są tylko żarówki w oprawkach, z tym spokojnie można żyć i robić z czasem...
    Część mebli mamy ze starego mieszkania, ale wymieniamy na bieżąco, drzwi na poddaszu stoją jeszcze nie założone, panele w paczkach,
    Na pewno trzeba ocieplić poddasze i to najlepiej do stanu z regipsami. Szpachlowanie, malowanie itd można zostawić na później.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony