dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2644

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ja mam pogląd kontrowersyjny wedle obowiązujących obecnie w UE "prawideł".

    Uważam, że pracownik w pracy powinien być wykorzystywany po to abyśmy wszystko mieli tańsze. Pracownikiem jesteśmy przez nieduży procent życia. Powiedzmy, że do 24 roku życia się uczymy, później od 60-65 roku życia jesteśmy na emeryturze. Dodajmy do tego dni wolne od pracy, urlopy itd i okazuje się, że w pracy spędzamy mało czasu w stosunku do tego, gdy jesteśmy konsumentem. Moim zdaniem to konsument ma mieć dobrze. Konsumentem jesteśmy od poczęcia do naturalnej śmierci. Liczy się konsument a nie ten co pracuje.
    Aha. I tego wykorzystywanego pracownika będzie stać na te wszystkie wyroby, jak już po szychcie wróci do domu. W każdym rozwiniętym kraju podstawą gospodarki i dobrobytu jest klasa średnia, czyli pracownicy o wysokich kwalifikacjach i wysokich zarobkach. Przyzwolenie na wykorzystywanie pracowników w imię niższych cen to prosta droga do likwidacji klasy średniej. Co w ostatnich dekadach doskonale widać w USA i w Europie niestety też. A celu i tak się nie osiąga, bo niskie koszty oparte na niskich płacach przekładają się na niską jakość produktów i dłuższe szeregi zer na kontach producentów, a nie niskie ceny.

    Uważam, że walka z "CO2" przez UE to głupota. To jest chore, że przemysł z UE przenosi się do Chin, przecież to jest oczywiste, że produkcja CO2 samochodu będzie taka sama niezależnie czy on zostanie wyprodukowany w Polsce czy w Chinach, ale w naszym interesie jest aby auto było wyprodukowane w Polsce. Przez polskiego pracownika i aby rudę żelaza potrzebną do produkcji auta wydobył polski górnik.
    Przemysłu z USA i Europy nie przenieśli do Chin ekolodzy tylko chciwe zarządy. To się działo głównie w latach 90 i na początku XXI wieku. Teraz mamy już tylko konsekwencje. Oddaliśmy Chińczykom całą produkcję razem z technologiami i know-how. A teraz lament, że ich wyroby są tańsze i nieraz lepsze, a naszych nikt nie chce.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Aha. I tego wykorzystywanego pracownika będzie stać na te wszystkie wyroby, jak już po szychcie wróci do domu. W każdym rozwiniętym kraju podstawą gospodarki i dobrobytu jest klasa średnia, czyli pracownicy o wysokich kwalifikacjach i wysokich zarobkach. Przyzwolenie na wykorzystywanie pracowników w imię niższych cen to prosta droga do likwidacji klasy średniej.
    A gdzie ja napisałem, że pracownikom trzeba płacić mało? Pracownik ma być w pracy wykorzystany. Ma pracować a nie udawać, że pracuje. Ma wytwarzać dobra, które później będzie mógł skonsumować jako konsument.

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Co w ostatnich dekadach doskonale widać w USA i w Europie niestety też. A celu i tak się nie osiąga, bo niskie koszty oparte na niskich płacach przekładają się na niską jakość produktów i dłuższe szeregi zer na kontach producentów, a nie niskie ceny.
    Udowodnij, że przy niższych kosztach pracy produkt musi gorszy. Udowodnij, że telefon Xiaomi jest gorszy od tel firmy Apple (miałem oba).

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Przemysłu z USA i Europy nie przenieśli do Chin ekolodzy tylko chciwe zarządy. To się działo głównie w latach 90 i na początku XXI wieku. Teraz mamy już tylko konsekwencje. Oddaliśmy Chińczykom całą produkcję razem z technologiami i know-how. A teraz lament, że ich wyroby są tańsze i nieraz lepsze, a naszych nikt nie chce.
    To rozumiem, że teraz gdy połowa cena energii to opłata karna za CO2 sprzyja rozwojowi biznesu w Europie? Dlaczego jesteście aż tak ślepi?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    A gdzie ja napisałem, że pracownikom trzeba płacić mało? Pracownik ma być w pracy wykorzystany. Ma pracować a nie udawać, że pracuje. Ma wytwarzać dobra, które później będzie mógł skonsumować jako konsument.
    Nie napisałeś wykorzystany tylko wykorzystywany. To nie to samo.

    Udowodnij, że przy niższych kosztach pracy produkt musi gorszy. Udowodnij, że telefon Xiaomi jest gorszy od tel firmy Apple (miałem oba).
    Księgowi i zarząd natychmiast ci wybiją z głowy "za dobrej" jakości wyroby. Wyjątkiem jest okres, kiedy trzeba się wbić na rynek i wypchnąć z niego tych, co na nim dominowali wcześniej. Jakość wykończenia wnętrza w mojej sześcioletniej Kii Ceed, w porównaniu z porównywalnymi cenowo konkurentami z tego samego okresu (Skoda, Toyota, Citroen, Fiat) to jest kosmos. Jak w czasie przeglądu miałem godzinę czasu i sobie pooglądałem nowe auta w salonie, to już się powoli zaczyna zjazd jakościowy. Już mają pozycję, już się nie muszą tak starać i wchodzą oszczędności.

    To rozumiem, że teraz gdy połowa cena energii to opłata karna za CO2 sprzyja rozwojowi biznesu w Europie? Dlaczego jesteście aż tak ślepi?
    Żadna połowa. Uprawnienia do emisji tony CO2 kosztowały na początku roku 60-80 euro. To przy fatalnym polskim miksie energetycznym dodaje 20-25 groszy do kWh. Ostatnio spadły nawet w okolice 50 euro (trochę ponad 15 gr/kWh)


    To już nie moja wina, że te pieniądze marnujemy, zamiast zgodnie z przeznaczeniem modernizować i dekarbonizować za nie energetykę.

    https://magazynbiomasa.pl/gdzie-traf...kich-realiach/

    Nie wiem czy wiesz, że Chiny od kilku lat mają analogiczny do ETS system opłat za emisje. Tyle że oni te pieniądze wydają zgodnie z przeznaczeniem (OZE, magazyny, atom), a nie rozpieprzają na głupoty.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Nie napisałeś wykorzystany tylko wykorzystywany. To nie to samo.
    Uważam, że pracownik ma być w pracy wykorzystywany przez przedsiębiorcę dla jego chęci zysku. Musi być zysk.
    Dzięki wyzyskowi pracownika mamy tanie towary i usługi. UE tego nie rozumie dlatego staniemy się biednym kontynentem bogatym w głupich ludzi sądzących, że walczą z globalnym ociepleniem.

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Księgowi i zarząd natychmiast ci wybiją z głowy "za dobrej" jakości wyroby. Wyjątkiem jest okres, kiedy trzeba się wbić na rynek i wypchnąć z niego tych, co na nim dominowali wcześniej. Jakość wykończenia wnętrza w mojej sześcioletniej Kii Ceed, w porównaniu z porównywalnymi cenowo konkurentami z tego samego okresu (Skoda, Toyota, Citroen, Fiat) to jest kosmos. Jak w czasie przeglądu miałem godzinę czasu i sobie pooglądałem nowe auta w salonie, to już się powoli zaczyna zjazd jakościowy. Już mają pozycję, już się nie muszą tak starać i wchodzą oszczędności.
    Twoje indywidualne emocje i spostrzeżenia nie są poważnym argumentem w dyskusji.

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Żadna połowa. Uprawnienia do emisji tony CO2 kosztowały na początku roku 60-80 euro. To przy fatalnym polskim miksie energetycznym dodaje 20-25 groszy do kWh. Ostatnio spadły nawet w okolice 50 euro (trochę ponad 15 gr/kWh)
    Czyli to co było wysyłane do domów wszystkich Polaków to ściema?



    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Nie wiem czy wiesz, że Chiny od kilku lat mają analogiczny do ETS system opłat za emisje. Tyle że oni te pieniądze wydają zgodnie z przeznaczeniem (OZE, magazyny, atom), a nie rozpieprzają na głupoty.
    Tego nie wiedziałem, natomiast domyślam się, że skoro dużo szybciej się rozwijają niż UE to robią coś lepiej od nas na wielu różnych polach.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Czyli to co było wysyłane do domów wszystkich Polaków to ściema?
    Oczywiście, że ściema. Kłamstwo. Propaganda. Nazwij jak chcesz.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Czyli to co było wysyłane do domów wszystkich Polaków to ściema?

    No nie. Serio w to uwierzyłeś?
    Nie wiesz, że ten całkowicie fałszywy przekaz dotyczył ceny energii a nie całościowych kosztów które płacisz.
    Nie dotyczył przesyłu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Czyli to co było wysyłane do domów wszystkich Polaków to ściema?
    Ściema i to w dodatku sprytna, bo wielu się złapało
    (Częsty mechanizm, kiedy ktoś czyta coś, co potwierdza jego światopogląd np UE=drożyzna)

    No, ale niektórzy sprawdzili, że te 59% to koszt produkcji energii, nie wysokości rachunku
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    A gdzie ja napisałem, że pracownikom trzeba płacić mało? Pracownik ma być w pracy wykorzystany. Ma pracować a nie udawać, że pracuje. Ma wytwarzać dobra, które później będzie mógł skonsumować jako konsument.

    Udowodnij, że przy niższych kosztach pracy produkt musi gorszy. Udowodnij, że telefon Xiaomi jest gorszy od tel firmy Apple (miałem oba).

    To rozumiem, że teraz gdy połowa cena energii to opłata karna za CO2 sprzyja rozwojowi biznesu w Europie? Dlaczego jesteście aż tak ślepi?
    1. Pracownik ma czekać 30 lat na konsumpcję bo przez 30 będzie chapał inie miał sił i czasu na konsumpcję.
    2. Udowodnij, ze Xiaomi jest równy lub lepszy od Apple. (nie mam żadnego z nich).
    3. To nie są opłaty karne tylko opłaty na rozwój. Dlaczego jesteś taki ślepy?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Odpiszę zbiorowo odnośnie energii.



    Czy możecie podać argumenty, że to ściema?

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    1. Pracownik ma czekać 30 lat na konsumpcję bo przez 30 będzie chapał inie miał sił i czasu na konsumpcję.
    2. Udowodnij, ze Xiaomi jest równy lub lepszy od Apple. (nie mam żadnego z nich).
    3. To nie są opłaty karne tylko opłaty na rozwój. Dlaczego jesteś taki ślepy?
    Ad. 1 Asie to Ty nie wiesz, że gdy jest się pracownikiem to też w tym samym czasie jest się konsumentem? Jakie 30 lat?
    Ad. 2 OK
    Ad. 3 Jaki rozwój?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Odpiszę zbiorowo odnośnie energii.
    Czy możecie podać argumenty, że to ściema?

    Ad. 1 Asie to Ty nie wiesz, że gdy jest się pracownikiem to też w tym samym czasie jest się konsumentem? Jakie 30 lat?
    Ad. 2 OK
    Ad. 3 Jaki rozwój?
    Masz rozum (?) to sam poszukaj argumentów za i przeciw.
    Ale nie potrafisz więc się pytasz.

    1. Lepiej jest być asem niż bezrozumnym.
    Chcesz pracownika "żyłować" a konsumować ma na emeryturze.
    3. Nie rozumiesz to się naucz.

    Czy Unia jest winna wzrostowi cen?
    Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.
    Po pierwsze, środki pozyskane ze sprzedaży uprawnień przez państwa są przychodem ich budżetów.
    Czyli środki z uprawnień do emisji CO2 trafiają do Polski.
    Po drugie, dyrektywa ETS wskazuje, że przynajmniej 50 proc. przychodów z puli podstawowej i 100 proc. z puli solidarnościowej powinno trafiać na cele klimatyczne.
    Gdyby faktycznie tak się stało, mogłyby zostać uruchomione instalacje produkujące tanią, zieloną energię, a Polska nie musiałaby płacić tak dużych kwot za uprawnienia do emisji.

    Warto podkreślić, że system nie jest również nowym “wymysłem”, gdyż EU ETS został wprowadzony w 2005 roku, a Polska podpisała się pod nim. To jednak nie wszystko…

    https://globenergia.pl/czy-unia-euro...kom-cen-pradu/
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 26-04-2024 o 15:52
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    1. Lepiej jest być asem niż bezrozumnym.
    Chcesz pracownika "żyłować" a konsumować ma na emeryturze.
    3. Nie rozumiesz to się naucz.
    Asie to nie są żadne argumenty.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz rozum (?) to sam poszukaj argumentów za i przeciw.
    Ale nie potrafisz więc się pytasz.

    1. Lepiej jest być asem niż bezrozumnym.
    Chcesz pracownika "żyłować" a konsumować ma na emeryturze.
    3. Nie rozumiesz to się naucz.

    Czy Unia jest winna wzrostowi cen?
    Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.
    Po pierwsze, środki pozyskane ze sprzedaży uprawnień przez państwa są przychodem ich budżetów.
    Czyli środki z uprawnień do emisji CO2 trafiają do Polski.
    Po drugie, dyrektywa ETS wskazuje, że przynajmniej 50 proc. przychodów z puli podstawowej i 100 proc. z puli solidarnościowej powinno trafiać na cele klimatyczne.
    Gdyby faktycznie tak się stało, mogłyby zostać uruchomione instalacje produkujące tanią, zieloną energię, a Polska nie musiałaby płacić tak dużych kwot za uprawnienia do emisji.

    Warto podkreślić, że system nie jest również nowym “wymysłem”, gdyż EU ETS został wprowadzony w 2005 roku, a Polska podpisała się pod nim. To jednak nie wszystko…

    https://globenergia.pl/czy-unia-euro...kom-cen-pradu/
    Nożesz a kto ten ETS wprowadził jak nie EU ? więc winna drogiemu prądowi nie ma dyskusji.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nożesz a kto ten ETS wprowadził jak nie EU ? więc winna drogiemu prądowi nie ma dyskusji.
    Drogi prąd bo z węgla.
    To nie jest wina UE że mamy prąd z węgla.
    Kasę otrzymał ten niechlubny rząd i wprowadził rozdawnictwo zamiast modernizować i rozwijać OZE.
    Wina rządu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Przemysłu z USA i Europy nie przenieśli do Chin ekolodzy tylko chciwe zarządy. To się działo głównie w latach 90 i na początku XXI wieku. Teraz mamy już tylko konsekwencje. Oddaliśmy Chińczykom całą produkcję razem z technologiami i know-how. A teraz lament, że ich wyroby są tańsze i nieraz lepsze, a naszych nikt nie chce.
    Efekt - Według Reutera wysokie marże eksportowe BYD podkreślają ogromną przewagę, jaką osiągnęła chińska branża motoryzacyjna. Chińskie koncerny potrafią z sukcesem ograniczyć koszty na każdym etapie produkcji - od surowców przez akumulatory aż po robociznę. Nie bez znaczenia są także krajowe dotacje oferowane przez Pekin. Swoboda narzucania cen przez chińskich producentów może oznaczać, że wszelkie karne cła stosowane przez Unię Europejską mogą okazać się najzwyczajniej niewystarczające. W takim wypadku europejską branżę motoryzacyjną mogą czekać bardzo trudne lata

    Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiado...mpaign=firefox
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony