dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #6

    Domyślnie

    Tak właśnie zakładam. Tylko buduje pierwszy dom i każdy temat jest nowy dla mnie.

    Czyli np. z boków dam eps 100 o grubości 5cm 15 cm po jednej i po drugiej stronie + 20 cm kanału = daje szerokość 1 płyty (50cm) na górę o grubości też 5 cm i na to 10 cm eps 100.

    Tylko to trochę dupcenia i nie wiem czy nie przesada. Pierwotnie chciałem docisnoć z boków 10 cm a sam kanał zalać styrobetonem lub nawet wyłożyć sam kanał. W tedy cały nacisk trzyma 10cm eps z górnej warstwy i wylewka. Wystarczy? Czy jednak budować sobię ten most/obudowę?


    Nie wiem też jak to w elewacji rozwiąząć.

    Czy wkuwać w pustak? Czy na pustaku, Czy może pod samym tynkiem. Nie wiem jak to tam z tym przemarzaniem, punktami rosy itp.Z tego co widzę w internecie to praktyki są bardzo różne.


    Chciałem wykuć trochę pustaka i podłożyć tam chociaż 2 cm xps na równo ze ścianą i na to w styropianie elewacyjnym kanał. Tak mi się wydaje trochę średnio ładowanie w pustak bezpośrednio temperatury z otoczenia.


    Będę miał cokół 25 cm i chciałem czerpnię dać w tym cokole, czyli jakieś18 cm w przypadku płaskiej czerpni. Nie wiem czy mi śniegiem nie zawali, ale to sobię odśnieżę. Z drugiej strony w internecie widzę 5 cm nad gruntem 10 cm. Niby ktoś pisał, że 40 cm, ale jak się wrzuci w Google to często ludzie przy gruncie dają.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3y.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	7,9 KB
ID:	468666   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	8,4 KB
ID:	468667   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	468668  
    Ostatnio edytowane przez Korleon ; 11-04-2024 o 08:08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony