dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 187
  1. #161
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    jeśli nie masz nic ciekawego do zaproponowania na przedstawioną sytuację to zwyczajnie zamilcz chyba że rajcuje Cię nabijanie skila zbędnymi postami

    jeśli są tu specjaliści wykonawcy z doświadczeniem i odpowiednią wiedzę proszę o pomoc w temacie laików proszę o czytanie i nie zaśmiecanie forum zbędnymi postami z góry dziękuję
    Mój wpis nie tyczył się ciebie ,nie chciałem cię urazić ,tyczył się tego jak producenci wykorzystują nie wiedzę konsumentów .Po twojej reakcji uważam że leming jesteś ,nie słuchasz i nie myślisz - teraz możesz się obrażać .

  2. #162

    Domyślnie no prawie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No, ale przecież słusznie ci napisał o podczerwieni w podłodze..
    to była opcja ewentualna gdyby rozwiązanie racjonalne w temacie przedstawionym było niemożliwe

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Mój wpis nie tyczył się ciebie ,nie chciałem cię urazić ,tyczył się tego jak producenci wykorzystują nie wiedzę konsumentów .Po twojej reakcji uważam że leming jesteś ,nie słuchasz i nie myślisz - teraz możesz się obrażać .
    o lemingach z żoną pogadaj a jak dalej nie masz nic sensownego do napisana to czytaj i naucz się czegoś nobie

  4. #164
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Co mogę mieć więcej sensownego do napisania , twoje grzanie(podczerwienią) ma tą zaletę że mały koszt inwestycyjny ,wadę że COP=1. Przelicz ,koszty inwestycji ,koszty eksploatacji i okres spłaty kilku rozwiązań.Nie mówię że grzanie prądem ,nowych dobrze ocieplonych domów jest złe.Rzucasz hasłami o podczerwieni a nie masz pojęcia w czym rzecz ,ciskasz się jeszcze nie potrzebnie jak bym ci krzywdę jaką wyrządził .Nie zaśmiecaj wątku!!!

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    piana >=22cm krokwie do wysokości jętek + na jętkach to samo powyżej jętek do kalenicy 18cm
    Piana OK do złoto dla naiwnych. Kosztuje krocie, a lambdę ma taką jak nędzna wełna z rolki. ZK kosztuje jeszcze więcej - ale jak nie ma miejsca to się zgrzyta zębami i daje szansę na sensowną termoizolację i jednocześnie hydroizolację. Chociaż niesie ryzyko, że popęka na pracującym dachu.


    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    ściany z suporexu 24 + 20cm styropianu w 2 warstwach po 10cm + tylnk cementowo wapienny
    Tynk CW na styropian? Co to za rozwiązanie, bo nie spotkałem się. Z tego co czytałem, nie można ich kłaść ani na wełnę, ani na styropian.

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    na podłogówkę mam 12-14cm i plan jest taki żeby dać dobrą 5cm izolację z grafitu folia aluminiowa podłogówka i wylewka na to decha systemowa jakaś klejona etc.
    Folia aluminiowa to kolejne złoto dla naiwnych. Odbija promieniowanie cieplne... Owszem. O ile w danym ośrodku się ono rozchodzi. Ale jakoś ani cement, ani EPS nie chcą go przepuszczać.
    Jak masz na myśli, że 14cm+5cm - to OK. Ma to sens przy dobrym EPS.

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    w grę wchodzi jeszcze mata do ogrzewania podłogi podczerwienią jesli te warstwy wyjdą niewystarczające ktoś byłby uprzejmy wrzucić to w termocada i sprawdzić ?
    Maty na podczerwień to kolejne złoto dla naiwnych. Podobnie jak w przypadku folii odbijającej podczerwień "świecenie" nią ma sens w ośrodku, który dla tego promieniowania jest przeźroczyste. A tu ani beton, ani drewno, ani nawet klej go nie przepuszczają. Więc grzanie kurczaczkom "kwoką" czy montaż promiennika podczerwieni na tarasie czy w domku letniskowym ma sens - to zalewanie takiego źródła ciepła betonem czy przykrywanie panelami podłogowymi, płytkami czy drewnem sprowadza go do roli zwykłej grzałki.
    Za dużo marketingu czytasz i za bardzo w niego wierzysz. Włącz myślenie.

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    PS ktoś grzeje podczerwienią i może napisać trochę własnych spostrzeżeń?
    Mam w domku letniskowym promiennik. Działa zgodnie z teorią.


    Wątków o ogrzewaniu podczerwienią było "kilka". Dla przykładu:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C4%85-rachunki
    https://forum.muratordom.pl/showthre...epla-a-zdrowie
    https://forum.muratordom.pl/showthre...%9Bba-o-opinie
    https://forum.muratordom.pl/showthre...i-fotowoltaika
    https://forum.muratordom.pl/showthre...na-podczerwien
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ka-Bia%C5%82ej

  6. #166
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ty to wiesz ! Inni wiedzą! On myśli że wie.

  7. #167
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.695

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    jeśli nie masz nic ciekawego do zaproponowania na przedstawioną sytuację to zwyczajnie zamilcz chyba że rajcuje Cię nabijanie skila zbędnymi postami

    jeśli są tu specjaliści wykonawcy z doświadczeniem i odpowiednią wiedzę proszę o pomoc w temacie laików proszę o czytanie i nie zaśmiecanie forum zbędnymi postami z góry dziękuję
    Komentarze w stylu: Nie masz nic do powiedzenia, nie pisz są nieuprawnione na forum dyskusyjnym, które jest miejscem swobodnej rozmowy, bez obrażania uczestników.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Piana OK do złoto dla naiwnych. Kosztuje krocie, a lambdę ma taką jak nędzna wełna z rolki. ZK kosztuje jeszcze więcej - ale jak nie ma miejsca to się zgrzyta zębami i daje szansę na sensowną termoizolację i jednocześnie hydroizolację. Chociaż niesie ryzyko, że popęka na pracującym dachu.




    Tynk CW na styropian? Co to za rozwiązanie, bo nie spotkałem się. Z tego co czytałem, nie można ich kłaść ani na wełnę, ani na styropian.



    Folia aluminiowa to kolejne złoto dla naiwnych. Odbija promieniowanie cieplne... Owszem. O ile w danym ośrodku się ono rozchodzi. Ale jakoś ani cement, ani EPS nie chcą go przepuszczać.
    Jak masz na myśli, że 14cm+5cm - to OK. Ma to sens przy dobrym EPS.



    Maty na podczerwień to kolejne złoto dla naiwnych. Podobnie jak w przypadku folii odbijającej podczerwień "świecenie" nią ma sens w ośrodku, który dla tego promieniowania jest przeźroczyste. A tu ani beton, ani drewno, ani nawet klej go nie przepuszczają. Więc grzanie kurczaczkom "kwoką" czy montaż promiennika podczerwieni na tarasie czy w domku letniskowym ma sens - to zalewanie takiego źródła ciepła betonem czy przykrywanie panelami podłogowymi, płytkami czy drewnem sprowadza go do roli zwykłej grzałki.
    Za dużo marketingu czytasz i za bardzo w niego wierzysz. Włącz myślenie.



    Mam w domku letniskowym promiennik. Działa zgodnie z teorią.


    Wątków o ogrzewaniu podczerwienią było "kilka". Dla przykładu:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C4%85-rachunki
    https://forum.muratordom.pl/showthre...epla-a-zdrowie
    https://forum.muratordom.pl/showthre...%9Bba-o-opinie
    https://forum.muratordom.pl/showthre...i-fotowoltaika
    https://forum.muratordom.pl/showthre...na-podczerwien
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ka-Bia%C5%82ej
    Witam,

    Jakbym miał 14+5cm miejsca to nie byłoby pytania, skoro ciepło nie rozchodzi się w betonie w przypadku maty grzewczej więc dlaczego rozchodzi się w przypadku podłogówki jest w tym sprzeczność.

    Tak nie jestem biegły w temacie dlatego zadaję pytanie, marketing marketingiem ale każdą nową technologię czy pomysł można tak nazwać wcześniej dla przykładu były solary, panele fotowoltaiczne pompy ciepła itd.

    tynk cem-wap od środka od zewnątrz mineralny (tego nie dodałem)

    odnośnie piany w stosunku do wełny tyle opinii ilu sprzedawców prawda jest taka że wełna po pewnym okresie czasu pod własnym ciężarem opada i robią się mostki znacznie większe niż w przypadku możliwych mostków w pianie --> mój dom mój wybór

    upiecz kurczaka w w worku i w foli aluminiowej oraz bez niej zobaczymy jakie zdanie i wnioski z tego wyciągniesz ---> w mojej opinii różnica jednak będzie

    jeśli ktoś chce pomóc pomocnym komentarzem bardzo proszę

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Komentarze w stylu: Nie masz nic do powiedzenia, nie pisz są nieuprawnione na forum dyskusyjnym, które jest miejscem swobodnej rozmowy, bez obrażania uczestników.
    niech się redakcja wezmie za zwracanie uwagi forumowiczom nie piszącym nic sensownego w wątkach i drwiących lub oceniających innych z jakimiś przytykami bo nie po to zamieszczam post żeby czytać że jestem lemingiem więc się Adminie zastanów komu uwagę należy zwrócić wcześniej pzdr

  10. #170
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Przecież Kaizen wszystko wyłożył ci na tacy ,należy do tych starszych i mądrzejszych .Ja również cię naprowadziłem.
    Promiennik podczerwieni w podłogówce nie działa ,jak ma działać? To tak jak chciał byś się ogrzać pierwszym wiosennym słoneczkiem za betonową ścianą .Na siłę forsujesz rozwiązanie które ni ma prawa działać ,tzn będzie działać ale tak jak byś ogrzewał dom prądem,i na siłę wmawiasz sobie że masz rację .
    Długa droga przed tobą jeszcze .Admin zareagował jak najbardziej prawidłowo ,wyczuł cię ,takich jak ty bywa tu wielu.

  11. #171
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Taka moja rada ,zrezygnuj z przeglądania broszur reklamowych ,zacznij czytać to forum,to kopalnia wiedzy .Dwa lata już czytam ,zacząłem za pużno i dom mam częściowo skopany .
    Wydaję ci się że dużo wiesz ! Nie wiesz ,ja nie wiem ,a co dopiero ty.Trochę pokory przyjacielu.
    Ostatnio edytowane przez LukaszP66 ; 16-07-2020 o 19:42

  12. #172
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    Witam,

    Jakbym miał 14+5cm miejsca to nie byłoby pytania, skoro ciepło nie rozchodzi się w betonie w przypadku maty grzewczej więc dlaczego rozchodzi się w przypadku podłogówki jest w tym sprzeczność.

    Tak nie jestem biegły w temacie dlatego zadaję pytanie, marketing marketingiem ale każdą nową technologię czy pomysł można tak nazwać wcześniej dla przykładu były solary, panele fotowoltaiczne pompy ciepła itd.

    tynk cem-wap od środka od zewnątrz mineralny (tego nie dodałem)

    odnośnie piany w stosunku do wełny tyle opinii ilu sprzedawców prawda jest taka że wełna po pewnym okresie czasu pod własnym ciężarem opada i robią się mostki znacznie większe niż w przypadku możliwych mostków w pianie --> mój dom mój wybór

    upiecz kurczaka w w worku i w foli aluminiowej oraz bez niej zobaczymy jakie zdanie i wnioski z tego wyciągniesz ---> w mojej opinii różnica jednak będzie

    jeśli ktoś chce pomóc pomocnym komentarzem bardzo proszę
    Albo Ty się źle wyraziłeś albo oni Cie źle zrozumieli. Folia grzewcza na podczerwień a mata grzewcza (czyli kabelki na siatce) to dwa różne produkty.

  13. #173

    Domyślnie

    Pokory mam w sobie jeszcze sporo, szukam rozwiązania problemu i sformułowania że jak zrobie tyle i tyle to będzie dobrze wiem że tak będzie i gdyby się dało to bym ludziom czasu nie marnował. O tej podczerwieni napisałem że się ewentualnie zastanawiam ewentualnie bo grzanie prądem przy założeniu PV o mocy 10kWp nie jest (moje osobiste zdanie) całkowicie bezsensowne. Po filmie podesłanym przez kolegę jest video muratora o domu grzanym promiennikami więc się zastanawiam. To tyle w temacie

    Zainstaluję pompę ciepła gruntową w łazienkach i wejściu do domu będę miał a przynajmniej chcę mieć podłogówkę ile ziemi przy tym ogrzeję nie wiem szukam rozwiązania aby tą stratę zminimalizować dlatego powstał mój post. I pod taki kątem oczekuję porad i odpowiedzi nic więcej

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to proste - jak najwięcej styropianu, przy najmniejszej możliwej warstwie jastrychu

  15. #175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    ciepło nie rozchodzi się w betonie w przypadku maty grzewczej więc dlaczego rozchodzi się w przypadku podłogówki jest w tym sprzeczność.
    Ciepło się rozchodzi (czy dokładniej jest przewodzone). Nie rozchodzi się promieniowanie cieplne.
    Wiesz, że termowizja to rejestracja promieniowania cieplnego? Jak między Tobą a kamerą termowizyjną jest powietrze, to widać, jaką masz temperaturę ciała. Jak będzie beton, to nie będzie Cię "widać" nawet, jak ogrzejesz beton swoim ciepłem - ale to beton będzie "świecił".

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    odnośnie piany w stosunku do wełny tyle opinii ilu sprzedawców prawda jest taka że wełna po pewnym okresie czasu pod własnym ciężarem opada
    Piana pęka, często w zakamarkach jest od razu niedopsikana. Czasami przez fuszerkę - taki przykład:


    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Oby to był powód tej mokrej ściany





    Jakieś pomniejsze detale do poprawy też zakodowałam, żeby wszystko chłopakom pokazać przed ponownym natryskiem.



    a czasami zwyczajnie nie da się podejść do zamakarków. Popatrz na filmiki, gdzie psikają ładnie proste powierzchnie. A jak psiknąć np. u mnie w okolice murłaty? Między murłatą a styropianem na elewacji mam z 4-5 cm na wysokość murłaty do wypełnienia. Nie ma szans na wypełnienie tego pianą, bo nie podejdziesz. Ja obrabiałem styropianem o lambdzie 0,030, bo zależało mi na minimalizacji mostu, bo miejsca na termoizolację tu było za mało, ale wełną byłoby jeszcze łatwiej.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post


    Do tego piana OK U ma takie, jak nędzna wełna. Więc trzeba jej dać tyle, co nędznej wełny dla tego samego efektu a nie tak, jak marketing twierdzi, że 2x mniej, bo jest 2x cieplejsza.


    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    upiecz kurczaka w w worku i w foli aluminiowej oraz bez niej zobaczymy jakie zdanie i wnioski z tego wyciągniesz ---> w mojej opinii różnica jednak będzie
    Oblep najpierw kurczaka gliną - i wtedy owijaj SZCZELNIE w folię albo worek tak, żeby między folią a kurczakiem był wyłącznie materiał nie przepuszczający promieniowania cieplnego.

  16. #176
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Lambde wełny można o kant rozbić ,zdjęcia piany które podałeś to skrajny przypadek partactwa.Mam bezpośrednie porównanie między moim domem a brata jak upały przychodzą ,przepaść jest na korzyść piany.Tu gdzie na stałe pracuję zimy są sromotne i śnieżne ,wełnę na dachu stosują aby poprawić izolację akustyczną ale pod nią zawsze płyty PIR 14-20cm na krokwiowo.

  17. #177
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200706_105251.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	446234Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200706_105251.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	446234

  18. #178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Lambde wełny można o kant rozbić
    Od tego są kontrole GUNB - i to wyłapują. Rozsądny inwestor nie kupuje produktów takich producentów, co oszukują:
    https://www.gunb.gov.pl/probki

    A kto skontroluje pianę natryśniętą? Czy wykonawca zastosował wszystkie zalecenia producenta i uzyskał deklarowane przez niego parametry?

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    ,zdjęcia piany które podałeś to skrajny przypadek partactwa.
    Bardzo wątpię. Robił to, jak go określiła annatulipanna, kumpel. Potem poprawiał, jak już inwestor znalazł i pokazał palcem gdzie. Ilu inwestorów znajdzie niedoróbki zanim piana zostanie ukryta?

    No i czemu niby ekipa pd piany miałaby być solidniejsza od tej od wełny? Za to wełnę, styropian czy płyty PIR możesz ułożyć sam i mieć pewność, że masz zrobione dobrze. Przy natrysku masz pewność, że w zakamarkach nie zostanie zrobione dobrze, bo się nie da zrobić tak, jak zaleca producent (zachowując odległość dyszy i kąt względem powierzchni ocieplanej).

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Mam bezpośrednie porównanie między moim domem a brata jak upały przychodzą ,przepaść jest na korzyść piany.
    Niech zgadnę. Piana na pełnym deskowaniu i dachówka, a wełna bez deskowania i blacha? A zasługi przypisujesz akurat pianie?
    A przy okazji - wiesz, co się stanie, jak pianę OK pryśniesz na deski na których jest papa? Piany nie pryśniesz na membranę - więc dochodzi koszt deskowania.

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Tu gdzie na stałe pracuję zimy są sromotne i śnieżne ,wełnę na dachu stosują aby poprawić izolację akustyczną ale pod nią zawsze płyty PIR 14-20cm na krokwiowo.
    Nie mieszaj PIR z PUR i płyt z natryskiem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 17-07-2020 o 19:00

  19. #179
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Jestem daleki od tego aby wdawać się z tobą w jakiekolwiek przepychanki ,zwolenników piany jest tyle samo co przeciwników .Wypowiedziałem się dlatego że nie mniemam ani dlatego że moje jest mojsze niz twojsze ale dla tego że jestem po prostu innego zdania. Z całym oczywiście szacunkiem dla ciebie .Z płytami pir i wełną mam do czynienia na co dzień ,wiadomo że płyta lepsza od natrysku ,brak mostków ,łatwość montażu lepsza lambda itd .Ale wez pod uwagę że natrysk daje ci izolację szczelną ,powietrze jest w niej zamknięte na stałe czego przy wełnie nie da się uzyskać ,ponadto błędy które pokazałeś na zdjęciu są jak najbardziej możliwe ale wielokrotnie mniej niż przy wełnie .Dobra izolacja dachu wełną jest możliwa ale nie technologią którą stosuje się w Polsce gdzie dajemy wełnę z rolki a za paroizolację służy żółta reklamówka ,w dodatku upycha się ją między krokwie ,to nie ma prawa dobrze termo izolować ,nie wspomnę już o wykonawstwie .Co do dachu mojego i brata to ja mam Pełne deskowanie membranę i blachodachówkę on deskowanie papę i gont bitumiczny ,dużo z nim nawalczyłem aby dał pianę ,przy papie jest to możliwe ale upierdliwe ,nie dał się przekonać ,różnicę widać już teraz a jeszcze nie mieszkam .Opala się ekogroszkiem ,5 ton na sezon ,ale skopany ma nie tylko dach .

  20. #180
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    A tak wracając do tematu wątku to mam 20 cm styro na parterze ,na poddaszu 10 styro i 5 cm wełny, niepotrzebne styro tam wiem ale inaczej nie wyrobił bym z kanalizacją i innymi instalacjami .Na parterze nie mam chudziaka ,na piach poszła włóknina kilka warstw foli włóknina i 15 cm keramzytu ,teraz dał bym perlit ,tańszy i lepszy ale wtedy nie wiedziałem.Na keramzyt poszła siatka stalowa i 3 cm betonu .

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony