Dzień dobry wszystkim
Od dłuższego czasu planuje budowę wiaty samochodowej / carportu. Z racji ułożenia działki ( przejazdu itp ) przednie nogi wiaty muszą być cofnięte jak na moim szkicu. Do tego marzy mi się aby nie było nogi środkowej co bardzo mi się podoba wizualnie przykład na zdjęciu poniżej. i teraz mam taką zagwozdkę jaka może być rozpiętość belki drewnianej bez podpory? Chciałbym dać trzy belki w poprzek 650cm jak na szkicu ( bez podpory będzie z tego 600cm bo po bokach 25cm wysunięty okap. Jest wiele realizacji w internecie że są takie bez środkowej podpory lecz ja jako totalny laik przeliczeń nośności drewna nie wiem jak to przeliczyć. Jaka musi być przekrój ( grubość / szerokość ) tych trzech belek aby było to bezpieczne? chciałbym dać na to następnie krokwie ( czy jak to się nazwa zaznacze na żółto) i na to ze względów wizualnych pełne deskowanie.

Zatem uprzejmie proszę o poradę:
- jakiego przekroju muszą być trzy belki zaznaczone na zielono?
- czy belki fioletowe mogą mieć taki sam przekrój jak słupy szare, czy muszą być wyższe ?
- czy musi być aż tyle zastrzałów co zaznaczyłem (pomarańczowe) ?
-czy na deskowanie wystarczy paroizolacją i odrazu mogę dać blachę trapezową czy jednak muszę dać obowiązkowo łaty i kontrłaty?

Uprzejmie dziękuję za wyrozumiałość pytań zadawanych przez osobę która nie ma tak pełnej wiedzy jak to wymagane

szkice moje plus zdjęcia z internetu

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	467731

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	467732

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	467733

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	467730

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	467734




Zdjęcia: