dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Słup żelbetowy izolacja

    Witam

    Co zrobić ze słupem żelbetowym wolnostojącym odnośnie izolacji. Rozszalowalem go po wylaniu i w sumie to nie wiem jaki jest właściwy sposób zaizolowania takiego słupa. W projekcie jest tylko informacja styropian 5cm.
    Kupić jakąś izolację 2k, nanieść na słup, poczekać, przykleić xpsa 5cm i zasypać?

    Dziękuję za pomoc

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.375

    Domyślnie

    Sam słup powinien być izolowany od fundamentu za pomocą właśnie hydroizolacji dwuskładnikowej.
    Jeżeli jest to można na niego swobodnie nanieść tynk.
    Obecnie może odpowiedż od czego chcesz go odizolowywać.
    Gdzie ten słup jest?
    Zamieść fotkę....... to czasem da więcej aniżeli kilkugniowa dyskusja na forum.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Chcę zaizolować słup na odcinku stopa fundamentowa a poziom terenu. Stopa słupa jest oddalona o ok. 1.5 m od fundamentu domu.
    Aktualnie jest wykopany dół i po rozszalowaniu chciałem do poziomu terenu zaizolować izohan 2k.
    Nie wiem czy na izohana dać xpsa (5cm wystarczy ?), a na to folię kubełkową.
    Jestem na etapie więźby, po zapłaceniu pieniędzy ekipie budowlanej juz nie odbierają telefonu.
    Ostatnio edytowane przez jowik2 ; 28-04-2024 o 08:35

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.375

    Domyślnie

    Sam Izohan 2k tu wystarczy odnośnie hydroizolacji i podciągania wody, natomiast czy styropian jest konieczny?
    Po obłożeniu styropianem albo musisz to robić także ponad gruntem albo wymyślić opierzenie aby woda z opadów ściekająca po słupie do poziomu gruntu nie wpadała pomiędzy styropian a słup.

    Z ekipami tak niestety bywa. Jeśli po zapłaceniu poszli na inną budowę to niestety szukaj innej ekipy i albo czekaj.
    Czasem jest jednak tak że mogli napotkać na jakiś problem do którego przyczynili się sami więc postanowili uciec.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-04-2024 o 12:05
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.402

    Domyślnie

    Cytat Napisał jowik2 Zobacz post
    Witam

    Co zrobić ze słupem żelbetowym wolnostojącym odnośnie izolacji. Rozszalowalem go po wylaniu i w sumie to nie wiem jaki jest właściwy sposób zaizolowania takiego słupa. W projekcie jest tylko informacja styropian 5cm.
    Kupić jakąś izolację 2k, nanieść na słup, poczekać, przykleić xpsa 5cm i zasypać?

    Dziękuję za pomoc
    Słup jest wolnostojący, ale jeśli jest jakoś trwale połączony z budynkiem od strony pomieszczeń ogrzewanych, bez żadnej przekładki termicznej, to należy wykonać termoizolację na całej jego powierzchni. Skoro projekt wskazuje 5cm to pewnie tyle w tych warunkach wystarczy aby zminimalizować mostek termiczny.
    Hydroizolacja masą bitumiczną typu KMB spokojnie wystarczy. Nawet wersja 1K starczy. Dwuskładnikowa 2K jeśli masz napięty harmonogram, bo deszcze itp.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Poniżej zdjęcie z rzutu parteru:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	slup.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	468817

    rzut fundamentów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	slup_fundamenty.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	468818

    Czyli np. Izolacja bitumiczna typu średniego 5 l Isolastik Ultrament wystarczy. Tylko jest pytanie dać tego xpsa i folię kubełkową, czy nie dawać posmarować i zasypać a ponad terenem dać ten styropian?

    Na projekcie w ziemi chyba nic nie ma, coś tam jest po 15 cm.. Wg mojej teorii po 15cm w ziemii i po 5cm nad gruntem, ale nie jestem pewien..

    Dziękuję za porady chciałem w długi weekend to zrobić i dzisiaj kupić materiały

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.402

    Domyślnie

    Cytat Napisał jowik2 Zobacz post

    Czyli np. Izolacja bitumiczna typu średniego 5 l Isolastik Ultrament wystarczy. Tylko jest pytanie dać tego xpsa i folię kubełkową, czy nie dawać posmarować i zasypać a ponad terenem dać ten styropian?

    Na projekcie w ziemi chyba nic nie ma, coś tam jest po 15 cm.. Wg mojej teorii po 15cm w ziemii i po 5cm nad gruntem, ale nie jestem pewien..

    Dziękuję za porady chciałem w długi weekend to zrobić i dzisiaj kupić materiały
    Moje pytanie odnosiło się bardziej do całego kontekstu tego słupa, co powinno być widać na innych przekrojach/rzutach. Np. czy słup faktycznie jest całkowicie wolnostojący (służący np. jako podpora dla niezależnej drewnianej konstrukcji zadaszenia), czy też związany np. poprzez belki żelbetowe z budynkiem.
    Jeśli to pierwsze, styro służy tu wyłącznie po to, aby można było otynkować go tym samym tynkiem cieńkowarstwowym co reszta budynku.
    Jeśli to drugie, słup powinien być ocieplony zbieżnie z ociepleniem budynku. Pytanie czy tutaj 5cm jest wystarczające.

    Folia kubełkowa służy mechanicznej ochronie hydro i termoizolacji podczas zasypywania, więc warto ją stosować w każdym wariancie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ślup podpiera strop żelbetowy i pomiędzy nim a ścianami budynkami są belki.

    Na tych rysunkach jest 15 cm styropianu w ziemii?
    Lepszy byłby ultrament typu średniego/ciężkiego czy izohan WM, do izolacji słupa w ziemii, może coś innego?
    Ostatnio edytowane przez jowik2 ; 01-05-2024 o 12:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony