dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Przeciekający balkon i stojąca woda

    Witam, mam problem z przeciekającym balkonem. Balkon był robiony 2,5 roku temu. Ściągałem deskę kompozytowa, i tak chciałem wyczyścić, wszystkie pozostałości po remoncie itp. Na balkonie jest położona papa termozgrzewalna, ale są słabe spadki i w wielu miejscach stoi woda. Od spodu gdzie jest styropian zaciągnięty pucem zrobiłem kilka dziurek i jest tam sporo wilgoci, więc gdzieś musi być nieszczelność, ale na pierwszy rzut oka nie widać rządnych dziur czy szczelin. Czy miałby ktoś pomysł co z tym najlepiej zrobić?

  2. #2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Skoro brak jest spadku 1 - 2% w stronę zewnętrzną to woda stoi.
    Należało by zerwać legary i izolację a po wykonaniu spadku odnowić te elementy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Skoro brak jest spadku 1 - 2% w stronę zewnętrzną to woda stoi.
    Należało by zerwać legary i izolację a po wykonaniu spadku odnowić te elementy.
    Czyli nie ma sensu się bawić w jakieś wylewanie na tym jakiś zapraw?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Wszystko zależy co jest pod spodem i co jest planowane. Zaprawa jest potrzebna ale przy planowanej desce tarasowej lub tarasie wentylowanym należy ją położyć pod izolacją dbając aby związała się z istniejącym podłożem.
    Jeśli wylejemy cokolwiek należało by także pomyśleć pierw o opierzeniu czyli okapniku z blachy który będzie odprowadzał wodę nie narażając powierzchni balkonu na widoczne zacieki itp.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Wszystko zależy co jest pod spodem i co jest planowane. Zaprawa jest potrzebna ale przy planowanej desce tarasowej lub tarasie wentylowanym należy ją położyć pod izolacją dbając aby związała się z istniejącym podłożem.
    Jeśli wylejemy cokolwiek należało by także pomyśleć pierw o opierzeniu czyli okapniku z blachy który będzie odprowadzał wodę nie narażając powierzchni balkonu na widoczne zacieki itp.
    Balkon jest obrobiony blachą, jest ona wsunięta pod pape na około 10cm. Myślałem żeby tą papę zagruntować np gruntem szczepnym i na to nanieść IZOPLAST® 2K-W pacą i porobić spadki. Myśli Pan że nie jest to dobry pomysł?

  7. #7

    Domyślnie

    W jakim celu na papie leżą profile?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Jeżeli jest spadek i opierzenie a woda pozostaje tylko na nierównościach to ostatecznie można by to tak pozostawić a po wyschnięciu uszczelnić papę poprzez nałożenie dwóch lub nawet trzech warstw gumy w płynie np. Bison Rubber Seal.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    W jakim celu na papie leżą profile?
    Ta są takie legary pod deskę tarasową, które są położone na jakimś kleju. Ten balkon był już gotowy cały, ja ściągnąłem deski żeby wyczyścić pod spodem wszystko bo było tam pełno syfu.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laki9292 Zobacz post
    Ta są takie legary pod deskę tarasową, które są położone na jakimś kleju. Ten balkon był już gotowy cały, ja ściągnąłem deski żeby wyczyścić pod spodem wszystko bo było tam pełno syfu.
    Jeśli to są legary a nad nimi są bezpośrednio deski to znaczy że są one wzdłuż ściany i tym samym ich rowki odprowadzające wodę nie są zgodnie ze spadkiem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jeśli to są legary a nad nimi są bezpośrednio deski to znaczy że są one wzdłuż ściany i tym samym ich rowki odprowadzające wodę nie są zgodnie ze spadkiem.
    Niestety dokładnie tak jest. Tak fachowcy to zrobili. Porobili na tych legarach spadki jakimś klejem a to nie ma zbytniego sensu, jeśli pod spodem nie ma spadku. Wiadomo ze i tak między deskami będzie się lała woda. Ale z drugiej strony taka metoda jak robili to nie mieli innego wyjścia bo jeśli legary by zrobili wzdłuż balkonu to wtedy w ogóle blokowały by odpływ wody. Dlatego bardziej chciałbym się skupić na zrobieniu spadków między tymi legarami jakaś zaprawa. Bez ściągania papy

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Z tego co piszesz wynika, że deski zostają.
    Są montowane wzdłuż posadzki / równolegle do dłuższej ściany; tym gorzej.
    Nie wiadomo czy i kiedy pojawią się zacieki pod posadzką. Dziwna to robota i trudno jest coś sensownego poradzić. Przy braku spadków woda ma swoje prawa i będzie penetrować. Można wszystko usunąć i zrobić dobrze od początku.
    Wyciąć papę, profile, zrobić porządną izolację przeciwwodną, wylać podkład ze spadkiem, zaizolować folią w płynie i na to klej i płytki. Najwięcej uwagi trzeba poświęcić izolacji przy ścianach i obejściu wokół słupa i prętów balustrady.
    Tak, deski zostają te co były, one mają raptem 2,5 roku. Właśnie chciałbym to zrobić we własnym zakresie jakoś w miarę sprawnie i żeby nie iść w koszta. Nie jestem żadnym fachowcem ale lubię jak coś zrobię sam. Nad tym balkonem jest inny balkon, więc tak nie leje się aż tak aczkolwiek wiadomo ze jak nie da z wiatrem to ta woda gdzieś tam głębiej podchodzi ale myślę że do ściany to bardzo sporadycznie jeśli w ogóle. Dlatego póki co ta papę pomalowałem papa w płynie ale widzę że podczas opadów gdzieś musi przesiąkać tą wodą bo wkładając od spodu palec jest wilgoć w styropianie. Myślałem żeby zagruntować tą papę i między tymi legarami wylać jąkas zaprawę/izolacje i wyprowadzić spadki.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Jednym słowem, to co piszesz, jest szminkowaniem trupa.
    No niestety, ale nie chce od nowa całej roboty zlecać komuś. Świętej pamięci tata postanowił żeby reanimować balkony bo były mocno zniszczone i były podnoszone. Beton był w opłakanym stanie. Niestety fachowcy widocznie nie wszystko zrobili dobrze albo nie wszystko przewidzieli. Dlatego chciałbym jakieś pośrednie rozwiązanie wybrać które zrobię sam. Nie chce czekać na fachowców pewnie długo, wydać wielu pieniędzy i nie mieć żadnej gwarancji że będzie dobrze.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Napisz jak długie są deski?
    W jaki sposób jest zrobione 'obejście' wokół słupa i pretów balustrady?
    Jaka jest szerokość podłogi od ściany do brzegu na zewnątrz?
    Deski są na zmianę 2,90m i 3,90 więc balkon ma niecale 7 metrów. Szerokość to 1,15m. Obejście zrobionej jest tak że jest papa trochę wywinięta. Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem i chęć pomocy. Pozdrawiam z Zakopanego

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Nic innego z tym nie zrobisz bo nie ma takiej zaprawy hydroizolacyjnej którą położysz 10mm grubości przy ścianie robiąc spadek i niwelując nierówności.
    Masz próg balkonu i drzwi dość wysoko więc możesz sobie pozwolić aby zrobić to raz a dobrze.
    Wywijanie papy termozgrzewalnej wokół okrągłego słupa i prętów balustrady ?....... już widzę tą szczelność.

    Jedynym sposobem aby nie ruszać tego jest zaizolowanie jakąś płynną gumą a następnie położenie dodatkowych legarów w poprzeg tych na podkładkach które zrobią spadki od drzwi do okapu a następnie położenie desek także od drzwi do okapu.
    W ten sposób rowki odprowadzą wodę a pod spodem będzie gromadziło się 80% mniej syfu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Nic innego z tym nie zrobisz bo nie ma takiej zaprawy hydroizolacyjnej którą położysz 10mm grubości przy ścianie robiąc spadek i niwelując nierówności.
    Masz próg balkonu i drzwi dość wysoko więc możesz sobie pozwolić aby zrobić to raz a dobrze.
    Wywijanie papy termozgrzewalnej wokół okrągłego słupa i prętów balustrady ?....... już widzę tą szczelność.

    Jedynym sposobem aby nie ruszać tego jest zaizolowanie jakąś płynną gumą a następnie położenie dodatkowych legarów w poprzeg tych na podkładkach które zrobią spadki od drzwi do okapu a następnie położenie desek także od drzwi do okapu.
    W ten sposób rowki odprowadzą wodę a pod spodem będzie gromadziło się 80% mniej syfu.
    Położenie desek w drugą stronę trochę jest jednak problematyczne bo one są ponacinane już i pewnie bym musiał dokupić około 20-30% co w sumie nie byłoby problemem ale będzie to też dziwnie wyglądać bo wiadomo ze ta deska po tych 2,5 roku jest już inna. Ja nie widzę żadnych dziur ani miejsc gdzie ta woda by się mogła przedostawać za bardzo. Jedynie mi przychodzi pomysł że tam gdzie papa nachodzi na blachę na skraju balkonu ale ta blacha wchodzi pod nią koło 10cm więc byłoby to dość dziwne

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Nic innego z tym nie zrobisz bo nie ma takiej zaprawy hydroizolacyjnej którą położysz 10mm grubości przy ścianie robiąc spadek i niwelując nierówności.
    Masz próg balkonu i drzwi dość wysoko więc możesz sobie pozwolić aby zrobić to raz a dobrze.
    Wywijanie papy termozgrzewalnej wokół okrągłego słupa i prętów balustrady ?....... już widzę tą szczelność.

    Jedynym sposobem aby nie ruszać tego jest zaizolowanie jakąś płynną gumą a następnie położenie dodatkowych legarów w poprzeg tych na podkładkach które zrobią spadki od drzwi do okapu a następnie położenie desek także od drzwi do okapu.
    W ten sposób rowki odprowadzą wodę a pod spodem będzie gromadziło się 80% mniej syfu.
    Ale myślałem nad położeniem jakiejś zwykłej zaprawy cienkowarstwowej a następnie na niej izolacji jakiejś płynnej i to może mogłoby być sensowne

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Jak nie chcesz pomnażać kosztów i mieć dodakową robotę, co nie dziwi, a mieć jako taki spokój, zainteresuj się czymś takim jak tu:
    https://allegro.pl/oferta/folia-prze...3-79e142a6f70d
    to tylko przykład.
    Można dobrać szerokość folii pod wymiar posadzki, by było mniej odpadu i kupujesz jedną długość na cały taras z małym naddatkiem.
    Folię rozwijasz i naciągasz sukcesywanie pod deski - bezpośrednio na 'legarki' - i tak, by można było się poruszać przy montażu. Nie wiadomo z jakiego materiału są 'laegarki' ale można folię mocować do każdego 'legarka' czymś takim
    https://allegro.pl/oferta/zszywacz-t...d-3ed6cf065bb9
    Te folie są mocne i na 100% nie przepuszczą wody.
    Wiadomo, że trzeba jej krawędzie w paru miejscach zabezpieczyć ale to już sprawa pomysłu na miejscu.
    Jak 1mm grubości uznasz za mało, grubości są większe.
    Dziękuję za pomysł.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Na papę która jest materiałem odkształcalnym raczej nie położysz nic cienkowarstwowego.
    Jeśli przecieka a nie ma tam naprawdę dziur do mocowania legarów to miejsc jest kilka:
    1. łączenie pasków papy
    2. obróbka przy ścianie
    3. obróbka przy słupie
    4. styk papy z opierzeniem.

    Jeśli nawet byś położył dodatkowy jastrych 5cm grubości to nie zaizolujesz idealnie połączenia przy okapie więc woda gromadząca się na opierzeniu może skapywać ale także migrować do wewnątrz posadzki.

    Jedyna możliwość którą sam możesz wykonać to zerwanie legarów i papy oraz utoorzenie spadku z cienkiej warstwy zaprawy wyrównującej np Cekol ZW-04 a następnie hydroizolacja.

    Pomysł z dodatkowymi legarami jest Ok bo wymaga od Ciebie lekkiego zaangażowania bez zatrudniania fachowców którzy i tak zrobią co umieją
    Co do kosztu nowych desek to nie rozśmieszaj mnie.

    Jeszcze inną możliwością po zerwaniu całości jest żywica z posypką kwarcową

    https://www.skleptechniart.pl/produk...-poliuretanowa

    Tą zaprawą mozesz wyrównać nierówności i wykonać spadek ale grubość pociąga za sobą koszty więc spadek należy wykonać przed.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Na papę która jest materiałem odkształcalnym raczej nie położysz nic cienkowarstwowego.
    Jeśli przecieka a nie ma tam naprawdę dziur do mocowania legarów to miejsc jest kilka:
    1. łączenie pasków papy
    2. obróbka przy ścianie
    3. obróbka przy słupie
    4. styk papy z opierzeniem.

    Jeśli nawet byś położył dodatkowy jastrych 5cm grubości to nie zaizolujesz idealnie połączenia przy okapie więc woda gromadząca się na opierzeniu może skapywać ale także migrować do wewnątrz posadzki.

    Jedyna możliwość którą sam możesz wykonać to zerwanie legarów i papy oraz utoorzenie spadku z cienkiej warstwy zaprawy wyrównującej np Cekol ZW-04 a następnie hydroizolacja.

    Pomysł z dodatkowymi legarami jest Ok bo wymaga od Ciebie lekkiego zaangażowania bez zatrudniania fachowców którzy i tak zrobią co umieją
    Co do kosztu nowych desek to nie rozśmieszaj mnie.

    Jeszcze inną możliwością po zerwaniu całości jest żywica z posypką kwarcową

    https://www.skleptechniart.pl/produk...-poliuretanowa

    Tą zaprawą mozesz wyrównać nierówności i wykonać spadek ale grubość pociąga za sobą koszty więc spadek należy wykonać przed.
    Polaczenie przy okapie myślałem żeby przeciągnąć silikonem dekarskim. A nie ma dziur do mocowania legarów bo są ona na kleju przytwierdzone do papy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony