dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PiotrŚ

    Zarejestrowany
    Apr 2024
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    1

    Question Ustawienie połączeń krańcowych przy silnikach SIMU T5 AUTOJOB

    Witajcie.
    Mam rolety zewnętrzne, których mobilność została oparta na silnikach SIMU T5 AUTOJOB
    Po pracach przy elewacji (gdzie okna/rolety były zaklejane) przy części z nich "rozjechały się" ustawienia położeń krańcowych i teraz zdarza się, że roleta jest "wciągana do skrzynki".
    Z racji na w/w potrzebuję od od nowa poustawiać właściwe położenie (dla położenia na górze) dla rolet, tak aby zatrzymywały się we właściwej odległości od wejścia do kasety.
    I tutaj pojawia się problem
    Wg instrukcji jaką znalazłem dla moich silników ustawienie powinno wyglądać tak, że wykonuję pewną sekwencję przycisków (w górę/w dół) co "resetuje" ustawienia rolety a następnie przepuszczam dwa przebiegi (w górę, w dół, w górę, w dół) i roleta zapamiętuję wtedy właściwe położenia ...
    No i tutaj dochodzę już z sukcesem tylko do połowy procesu - tzn. procedura resetowania przebiega prawidłowo i silnik zachowuję się dokładnie tak jak to zostało opisane, natomiast wykonane "podwójne przepuszczenie" właściwego cyklu podniesienia/opuszczenia rolety - zupełnie nic nie zmienia ...
    Próbowałem tutaj "opcji standard" - tzn. podnieś/opuść przyciskiem, do wymaganych poziomów/zatrzymania,
    Próbowałem tutaj "opcji hard - tzn. zatrzymaj "na siłę" roletę przy podnoszeniu - w pożądanym miejscu ...

    Niestety ani jedno ani drugie nie przyniosło pożądanego efektu i te rolety jeżdżą dalej "tak jak chcą".
    A ponieważ mam przyciski które "pozostają w pozycji" to każda chwila nieuwagi kończy się wciągnięciem rolety i zabawą przy skrzynce ...

    Ta historia jest przydługa, więc dajcie znać, jeżeli cokolwiek byłoby niezrozumiałe i mam coś wyprostować/opisać w większym szczególe.
    No i oczywiście z góry dziękuję za pomoc!

    Link do instrukcji:
    https://www.systemy.kasiarolety.pl/p...5_AUTO-JOB.pdf
    Ostatnio edytowane przez PiotrŚ ; 22-04-2024 o 17:29 Powód: Dodanie linku do instrukcji silnika rolety

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony