dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wybór materiałów na elewację

    Cześć, styropian mam już wybrany (etix ostatecznie swisspor 0,31) a podsumowując posty fightera mam taką listę materiałów i znaków zapytania:

    Tynk - Greinplast TNB lub STO StoSilco

    Masa zbrojąca - dylemat bo w Greinplast jest zwyczajna w workach GREINPLAST K a w systemach STO tylko z wiaderka Armat.

    Siatka - czy producent ma jakiekolwiek znaczenie? Są różnice w jakości?

    Okapniki, narożniki, startówki etc - Caparol

    Kołkowanie - Ecotwist Fisher 2szt/płyta

    Klej - GREINPLAST KS, STO Baukleber

    Grunt na cegłę - MAPEI M-grunt chyba, ze polecacie coś innego w dobrej cenie?

    Na oko ten Greinplast chyba będzie tańszy bo masa zbrojąca jest z worka, mam wrażenie, że gotowa z wiaderka jest zawsze droższa.
    Ostatnio edytowane przez KDWJ ; 20-04-2024 o 14:21

  2. #2

    Domyślnie

    Mamy skomentować wybór czy jak? Prawda jest taka, ze polozysz zajmiesz sie kolejnym etapem i zapomnisz co masz na scianie wiec fanaberia w ogole kleju z wiadra to nie wiem trzeba miec gruby portfel albo leniwych wykonawcow.

    Wybor jak wybor, co bys nie polozysz jak zrobisz zgodnie ze sztuka to bedzie spelniac swoja funkcje, jedynie na czym bym nie oszczedzal to tynk koncowy, reszta to bez roznicy co tam pod spod wlozysz. Przyjdzie tu pewnie niejeden ktory kladzie systemowo bo inaczej chemia bedzie sie gryzc, jakby to mialy byc jakies psy czy inne zyjatka. Poczytac sklad klejow paru firm i zrozumiecie o czym mowie.

    Przy sredniej dobowej 8 na plusie w Polsce wybieranie super izolacyjnym materialow to tez lekka fanaberia, no ale marketing dziala skutecznie.

    Jeszcze smieszniej sytuacja wyglada gdy ktoś pakuje w ściane 20cm grafitu a do srodka daje wentylacje grawitacyjną, zupełnie jakby latem w pelnym 30 stopniowym sloncu i wlaczonej klimie w aucie otworzyc okno. Taka sama logika i sens.
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 20-04-2024 o 20:23

  3. #3

    Domyślnie

    Napisałeś co napisałeś a na żadne z pytań nie potrafiłeś odpowiedzieć. Efekty później widać na dziesiątkach tandetnych elewacji.

    Fighter widzę że już tutaj nie zagląda ale może jest jeszcze jakiś dobry praktyk co rozwiąże moje dylematy?

  4. #4

    Domyślnie

    co oznacza wg Ciebie tandetna elewacja?

    Powiem Ci w czym rzecz, nie wazne czy zrobisz to na narozniku caparola czy innym, nie wazny jest zbytnio klej bo wazne jest jak wyprowadzisz plyty pod klejem tj jak bardzo przylozysz sie by zetrzec kanty tarka do styropianiu, nie wazna jest zbytnio siatka (ja kladlem bodajze AKE 145) bo wystarczy ze zrobisz to zgodnie ze sztuka z zakładem 10cm i zbierajac klej na laczeniach. Nie wazne jest czy klej z wiadra czy wora, lepszy czy gorszy bo wazne jest bys zrobil zgodnie ze sztuka i rowno sciagnal nozem, a przy drugiej warstwie tez sie przylozyl.

    Nie wazne jest jakiej firmy kolki zastosujesz bo wszystkei firmy produkuja podobne i nie ma to znaczenia co do wygladu czy tandety elewacji.

    Tandete moze odwalic tylko wykonawca, na slaby towarze jak sie przylozysz lepiej to zrobisz niz niejeden amator na produktach caparolu czy greinplast.

    Jezeli pytasz o takie sprawy to pewnie bedziesz mocowal sie z elewacja sam, ja sam polozylem, pukali sie na forum w glowe, ze nie dam rady. 4 miesiace walczylem, i sporo sie naklnalem glownie ze wzgledu na to ze mam dom z poddaszem, ale polozylem, az do gruntu. Przy parterze bym sie tylko smial z takiej roboty.

    Nie ma wiec wiekszego znaczenia dla ogolnej estetyki czym to zrobisz a jak to zrobisz. Jedynie nie oszczedzalbym na koncowym tynku, a produkty takie jak klej z wiadra to w ogole w mojej opinii fanaberia.

    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 24-04-2024 o 16:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony