dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Lokalizacja anemostatów od okien 0,5 1m??

    Widziałem w projektach, że często się daje anemostat koło okna, mi też tak zasugerowano. Wrzuciłem temat na grupę dyskusyjną na FB i zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak się nie robi. Popytałem różnych instalatorów i sugerują koło okien. Chętnie poznam Wasze opinie i wyjaśnienia.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    To widzę, że Ty idziesz w podobnym kierunku myślenia co ja. Bo uznałem, że 50 cm od okna to będzie szło po oknie i nadmuchiwało zimne powietrze. Jedne instalator powiedział mi, że przy oknach 3 szybowych tego nie powinienem odczuwać. Jak ktoś mówi, że nie powonieniem to odczytuję to jako, że niby nie, ale nie na pewno.

    Mówią, że kurtyna się robi powietrzna i izoluje tę część okienną, ale różnie mówią, różni ludzie.

    Tylko czy efekt Coandy powoduje przyklejenie do najbliżej powierzchni czyli zakręca po suficie, czy może zakręca po dekielku z anemostatu w dół?
    Ostatnio edytowane przez KowalM ; 17-04-2024 o 08:55

  4. #4

    Domyślnie

    Duplikat
    Ostatnio edytowane przez KowalM ; 17-04-2024 o 08:54

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.380
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalM Zobacz post
    Mówią, że kurtyna się robi powietrzna i izoluje tę część okienną, ale różnie mówią, różni ludzie.
    Kurtyna wymaga dużych prędkości dużej ilości powietrza. Tu względnie dużą prędkość masz tylko w szczelinie na wyjściu z anemostatu.


    Cytat Napisał KowalM Zobacz post
    Tylko czy efekt Coandy powoduje przyklejenie do najbliżej powierzchni czyli zakręca po suficie, czy może zakręca po dekielku z anemostatu w dół?


    Brzeg anemostatu działa jak odwrócone skrzydło samolotu. Popatrz głównie na przykład z wiatraczkiem:

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli ile od okna odsunąłbyś anemostaty? Ja mam małe pokoje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.380
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalM Zobacz post
    Czyli ile od okna odsunąłbyś anemostaty? Ja mam małe pokoje.
    .
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z punktu widzenia efektu Coandy najlepiej, jak anemostat jest z dala od ściany, która go zaburzy. Jednak tam często jest żyrandol a i rozprowadzenie rur nawiewu i wywiewu trzeba jakoś z tym pogodzić.
    Tak, jak wygodnie będzie z punktu widzenia rozkładu rur i oświetlenia w ramach zasady "z dala od ścian".

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam tuż nad oknem tarasowym

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam tuż nad oknem tarasowym
    i jakie wrażenia?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.380
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalM Zobacz post
    i jakie wrażenia?
    Mieszkałeś kiedyś z rekuperacją?
    Jak nie, to nawet, jak na maksa zepsujesz, to będziesz zachwycony. Dopiero z czasem zaczniesz dostrzegać, że może być lepiej. Często znacznie lepiej. Ale akurat umiejscowienie anemostatów to najmniejszą różnicę zrobi - skupiasz się na mało istotnym elemencie (chociaż później trudnym do poprawy - podobnie jak średnice i ilość rur do poszczególnych pomieszczeń co ma większe znaczenie a jest jeszcze trudniejsze do zmiany). Największą różnicę robi jednak rekuperator - niby łatwo wymienić, ale koszt duży a konsekwencje pseudo oszczędności mocno wpływają na komfort i koszty.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalM Zobacz post
    i jakie wrażenia?
    żadne. Instalacja działa, grzyba nie ma i ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony