dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Serwis i stały monitoring fotowoltaiki

    Cześć,
    rok temu kupiłem dom z rynku wtórnego z instalacją PV. Oczywiście zrobiliśmy cesje umowy z tauronem i Polenergia (na panele). Niedawno zadzwonili do mnie z Polenergii, że muszę wykonać serwis instalacji i albo taki serwis powinienem robić co roku (ok 850zl co rok) albo wykupić stały monitoring instalacji (1000zl na 5lat). Dostępu do falownika nie mam (poprzedni właściciele też nie mieli i mi nie przekazali danych), ilość oddanych i zużytych kw sprawdzałem w aplikacji Taurona. Jak to właściwie wygląda lub powinno wyglądać? Warto taki monitoring wykupić? Serwis wiem, że powinno się wykonywać raz na kilka lat, natomiast zastanawia mnie sensownosc takiego monitoringu co on tak naprawdę wnosi.

    Instalacja raczej mała: 3.1 kw
    Falownik Solaregde (wpięty do internetu, na początku podobno był monitoring)

    Dzięki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Instalowałem panele w 2015r od tego czasu 0 serwisów bo nie były wymagane a nawet jakby były to niech spadają na szczaw. Monitoring instalacji sam sobie ogarniam.I co to znaczy nie masz dostępu do inwertera zamknęli Ci go w sejfie i nie możesz otworzyć?
    Powiedz że niech się bryndzlują i niech szukają leszcza na kajak gdzie indziej.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3

    Domyślnie

    Tzn ze nie mam danych do zalogowania skoro falownik jest wpięty do sieci to zapewne jakieś konto zostało utworzone i gdzieś dane do logowania są - nie ogarniam czy ja sam mogę sobie założyć konto na solaredge i wtedy będę miał dostęp do falownika czy jednak firma zakładająca takie dane ma i powinna mi przekazać

  4. #4

    Domyślnie

    Niepotrzebnie ta cesje na Polenergie brałeś, teraz będziesz im płacił haracze.

    Dane do logowania powinni ci przekazac albo jakos z solraedge sie skontaktuj zeby zrobic wrogie przejecie.

  5. #5

    Domyślnie

    Możesz zrobić serwis, ale jakieś porządnej firmy, bo widać, że ta Polenergia to jacyś naciągacze. Zaraz się okaże, że masz mniejszej mocy panele, albo nie wszystkie podłączone.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc i informację odmówiłem firmie Polenergii współpracy oraz dostałem dostęp do falownika od nich, więc sam mogę teraz robić monitoring

  7. #7

    Domyślnie

    Super że mamy kolejnego świadomego użytkownika tej technologii. Który pyta a później podejmuje decyzję które wymagają "pieniądza".

    Tylko oni mają jakąś chorą sytuacje serwisową, w razie "W" pisz pomogę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony