dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał uasz Zobacz post
    Ma krytyczny wpływ.

    Im większa pojemnosć - tym więcej ogniw z reguły, a im więcej ogniw - można ich więcej jednocześnie ładować = większą mocą.
    Ja się nie znam, ale wydaje mi się, że to ja mam "krytyczny wpływ" na moc ładowania, bo sobie na domowej ładowarce ustawiam np. 8, 10, 13 lub 16A w zależności jak szybko chcę mieć pojazd naładowany.

    Co do wątku głównego, mam G11, rozliczenie roczne i stare zasady. Płacę ok 240zł rocznie mając wsio na prąd.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 24-04-2024 o 10:02
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja się nie znam, ale wydaje mi się, że to ja mam "krytyczny wpływ" na moc ładowania, bo sobie na domowej ładowarce ustawiam np. 8, 10, 13 lub 16A w zależności jak szybko chcę mieć pojazd naładowany.

    Co do wątku głównego, mam G11, rozliczenie roczne i stare zasady. Płacę ok 240zł rocznie mając wsio na prąd.
    Jeśli pojazd Ci nie umożliwi ładowania 13 czy 16A to sobie nie ustawisz, lub ustawisz bez efektu. Także końcowo - to pojazd decyduje.

    Zas dot. rozliczeń, watek nie jest o starych zasadach

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    BMS steruje. Stary telefon ładował się z mocą 15 W. Mój obecny ładuje się 33 W. Najmocniejsza obecnie ładowarka to chyba 300W. Wszystkie 3 telefony pojemność to ok ~ 4Ah.
    BMS - który to jest po stronie odbiorcy i jest dopasowany do ogniw.
    To jak coś się ładuje, zależy od możliwości ładowania najsłabszego/najmniejszego elementu = ogniwa.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał uasz Zobacz post
    Jeśli pojazd Ci nie umożliwi ładowania 13 czy 16A to sobie nie ustawisz, lub ustawisz bez efektu. Także końcowo - to pojazd decyduje.

    Zas dot. rozliczeń, watek nie jest o starych zasadach
    Jak dotąd mój się nie buntuje i z ustawioną przeze mnie mocą ładuje.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Dobry temat oby się rozwinął , sam przymierzam się do kupna akusiów z alibaby tylko nie wiem w co iść czy na początej 4x100Ah 12v czy 16 x280Ah 2,6 volt dopiero co zaczynam lizać temat i mogę mieć błednespojrzenie ale dziadostwa ani zbyt drogiego też nie chcę ,dofinansowań też nie.
    Nie lepiej Ci już kupić gotowy magazyn? Po co tracić swój czas i ryzykować? Na pewno fabryka w Chinach, która się na tym zna zrobi to szybciej, lepiej i taniej od Ciebie (zakładając, że czas Twojej pracy jest coś wart).

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał uasz Zobacz post
    Hej.
    W ostatnim roku zużyłem około 6600kWh, poprzedniego roku było to 7600kWh.
    Pompa ciepła powietrzna.
    Niebawem odpalona będzie fotowoltaika.
    Planujemy używać dwie hybrydy plug-in na dojazdy - ładowanie z jednej fazy na jedno auto - max 2,3-2,6kWh.

    Jaką taryfę sugerujecie użyć? Jesteśmy w stanie przezwyczaić się do prania / pieczenia w określonym czasie (w sensie po 22 albo właśnie w ciągu dnia).
    Net-billing niestety.

    G11 wydaje sie być lepsza zimą
    G12 wydaje się byc lepsza latem
    a mogę zmieniać tylko raz na 12 miesięcy.
    Mam identyczne zużycie jak ty kolego.
    Zmieniłem z G11 na G12W.
    Pompa puszczona samopas, CWU grzeję w tanich okienkach, pranie zmywarka również jak się uda. W G12W masz jeszcze cały weekend tanio.
    Z ostatnich kilku rachunków ok. 60 - 70% zużycia w taniej taryfie.
    Tyle że wszystko psują te limity. 1500 kWh przekroczyłem w połowie lutego. Po przekroczeniu limitu praktycznie jedziesz w jednej cenie.
    Ogólnie tak jak ktoś wcześniej napisał - tak to się opłaca.
    Drugi wybudowany dom. Parterówka, projekt indywidualny. 142 m.kw pow.użytkowej +36 nieogrzewany garaż. Wysoki salon (kubatura salonu 150 m3), sporo przeszkleń. Całość ogrzewanie podłogowe + jedna drabinka. Ściany Silka 24 + 20 styro 0,33, podogi 12 styro, strop ok.30cm zasyp wełny. Pompa Ariston Nimbus Flex 7kW. WM Reventon Inspiro 350.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Po przekroczeniu limitu praktycznie jedziesz w jednej cenie.
    Nieprawda. Ostatnio przeliczałem dla Tauron i w G12 po przekroczeniu limitu wychodzi w drogiej 1,26 a w taniej 0,71 zł/kWh brutto. To nie jest jedna cena.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8228639

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jak dotąd mój się nie buntuje i z ustawioną przeze mnie mocą ładuje.
    Bo masz wymagania mniejsze niż możliwości samochodu

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Mam identyczne zużycie jak ty kolego.
    Zmieniłem z G11 na G12W.
    Pompa puszczona samopas, CWU grzeję w tanich okienkach, pranie zmywarka również jak się uda. W G12W masz jeszcze cały weekend tanio.
    Z ostatnich kilku rachunków ok. 60 - 70% zużycia w taniej taryfie.
    Tyle że wszystko psują te limity. 1500 kWh przekroczyłem w połowie lutego. Po przekroczeniu limitu praktycznie jedziesz w jednej cenie.
    Ogólnie tak jak ktoś wcześniej napisał - tak to się opłaca.
    Nie rozumiem. Po przekroczeniu limitu przeciez nadal masz taryfę z dwoma strefami - w dzień droższą, w nocy tańszą.
    Rozliczanie miesięczne/dwumiesięczne - więc najpierw zużywane jest to co wyprodukujesz sam, prawda?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony