dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zamurowanie drzwi-czy potrzebny projekt?

    Witam,
    Mam problem i będę wdzięczny za rady albo opinie tych, którzy robili takie coś. Mam w starym domu przepisanym od matki dwoje drzwi. Są wielkie 1,2 m na 2,4 m. Planuję remont w środku, ale najpierw muszę ogarnąć to. Jedne chce zostawić jako wejściowe, tylko zmniejszyć otwór na 1 m na 2 m, a drugie obmurować i zrobić okno, ponieważ w tym pomieszczeniu ma być pokój. Byłem z tym w starostwie i wymagają zgłoszenia z projektem. O ile w ustawie widzę że przebudowa przegród zewnętrznych wymaga zgłoszenia, to co do projektu niekoniecznie. Nie byłoby w tym problemu, ale obecnie można budować domy do 70 m2 bez projektu, a ja mam płacić 2-3 tysiące złotych za papierki do zamurowania drzwi? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    starczy zgłoszenie, bowiem przebudowa nie zmienia obszaru oddziaływania.
    "art 29.3. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, wykonywanie robót budowlanych polegających na:
    1) przebudowie:
    a) przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi ona do zwiększenia obszaru oddziaływania obiektu poza działkę, na której budynek jest usytuowany,"

    Chyba, że ten stary dom nie spełnia współczesnych przepisów i ściana stoi bliżej niż 4 m od granicy, więc dochodzi do zwiększenia obszaru oddziaływania?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie stoi. Sprawa tyczy się tylko zamurowania. Ale jak dojść do ładu ze starostwem? Byłem tam dwa razy i chcą projekt. Koniec kropka. Jak pójdę tam a ta Pani już mnie zna, to spyta gdzie projekt. Sama osobiście dała mi przy ostatniej wizycie wniosek "zgłoszenie przebudowy", "oświadczenie o prawie do nieruchomości" i do tego jako trzeci miał być projekt.
    Ostatnio edytowane przez patrykremont ; 15-04-2024 o 05:57

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Napisać zgłoszenie. Jak dadzą odmowę na piśmie, to powołają się na konkretne przepisy. Będziesz wiedział co im przeszkadza, skoro nie umieją powiedzieć.
    Projekt jako załącznik zrób sam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-04-2024 o 14:59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony