dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Montaż bramy przesuwnej - jak to zrobić ?

    Witam.
    Czy ktoś moze podać jakiś przydatny link gdzie mogę poczytać o montażu bramy przesuwnej w miejscu gdzie jest już ułozona kostka brukowa.
    To co znalazłem na youtube to filmiki gdzie montaż przebiega w miejscu zupelnie niezagospodarowanym bez kostki. Ja natomiast mam kostkę ułozoną 10 lat temu. Interesuje mnie jak dobrać wysokość bramy nad kostką ( jakie są standarty ) i na jakiej wysokości wylać ławę pod rolki tak żeby to potem przykryc kostką ( by wystawaly tylko rolki) W moim przypadku slupki do bramy mam wszystkie stalowe w komplecie z bramą- nie mam ogrodzenia ze slupkami murowanymi. Niestety szukałem ekipy ktora by mi to zrobiła jednak trwalo to rok i nikt nie chce się tego podjąć !!!! . Wszyscy twierdzą że montują bramy swoje , a nie czyjeś i niestety mam problem. Firma ktora wykonala mi bramę nie zajmuje się się montażem . Wydawalo mi się że znalezienie ekipy ktora zamontuje mi bramę bedzie formalnością - myliłem się. Nie jestem osobą ktora ma dwie lewe ręce potrafię dużo zrobić sam i niestety chyba bedę musiał ją zamontować osobiscie z kims ze znajomych z rodziny. Brama jest wykonana w calosci z aluminium i waży tylko około 150kg i ma 4m w świetle plus 180cm przeciwwaga. Slupki są stalowe.Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak duza powinna byc ława w przypadku tak lekkiej bramy z aluminium. Wiadomo że będę musiał rozebrać trochę kostki żeby zalać slupki, jednak najbardziej mnie interesuje ława pod rolki- jak ją wykonać aby dalo się to przykryć kostką.
    Ostatnio edytowane przez Darek Rz ; 14-04-2024 o 16:13

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Fundament pod rolki dajesz na głębokość strefy przemarzania. Górna powierzchnia na takiej wysokości, aby zmieścić kostkę. W miejscu montażu wózków bramy mocujesz do fundamentu dystanse o wysokości mniej więcej zabudowy kostką. Do nich mocujesz wózki co spowoduje, że brama będzie unosiła się około 10 cm nad kostką. Regulując wysokością dystansów można bramę zamontować niżej, ale koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ewentualne wysadzanie kostki zimą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony