dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

    Witam,
    prosiłbym o opinie i ewentualnie polecenie drzwi wejściowych do mieszkania w bloku. Wcześniejsze drzwi były stalowe, dlatego też póki co takich robiłem wycenę. Jak pod względem wytrzymałości mają się drzwi stalowe do takich z MDF'u? Tak samo co byłoby lepsze, ościeżnica stalowa czy drewniana? Oprócz tego zależy mi żeby drzwi miały bolce antywyważeniowe i 2 zamki. Obecnie otrzymałem 2 oferty cenowe na Komsta K1000 A RC2 i Wikęd linia premium. Ktoś miał z nimi doczynienia? Może jakieś inne propozycje?

    Z góry dziękuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    1. Dlaczego chcesz wymienić drzwi? Odpowiedź na to pytanie jest dla mnie istotna by móc zaproponować coś bardziej dopasowanego do oczekiwań.
    2. MDF - podatny na podwyższoną wilgoć. Teoretycznie może być "cichszy". Ale wg mnie mniej trwały niż dobry metal.
    3. Ościeżnica - nie ma specjalnie znaczenia, ale do kompletu brałbym stal by była odpowiednio trwała i mocna. Dobrze wypełniona pianą spełni każde potrzeby.
    4. Bolce? Chyba każde mają.. z perspektywy włamywacza - mało problematyczne. To tylko kwestia odpowiednio większego łoma
    5. Dwa zamki? A nie wystarczy jeden a lepszy?

    Komsta - nie znam z praktyki. Fajnie że zamieszczają deklarację właściwości użytkowych. Przepuszczalność powietrza - kl. 3. Ok, to tylko blok. Chociaż Wikęd deklaruje lepszą. Podobnie z akustyką.
    Jakby tak się pokusić o Wikęd Protect - to w ogóle będzie fajnie. Lub KMT Aku. Ale to już kwestia pomiarów i możliwości otworu/ ceny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Ad.1
    Stare drzwi są jeszcze po poprzednich właścicielach. Nie wiem czemu ale na początku nie miały w ogóle uszczelki przy ościeżnicy, przez co po zamknięciu skrzydło strasznie dygotało i okleina w miejscu przylegającym do ościeżnicy jest poździerana. Po dołożeniu uszczelki jest lepiej ale nadal gdy sąsiedzi wychodzą mam wrażenie, jakby rozmawiali nie na klatce a na drugim końcu pokoju (całe szczęście ostatnie piętro i nie jest jeszcze tak źle). Próg drewniany bez uszczelek podejrzewam, że też robi swoje.

    Ad. 2 i 3
    Czyli stalowe jak zakładałem

    Ad.5
    Przyzwyczajenie żony, zresztą z tego co widzę nawet przy RC2 proponowane są już w standardzie 2 zamki.

    Niestety Wikęd Protect już wychodził cenowo za drogo.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Ok, to można założyć że stare stalowe były faktycznie w "starej" technologii, stąd luzy i hałas. Niemal każde nowe lepszej klasy będą lepsze o ile nie bardzo lepsze.

    RC2 nie wymaga dwóch zamków - w tych lepszych drzwiach są zwykle zamki listwowe (jeden, ale z dwoma wkładkami ze względu na polskie zwyczaje).

    Protecty nie powinny wyjść drożej niż Premium, ale wymagają większych otworów i być może ktoś uwzględnił kucie.
    Stwierdzam tylko, że to dobra propozycja, ale ma swoje wymagania. Zdarzyło mi się ostatnio proponować serię Iron, ale i tak stanęło na Premium jako dobrą i najbardziej uniwersalną..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Zobacz sobie na żywo co Ci się spodoba i co podejdzie do Twojego otworu. Pooglądaj sobie KMT, Mar-Tom czy Wikęd w klasycznych stalowych seriach gdzie masz drewnianą ramę, wsad termoizolacyjny i poszycie z blachy. Jak szukasz czegoś bardziej do mieszkania w bloku o lżejszej konstrukcji to może coś typu Erkado Herse czy Forteca albo z w/w Wikędu masz serię Protect.
    Co do samych rozmiarów to może podejdzie Ci rozmiar "N" czyli o 40-50mm węższe drzwi (zależnie od serii i producenta). Dzięki temu unikasz kosztownego rozkuwania otworu. No chyba, że masz bardzo uprzejmego montażystę co lubi takie roboty odwalać w czynie społecznym .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony