dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Jeśli policzymy że 1 kWh energii to 1 zł, wyjdzie nam1800 zł, bo zużycie energii elektrycznej przez pompę ciepła to 1800 kWh. Kolejne 1700 zł to koszt energii na grzanie wody użytkowej.
    Poważnie grzanie zasobnika przez cały rok, kosztuje tyle co ogrzewanie całego domu zimą? Wydaje mi się to nieekonomiczne w stosunku do podgrzewacze przepływowego lub kotła dwu funkcyjnego.


    @goguś ja nie potrafię, a jeżeli naprawdę masz takie wyniki to może byś mi zrobił taki?

  2. #22
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalM Zobacz post
    Poważnie grzanie zasobnika przez cały rok, kosztuje tyle co ogrzewanie całego domu zimą? Wydaje mi się to nieekonomiczne w stosunku do podgrzewacze przepływowego lub kotła dwu funkcyjnego.


    @goguś ja nie potrafię, a jeżeli naprawdę masz takie wyniki to może byś mi zrobił taki?
    Ale co miałbym ci zrobić sprecyzuj.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalM Zobacz post
    Poważnie grzanie zasobnika przez cały rok, kosztuje tyle co ogrzewanie całego domu zimą? Wydaje mi się to nieekonomiczne w stosunku do podgrzewacze przepływowego lub kotła dwu funkcyjnego.
    No ale dochodzi jeszcze kwestia komfortu. Dla mnie na przykład kocioł dwufunkcyjny jest nie do przyjęcia. Denerwuje mnie to że trzeba czekać na ciepłą wodę, oraz że nie można sobie puścić lekkiej strużki ciepłej wody, bo się kocioł nie załączy.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale co miałbym ci zrobić sprecyzuj.
    Popatrz, ja jestem jednym z idiotów a zrozumiałem
    Kolega pyta czy wykonałbyś u niego w domu taką instalację grzewczą jaką masz u siebie, czyli z klimatyzatora, i do tego inteligentnie zarządzaną
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  5. #25
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Popatrz, ja jestem jednym z idiotów a zrozumiałem
    Kolega pyta czy wykonałbyś u niego w domu taką instalację grzewczą jaką masz u siebie, czyli z klimatyzatora, i do tego inteligentnie zarządzaną
    Nie wiem czy pytał o pompę czy sterownik to miał sprecyzować , nie nazywaj siebie idiotą

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony