dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nośnik brodzika, montaż.

    Witam
    Zabrałem sie za montaż prysznica i mam zagwozdkę z brodzikiem czy to spełni swoją role.
    Planuje ten krzyżak przykleić na mamuta do brodzika i postawić dodatkowo na nośniku styropianowym, trochę nie wysło mi cięcie ale planuje przykleić to na piankę montażową. Oczywiści wytnę też rewizje.
    Co o tym sądzicie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20240402_171919.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	468611   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20240402_171922.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	468612  

  2. #2

    Domyślnie

    Ten kwadrat ze styropianu to "nośnik"? Miękkie to i skrzypić będzie, chyba że wyłącznie do przyklejenia na to glazury.
    Z brodzikiem jest dołączana instrukcja montażu.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak to nośnik, będą na tym płytki, brodzik jest niski gdyż musiałem wyżej go podnieść bo mam wysoko odpływ, a gdyby usztywnić nośnik pianką poza tym to dość twardy styropian

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    740

    Domyślnie

    Stawiałem kiedyś wannę na podobnych nóżkach śrubowych. Wiotkie to i niewiele warte. Wrażenie braku stałego gruntu pod stopami. Podparłem cegłami + cienka warstwa pianki jako uzupełnienie. Po jej stwardnieniu zupełnie inne odczucia, twardo, pewnie i solidnie.
    Sama pianka w tak dużej przestrzeni nie zda egzaminu. W środku pianki zrobią się wielkie dziury i nie będzie podparcia.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Stawiałem kiedyś wannę na podobnych nóżkach śrubowych. Wiotkie to i niewiele warte. Wrażenie braku stałego gruntu pod stopami. Podparłem cegłami + cienka warstwa pianki jako uzupełnienie. Po jej stwardnieniu zupełnie inne odczucia, twardo, pewnie i solidnie.
    Sama pianka w tak dużej przestrzeni nie zda egzaminu. W środku pianki zrobią się wielkie dziury i nie będzie podparcia.
    Ale jeśli przykleje brodzik do ściany no i od góry dojdzie kabina to powinno byc chyba solidnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie odnośnie syfonu.
    Czy w syfonach jest tylko jedna uszczelka, ta od spodu??
    Dziś montowałem brodzik i po przykręceniu syfonu kapie mi na dole woda, odkrecałem i dokręcałem kilka razy ale nadal gdzieś ciekło. W koncu dokreciłem mocniej i jest niby sucho ale chce miec pewność. brodzik rea akrylowy. Czy aż tak mocno trzeba to dokręcać ?
    Pozdrawiam

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    740

    Domyślnie

    Na filmiku instruktażowym McAlpine widać uszczelki z obydwu stron.

    Jednak, na zdrowy rozum, dla przecieków istotna jest szczelność tej od dołu. Jak mocno dokręcać? Chyba do skutku. Gwint można mydłem potraktować, żeby było lżej, ale tylko gwint, a nie uszczelkę.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam ponownie ciąg dalszy zmagań z prysznicem zamontowałem kabinę i brodzik syfon także, ale mam problem z szybami i profilem górnym. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20240418_192306.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	468740Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20240418_192309.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	468741

    Jest szczelina, która powoduje, że po zawieszeniu drzwi profil opada i traci poziom.
    Czy zrobiłem coś źle czy jak to zasilikonuje to silikon to utrzyma, a może wkleić tam coś, żeby profil oparł sie o szybę.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zulwik ; 18-04-2024 o 19:43 Powód: edit

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulwik Zobacz post
    Czy zrobiłem coś źle czy jak to zasilikonuje to silikon to utrzyma, a może wkleić tam coś, żeby profil oparł sie o szybę.
    Piony w każdej płaszczyźnie i kąty proste są?

  10. #10

    Domyślnie

    Jak w mordę strzelił wszystko pod poziomice idealnie. Myślałem, żeby pod górny profil coś wkleić, żeby było oparcie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony