dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Automat on/off grid w instalacji hybrydowej

    Mam pytanie czy coś takiego istnieje na rynku - energia z pv najpierw idzie na dom, reszta idzie w akumulator. Gdy naładujemy akumulator to nadmiar energii jest sprzedawana do sieci (takie coś realizuje inwerter hybrydowy np. Deye). Ale jeśli powiedzmy napięcie zbliży się do 253V czy jest jakiś sposób aby inwerter nie przestał przyjmować energii z pv tylko aby instalacja przeszła w tryb off grid? Czyli nadal pv pracuje i zasila dom/ewentualnie akumulator pomimo, że w sieci napięcie jest powyżej 253v? Później gdy konsumpcja energii jest wyższa od produkcji z PV inwerter wraca do on grid i sprawdza napięcie, jeśli jest w porządku to już pracuje on grid. Istnieje takie rozwiązanie na rynku?

    Oczywiście piszą o automacie a nie że sam podchodzę do rozdzielnicy i rozłączam sieć.

  2. #2

    Domyślnie

    Victrony tak się zachowują.

    W moim programie można opóźnić ładowanie baterii do najtańszej ceny, co przeważnie jest w połowie dnia (albo do wskazanej godziny).
    Program do optymalizacji Victronow i inwerterów Deya: GbbOptimizer.gbbsoft.pl
    Maksymalizowanie zysku przy cenach dynamicznych, odliczanie ładowania EV, prognozowanie konsumpcji przez PC, itd...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Ale jemu chodzi o rozłącznik sieci kiedy napięcie przekroczy próg.

    Automatycznie tego Victron nie robi.
    Trzeba by sobie jakiś stycznik machnąć na wejściu. Ten stycznik mógł by być uruchamiany i kontrolowany z CerboGX. Bo ono ma jakieś we/wy.
    Tak jeszcze nie mam, ale rozważam kiedy napięcia zbliżą się do takich poziomów.

    Cała reszta to nic specjalnego, a robi nawet więcej.

    Możesz dołożyć dowolną ilość ładowarek PV mppt które będą ładowały baterie i/lub zasilały dom
    Mogą też exportować. Ale to już nie jest legalne o ile nie zgłosisz tej możliwości ZE.
    Możesz sobie dowolnie sterować exportem w Wh.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 31-03-2024 o 18:47
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  4. #4

    Domyślnie

    Aby była jasność mam świadomość, że pewnie większość inwerterów hybrydowych robi większość tego co opisałem w standardzie. Natomiast pytam o funkcję automatycznego rozłączenia z siecią w przypadku wzrostu napięcia w okolice 253V (czyli automatycznie przechodzimy w off grid). Oraz powrotu do sieci (automatycznego przejścia do on grid) gdy pv produkuje mniej niż potrzeby domu a jednocześnie napięci w sieci jest już niższe.

    W skrócie to taki pomysł aby całkowicie wyeliminować problem z restartem inwertera gdy napięcie przekroczy 253V.
    Uważam, że za jakiś czas to może być spory problem ponieważ o ile wprowadzą zapowiadany przepis to od 2026 roku każdy nowo budowany obiekt komercyjny będzie musiał mieć PV a domy od 2029. Także jak się w okolicy wybuduje np. 50 nowych domów i każdy instalacja 10kW to może być nieciekawie.

    A tak jak napięcie z sieci rośnie to aby nie tracić produkcji i nie narażać wrażliwych sprzętów to przechodzę w off-grid. A gdy pv nie produkują już tyle ile potrzebuje dom oraz napięcie w sieci jest w bezpiecznych granicach to przechodzę w on-grid aby gdy wyczerpię energię z akumulatora nie mieć przerw w zasilaniu.

    Oczywiście te przełączenia off/on grid mógłbym robić ręcznie przełącznikiem sieć-agregat - natomiast gdybym lubił takie rzeczy robić to miałbym kozę w salonie i sobie w niej palił Także szukam rozwiązania automatycznego - np. na poziomie rozdzielnicy AC fotowoltaiki. Być może można coś takiego zbudować razem z zasilaniem awaryjnym. Czyli gdy nie ma sieci elektrycznej to automatycznie nas przełącza pod falownik, który czerpie energię z pv/akumulatora. Oraz jeśli jest sieć, ale napięcie jest niebezpiecznie wysokie to robi to samo.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Aby była jasność mam świadomość, że pewnie większość inwerterów hybrydowych robi większość tego co opisałem w standardzie. Natomiast pytam o funkcję automatycznego rozłączenia z siecią w przypadku wzrostu napięcia w okolice 253V (czyli automatycznie przechodzimy w off grid). Oraz powrotu do sieci (automatycznego przejścia do on grid) gdy pv produkuje mniej niż potrzeby domu a jednocześnie napięci w sieci jest już niższe.

    W skrócie to taki pomysł aby całkowicie wyeliminować problem z restartem inwertera gdy napięcie przekroczy 253V.
    Uważam, że za jakiś czas to może być spory problem ponieważ o ile wprowadzą zapowiadany przepis to od 2026 roku każdy nowo budowany obiekt komercyjny będzie musiał mieć PV a domy od 2029. Także jak się w okolicy wybuduje np. 50 nowych domów i każdy instalacja 10kW to może być nieciekawie.

    A tak jak napięcie z sieci rośnie to aby nie tracić produkcji i nie narażać wrażliwych sprzętów to przechodzę w off-grid. A gdy pv nie produkują już tyle ile potrzebuje dom oraz napięcie w sieci jest w bezpiecznych granicach to przechodzę w on-grid aby gdy wyczerpię energię z akumulatora nie mieć przerw w zasilaniu.

    Oczywiście te przełączenia off/on grid mógłbym robić ręcznie przełącznikiem sieć-agregat - natomiast gdybym lubił takie rzeczy robić to miałbym kozę w salonie i sobie w niej palił Także szukam rozwiązania automatycznego - np. na poziomie rozdzielnicy AC fotowoltaiki. Być może można coś takiego zbudować razem z zasilaniem awaryjnym. Czyli gdy nie ma sieci elektrycznej to automatycznie nas przełącza pod falownik, który czerpie energię z pv/akumulatora. Oraz jeśli jest sieć, ale napięcie jest niebezpiecznie wysokie to robi to samo.
    miło, że przeczytałeś mój post i nie zrozumiałeś nic a nic z tego co zostało napisane.

    To co opisujesz NIE JEST funkcją ani celem falowników hybrydowych czy inwerterów off grid takich jak Victron.
    Do tej funkcji potrzebny jest stycznik który to rozłączy. I logika która będzie decydować.
    Można to ogarnąć dość tanio. Ale we własnym zakresie.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    miło, że przeczytałeś mój post i nie zrozumiałeś nic a nic z tego co zostało napisane.

    To co opisujesz NIE JEST funkcją ani celem falowników hybrydowych czy inwerterów off grid takich jak Victron.
    Do tej funkcji potrzebny jest stycznik który to rozłączy. I logika która będzie decydować.
    Można to ogarnąć dość tanio. Ale we własnym zakresie.
    Przecież to Ty asie z forum niczego nie zrozumiałeś z tego co napisałem. A napisałem jak krowie na rowie

    Cytat Napisał Frofo007
    Także szukam rozwiązania automatycznego - np. na poziomie rozdzielnicy AC fotowoltaiki.
    Gdzie ja twierdzę, że to "JEST funkcja i cel falowników hybrydowych"? Idź chłopie do podstawówki nauczyć się podstaw czytania ze zrozumieniem a nie wypowiadasz się na forum zarzucając innym swoje własne braki w podstawowym wykształceniu.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Przecież to Ty asie z forum niczego nie zrozumiałeś z tego co napisałem. A napisałem jak krowie na rowie



    Gdzie ja twierdzę, że to "JEST funkcja i cel falowników hybrydowych"? Idź chłopie do podstawówki nauczyć się podstaw czytania ze zrozumieniem a nie wypowiadasz się na forum zarzucając innym swoje własne braki w podstawowym wykształceniu.
    wow..... rzeczywiście. A ja pisałem o jajkach na wielkanoc
    stycznik z logiką nie jest rozwiązaniem automatycznym. No wspaniałe informacje.

    ktoś mimo wszystko chce ci pomóc a probujesz go obrażać i wykazujesz się niewiedzą totalną okraszoną ignorancją....
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem jak wam, ale u mnie jak napięcie przekracza limit, to cały system odłącza się od sieci i jestem offgrid.

    Mogę też ręcznie w programie odłączyć się od sieci do wskazanej godziny. Wykorzystuje to gdy napięcie jest... Zbyt niskie.
    Program do optymalizacji Victronow i inwerterów Deya: GbbOptimizer.gbbsoft.pl
    Maksymalizowanie zysku przy cenach dynamicznych, odliczanie ładowania EV, prognozowanie konsumpcji przez PC, itd...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    stycznik z logiką nie jest rozwiązaniem automatycznym. No wspaniałe informacje.
    Chłopie gdzie ja napisałem, że stycznik z logiką nie jest rozwiązaniem automatycznym? Ty ciągle piszesz o swoich wyobrażeniach na temat tego co ja napisałem a nie o tym co ja faktycznie napisałem

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    ktoś mimo wszystko chce ci pomóc a probujesz go obrażać i wykazujesz się niewiedzą totalną okraszoną ignorancją....
    Jak ja próbuję Cię obrazić? No jeśli nie rozumiesz tego co czytasz a chcesz ze mną dyskutować to informuję Cię, że najpierw musisz nauczyć się czytania ze zrozumieniem aby to było możliwe. Ty na moje słowa:

    "Także szukam rozwiązania automatycznego - np. na poziomie rozdzielnicy AC fotowoltaiki."

    odpisujesz:

    "To co opisujesz NIE JEST funkcją ani celem falowników hybrydowych czy inwerterów off grid takich jak Victron.
    Do tej funkcji potrzebny jest stycznik który to rozłączy."

    Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś wiedział, że ja nie pisałem o funkcji inwertera tylko o czymś co można zamontować w rozdzielnicy PV.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gb987t Zobacz post
    Nie wiem jak wam, ale u mnie jak napięcie przekracza limit, to cały system odłącza się od sieci i jestem offgrid.

    Mogę też ręcznie w programie odłączyć się od sieci do wskazanej godziny. Wykorzystuje to gdy napięcie jest... Zbyt niskie.
    A jaki masz inwerter? Rozumiem, że gdy napięcie jest zbyt wysokie to sam rozłączy się z siecią ale nadal produkuje energię na potrzeby domu oraz ładowania akumulatora?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał gb987t Zobacz post
    Nie wiem jak wam, ale u mnie jak napięcie przekracza limit, to cały system odłącza się od sieci i jestem offgrid.

    Mogę też ręcznie w programie odłączyć się od sieci do wskazanej godziny. Wykorzystuje to gdy napięcie jest... Zbyt niskie.
    A widzisz, nie znalazłem tej funkcji. W sumie aż tak intensywnie nie szukałem. Nieco upraszcza sprawę. Podzielił byś się którym adresem to rozłącza? W specyfikacji jakoś mi umknęło.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    ...

    Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś wiedział, że ja nie pisałem o funkcji inwertera tylko o czymś co można zamontować w rozdzielnicy PV.
    a gdzie ty chciałeś stycznik zamontować? Na nosie?
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    a gdzie ty chciałeś stycznik zamontować? Na nosie?
    No w rozdzielni PV dlatego o niej napisałem ale Ty mi zarzucasz, że ja pisałem o funkcji inwertera co z resztą okazuje się, że i tu nie miałeś racji

    Typowy as z forum

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    a gdzie ty chciałeś stycznik zamontować? Na nosie?
    Edyta.
    Stycznik możesz zamontowqc gdzie chcesz.
    Ale w rozdzielnicy pv nie rozłączysz się od sieci.
    Odłączysz tylko pv.

    Victron zwykle podłącza się na początku rozdzielnicy. Wiec on jak się okazuje moze rozłączyć od sieci.

    Falowniki zwykle podłączasz gdzie chcesz.
    Falownik hybrydowy zalezy gdzie jest podlaczony.

    Stycznik zalatwi temat. Zajmuje malo miejsca.

    W rozdzielnicy pv. Możesz podlaczyc co chcesz. Ale nie zrobi tego co chcesz
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    No w rozdzielni PV dlatego o niej napisałem ale Ty mi zarzucasz, że ja pisałem o funkcji inwertera co z resztą okazuje się, że i tu nie miałeś racji

    Typowy as z forum
    Najpierw skończ szkole. Potem zadawaj pytania.
    Niby głupich pytań nie ma.
    Ale ty się postarałeś.
    Ktoś chciał cie naprowadzić i wykazałeś się jeszcze swoją szczególną cechą która epatujesz w każdym temacie.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Najpierw skończ szkole. Potem zadawaj pytania.
    Drogi asie, przecież w łatwy sposób można udowodnić, że to wynik Twoich fantazji a nie tego co ja napisałem

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    To co opisujesz NIE JEST funkcją ani celem falowników hybrydowych
    Zacytuj gdzie ja uważam, że to co opisuje jest "funkcją czy celem" falowników hybrydowych? Przecież na taką głupotę to mógł wpaść tylko Twój rozum Szkoda, że później to osiągnięcie przypisujesz swojemu rozmówcy. No ale czekam na cytat.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    stycznik z logiką nie jest rozwiązaniem automatycznym. No wspaniałe informacje.
    Gdzie ja napisałem, że stycznik z logiką nie jest rozwiązaniem automatycznym? Przecież to jest wytwór Twojej wyobraźni. Czekam na cytat.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Stycznik możesz zamontowqc gdzie chcesz.
    Ale w rozdzielnicy pv nie rozłączysz się od sieci.
    Odłączysz tylko pv.
    To ja nie mam pojęcia o PV a wiem, że piszesz głupoty a Ty chcesz jeszcze mi doradzać Wy asy to macie myślenie

    Przy inwerterach hybrydowych najlepszym rozwiązaniem jest gdy prąd z sieci trafia najpierw do rozdzielnicy AC PV. Tam masz ogranicznik przepięć, możesz mieć styczniki odpowiedzialne za awaryjne zasilanie domu, bypass aby ominąć falownik hybrydowy, można sobie tam wydzielić, które obwody mają być zasilane z sieci a które na podtrzymaniu baterii itd. Później z rozdzielnicy AC PV łączysz ją z falownikiem hybrydowym. Następnie z falownika hybrydowego ciągniesz kabel do rozdzielnicy głównej w domu. No i to przez inwerter zasilana jest główna rozdzielnica. Dzięki temu produkcja energii z paneli PV trafia na cały dom, energia z akumulatora również trafia na cały dom.

    Tak więc asie w rozdzielnicy AC PV jak najbardziej możesz rozłączyć się z siecią bo jeśli do inwertera nie popłynie prąd z sieci to inwerter z automatu przechodzi w off-grid.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 01-04-2024 o 12:46

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    ...

    To ja nie mam pojęcia o PV a wiem, że piszesz głupoty a Ty chcesz jeszcze mi doradzać Wy asy to macie myślenie

    Przy inwerterach hybrydowych najlepszym rozwiązaniem jest gdy prąd z sieci trafia najpierw do rozdzielnicy AC PV. Tam masz ogranicznik przepięć, możesz mieć styczniki odpowiedzialne za awaryjne zasilanie domu, bypass aby ominąć falownik hybrydowy, można sobie tam wydzielić, które obwody mają być zasilane z sieci a które na podtrzymaniu baterii itd. Później z rozdzielnicy AC PV łączysz ją z falownikiem hybrydowym. Następnie z falownika hybrydowego ciągniesz kabel do rozdzielnicy głównej w domu. No i to przez inwerter zasilana jest główna rozdzielnica. Dzięki temu produkcja energii z paneli PV trafia na cały dom, energia z akumulatora również trafia na cały dom.

    Tak więc asie w rozdzielnicy AC PV jak najbardziej możesz rozłączyć się z siecią bo jeśli do inwertera nie popłynie prąd z sieci to inwerter z automatu przechodzi w off-grid.
    szerloku, a czym się można rozłączyć?
    Skoro masz rozdzielnice AC zamontowaną jak należy dla falownika hybrydowego to możesz wrócić do mojego pierwszego postu i przeczytać
    stycznikiem.
    Eureka!

    Stycznik który może być sterowany impulsem lub napięciem 24V przez jakąś dowolną logikę.
    Jeszcze przed stycznikiem musi być licznik który by napięcie w sieci mierzył. I oszacował czy spadło wystarczająco aby znów móc się podłączyć.
    Ale to nie będzie logika zero-jedynkowa. Bo napięcie spadnie natychmiast po twoim odłączeniu.


    A na co reszta twoich nędznych wywodów była?
    co ty niby udowodniłeś poza faktem, że jesteś... .

    A udzieliłem się, bo ktoś inny może to przeczyta i wyciągnie wnioski aby samemu oszacować jak ma działać
    nie dla ciebie.

    co do fantazji.
    Ja jestem praktykiem. ty.... teoretykiem gpt.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 01-04-2024 o 16:10
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  18. #18

    Domyślnie

    Gik: nie ogarniasz o czym rozmawiasz. Nie rozumiesz tego co napisał Twój rozmówca a co już zupełnie dziwne nie rozumiesz tego co nawet Ty sam napisałeś.

    Dla mnie prosta sprawa - nie zacytowałeś tego co mi zarzucałeś (a było to wytworem Twoich chorych fantazji).
    Napisałeś, że stycznika nie montuje się w rozdzielni PV a montuje.
    Napisałeś, że "To co opisujesz NIE JEST funkcją ani celem falowników hybrydowych" a ktoś inny napisał, że hybryda potrafi to ogarnąć w Ty na to "A widzisz, nie znalazłem tej funkcji. W sumie aż tak intensywnie nie szukałem."

    Nic nie wiesz a się wypowiadasz nie wiadomo po co. Bądź tak miły i przynajmniej gdy ja o coś pytam to się udzielaj dopiero gdy będziesz w stanie zrozumieć to co czytasz, zrozumieć to co sam napiszesz i będziesz miał choć minimalną wiedzę w temacie, na który się wypowiadasz. Dziękuję

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    Dla mnie prosta sprawa - nie zacytowałeś tego co mi zarzucałeś (a było to wytworem Twoich chorych fantazji).
    Napisałeś, że stycznika nie montuje się w rozdzielni PV a montuje.
    Napisałeś, że "To co opisujesz NIE JEST funkcją ani celem falowników hybrydowych" a ktoś inny napisał, że hybryda potrafi to ogarnąć w Ty na to "A widzisz, nie znalazłem tej funkcji. W sumie aż tak intensywnie nie szukałem."
    Tak? a to ciekawe. A zdajesz sobie sprawę, że ta osoba ma ten sam system co ja. I nie jest to hybryda.
    Ale ty to wiesz lepiej. Brawo szerloku.

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Nic nie wiesz a się wypowiadasz nie wiadomo po co. Bądź tak miły i przynajmniej gdy ja o coś pytam to się udzielaj dopiero gdy będziesz w stanie zrozumieć to co czytasz, zrozumieć to co sam napiszesz i będziesz miał choć minimalną wiedzę w temacie, na który się wypowiadasz. Dziękuję

    spełnie twoją prośbę.

    bo w przeciwienstwie do ciebie nie mam kompleksów i lubię dyskusję. Merytoryczną. U ciebie brak też tej zdolności.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Tak? a to ciekawe. A zdajesz sobie sprawę, że ta osoba ma ten sam system co ja. I nie jest to hybryda.
    Ale ty to wiesz lepiej. Brawo szerloku.
    Co za as

    Cytat Napisał Gik Zobacz post

    spełnie twoją prośbę.

    bo w przeciwienstwie do ciebie nie mam kompleksów i lubię dyskusję. Merytoryczną. U ciebie brak też tej zdolności.
    Dziękuję

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony