dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    mam nadzieje że uda się to otworzyć bo pierwszy raz dodaję zdjęcia i mam nadzieje że będzie działać

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Spróbuję ogarnąć zadymiarkę i sprawdzić jak to wygląda skąd to leci Ale sam fakt że będę to wiedział nie pomoże mi z rozwiązaniem tematu ;/

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.381

    Domyślnie

    Próbuj z tym dymem i zaznacz gdzie jest wyczówalny chłód lub zimna zimna podłoga, oraz to gdzie był podłączony kominek. Jedyny kanał spalinowy to ten do którego podłączony jest piec w kotłowni. Jeden kanał wentylacyjny jest do dolnej łazienki a drugi to kratka w kotłowni. Łazienka na górze jest podłączona bezpośrednio do kominka.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Dzisiaj na próbę zrobiłem test na kadzidełku i jak dałem na schody to ewidentnie powietrze leci z góry po klatce schodowej na dół . Tak jedyny kanał dymowi wentylacyjny to ten co na projekcie kominek był na parterze tam gdzie teraz jest duże okno widać na rzucie bo go powiększałem żeby było zaznaczone . Tak łazienka górna ma wentylator który jest podpięty bezpośrednio do kominka wentylacyjnego na dachu . Jest jeszcze taki mały strych wynikowy w szczycie w tym roku cały ocieplony piana pur 20 cm

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Musisz zrobić wentylację. Bo w tej chwili w praktyce jej nie masz.
    Okna z nawiewnikami + wentylacja wywiewna w kuchni.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    A co do nawiewników nie będzie nawiewało zimnego powietrza do domu? Masz jakieś bezinwazyjne nawiewniki do polecenia żeby można było zamontować ? Wentylacje w kuchni nie wiem zastanawiałem się nad tzw. rekuperatorem ściennym nie wiem jakie macie zdanie na ten temat czy to się w ogóle sprawdza ?

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    znalazłem Nawiewnik okienny New Air Comfort box do okna okien bezinwazyjny nie wiem czy to mogłoby pomóc ?

  8. #28

    Domyślnie

    To są uroki wentylacji grawitacyjnej . Zimą działa za dobrze. Latem nie dziala wcale.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Musisz zrobić wentylację. Bo w tej chwili w praktyce jej nie masz.
    Okna z nawiewnikami + wentylacja wywiewna w kuchni.
    Jak nie ma wentylacji jak pisze że wieje zimnym aż miło i wilgotność w domu 40% ?
    Ma tylko w praktyce niesterowalną.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jak nie ma wentylacji jak pisze że wieje zimnym aż miło i wilgotność w domu 40% ?
    Ma tylko w praktyce niesterowalną.
    Nie, nie ma bo najprawdopodobniej jeden z kominów wywiewnych działa jako nawiew.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    podłączyłem ten nawiew w sypialni do kominka na dachu właśnie w tym celu żeby trochę powietrza z zewnątrz nawiało bo miałem nadzieje że jak jeden będzie nawiewał to reszta będzie ciągnąć i że stosunek świeżego i zużytego powietrza będzie Konstans i się uspokoi to wianie. Ale chyba nie osiągnąłem zamierzonego efektu na który liczyłem. Nie mam jak zrobić rekuperacji centralnej w domu bo jest cały wyremontowany, a dodatkowo musiałbym jakoś całkowicie pozbyć się wentylacji grawitacyjnej. Tak jak pisałem zastanawiałem się sam już długo co z tym zrobić ale nie dałem rade dlatego zwracam się z prośbą do was może ktoś coś wymyśli mądrego

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie, nie ma bo najprawdopodobniej jeden z kominów wywiewnych działa jako nawiew.
    Jakby nie miał wentylacji to by nie miał 40% wilgotnosci w domu. Ma niesterowalną wentylację grawitacyjną. Działa zimą aż miło ( albo niemiło ) - ,,świeżego'' , zimnego powietrza ma aż za dużo.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.808

    Domyślnie

    A ja bym daleko nie szukał bo strzelam że strop nie ocieplony i jest wrażenie że zimno schodzi w dół i tak tez się na bank dziej a wiem bo też tak miałem na początku zanim nie dociepliłem dachu i nie położyłem podłogówki na piętrze wtedy się skończyło a zanim to zrobiłem siedząc na kanapie czy w łóżku było czuć jak zimno schodzi w dół prawie jak wiatr .

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A może udałoby się komin wraz z kominkiem dachowym spiąć razem? Jest taki wentylator kanałowy Venture Ecowatt (np fi 100mm schodzi do wydajności 110m3/h i pobór prądu wynosi 4W). Gdybyś je spiął mógłbyś tą wentylacją w jakikolwiek sposób sterować. Oczywiście nie obeszłoby się w tym momencie bez nawiewników okiennych i to minimum dwóch. Można uruchamiać go również najprostszym regulatorem czasowym.
    Może służyć jako wyciągowy lub nawiewny. Możesz zrobić (czytaj ratować sytuacje) wentylacje mechaniczną nawiewną lub wyciągową ale pamiętaj, że jak powietrze ma wychodzić to musi i wchodzić w bardzo zbliżonych proporcjach.

    Marne to pocieszenie ale podczas tych największych ostatnich mrozów miałem to samo w bloku. Mieszkam na 7 piętrze w 14 piętrowym bloku. W kuchni tak wiało z kratki wentylacyjnej, że nie dało się stać! Najzimniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. Powietrze wychodziło kratkami w łazience i komórce.
    Gdy temperatura wzrosła sytuacja w kuchni się uspokoiła. Ciekawe, którym kominem teraz wpada
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 25-12-2023 o 15:59

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Witam,

    zrobiłem już wszystko co polecaliście, mianowicie założyłem nawiewniki okienne wziałem gościa policzył powierzchnię założył 5 nawiewników , ociepliłem cały strzych pianą i niestety w dalszym ciągu gdzieś ciągnie nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić. Już na prawdę nie mam pomysłu gdzie może wpadać powietrze zimne i jak się z tym uporać, temat dla mnie jest na prawdę ciężki... Może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł co mogę z tym zrobić ?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    "Już na prawdę nie mam pomysłu gdzie może wpadać powietrze zimne i jak się z tym uporać,"

    Bo nie zrobiłeś obrzędu gromnicznego!
    Link masz w poście #18

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    wracam znowu z tematem z którym nie mogę sobie poradzić, zrobiłem wszystko ociepliłem strych zamontowałem nawietrzniki , posprawdzałem wszystkie okna czy są na zimowym ustawione , obrzęd gromniczny i ewidentnie wydaje mi się że powietrze zimne schodzi z góry domu na dół i czuć cały czas jak wieje po stopach :/ Nie mam już pomysłu myśałem nad badaniem termowizyjnym ale rozmawiałem z gościem i wydaje mi się że to nic nie da bo oni mogę sprawdzić mostki cieplne ale nie ruch powietrza :/ Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł albo gdzie do kogo dzwonić i kogo ściągnąć żeby mi coś doradził ?
    Bardzo proszę jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to napiszcie może uda mi się z tym jakoś poradzić wspólnie z wami .

    Kamil G.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.380
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilg123 Zobacz post
    Bardzo proszę jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to napiszcie może uda mi się z tym jakoś poradzić wspólnie z wami .
    Żeby zimne powietrze nie wpadało do domu, to kiedyś ludzie robili nawiewniki za albo nad grzejnikami. Ale to nieekonomiczne i przy podłogówce nie działa. To znaczy wentylacja działa, ale zimne powietrze spływa na dół bo ma konwekcji, która by je zabrała z nawiewnika do góry



    Źródło

    Rekuperacja jest rozwiązaniem. Ewentualnie nawietrzaki z grzałkami (ale to nieekonomiczne).
    O ile to na pewno kwestia wpadającego powietrza, a nie wychłodzonego przez mostki powietrzne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 (1).jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	468731  

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.808

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilg123 Zobacz post
    Cześć wszystkim,
    wracam znowu z tematem z którym nie mogę sobie poradzić, zrobiłem wszystko ociepliłem strych zamontowałem nawietrzniki , posprawdzałem wszystkie okna czy są na zimowym ustawione , obrzęd gromniczny i ewidentnie wydaje mi się że powietrze zimne schodzi z góry domu na dół i czuć cały czas jak wieje po stopach :/ Nie mam już pomysłu myśałem nad badaniem termowizyjnym ale rozmawiałem z gościem i wydaje mi się że to nic nie da bo oni mogę sprawdzić mostki cieplne ale nie ruch powietrza :/ Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł albo gdzie do kogo dzwonić i kogo ściągnąć żeby mi coś doradził ?
    Bardzo proszę jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to napiszcie może uda mi się z tym jakoś poradzić wspólnie z wami .

    Kamil G.
    Drzwi u góry nie da się zamontować ? u mnie mami jak otworzę to efekt jak u ciebie ,tam nie grzeję bo w 70 proc nikogo tam nie ma.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Żeby zimne powietrze nie wpadało do domu, to kiedyś ludzie robili nawiewniki za albo nad grzejnikami. Ale to nieekonomiczne i przy podłogówce nie działa. To znaczy wentylacja działa, ale zimne powietrze spływa na dół bo ma konwekcji, która by je zabrała z nawiewnika do góry



    Źródło

    Rekuperacja jest rozwiązaniem. Ewentualnie nawietrzaki z grzałkami (ale to nieekonomiczne).
    O ile to na pewno kwestia wpadającego powietrza, a nie wychłodzonego przez mostki powietrzne.

    Cześć,

    rozumiem oczywiście to co napisałeś, mam w domu podłogówkę 90% tylko w dwóch pokojach są kaloryfery... Właśnie rzecz w tym że nie miałem nawietrzników wcześniej i założyłem bo tutaj chłopaki doradzały żeby założyć nawietrzniki ( sytuacja była już przed nawietrznikami) myślałem że jak założę to to pomoże ale niestety nic się nie zmieniło ;/ Generalnie w domu mam 23-24 stopnie i jest ciepło tylko jak się usiądzie to czuć że idzie taka jakby struga zimnego powietrze nie zależenie czy nawietrzniki są otwarte czy zamknięte. Może przybliżę jeszcze sytuację miałem dom 115 m2 i w tamtym roku dobudowałem jeszcze 100 m2 żeby to zobrazować był kwadrat i teraz dobudowałem dokładnie taki sam obok na styku starej i nowej części ściana ma około 60 cm i mam takie dziwne wrażenie jak sprawdzałem to zimne powietrze leci tak jakby po schodach z piętra z tej dobudowanej części. Myślałem że może od nieocieplonego strychu też go ociepliłem i nic to nie daje. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić już od dłuższego czasu. nie wiem czy po dobudowie zachwiała się jakoś wentylacja czy co ...
    Jest to dość kłopotliwy temat gdyż jak jest na zewnątrz tak jak teraz to jeszcze to nie przeszkadza za bardzo ale jak jest zimno to jak usiądę na kanapie czy krześle to od kolan w dół czuję że "nogi marzną" ;/ Może jesteś w stanie jeszcze coś mi doradzić co mam sprawdzić albo zrobić żeby się tego pozbyć?

    Wielkie dzięki w ogóle za zainteresowanie moim postem.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony