dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 128
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.553 z 2553
  1. #2541
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jakieś państwo, które produkuje swoje samochody ?
    Jakie państwo w UE produkuje własne samochody?

  2. #2542
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Jeszcze te nieszczęsne dofinansowanie. Które jak się skończy mam nadzieje, że już nie wróci.
    No cóż...

    Podatku od posiadania aut spalinowych w Polsce nie będzie - poinformował na platformie X Szymon Hołownia, lider Polski 2050. Dodał, że zamiast obowiązkowej daniny, Polacy będą mogli liczyć na dopłaty do samochodów elektrycznych.

    Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka...mpaign=firefox
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #2543
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Przemysłu z USA i Europy nie przenieśli do Chin ekolodzy tylko chciwe zarządy. To się działo głównie w latach 90 i na początku XXI wieku. Teraz mamy już tylko konsekwencje. Oddaliśmy Chińczykom całą produkcję razem z technologiami i know-how. A teraz lament, że ich wyroby są tańsze i nieraz lepsze, a naszych nikt nie chce.
    Efekt - Według Reutera wysokie marże eksportowe BYD podkreślają ogromną przewagę, jaką osiągnęła chińska branża motoryzacyjna. Chińskie koncerny potrafią z sukcesem ograniczyć koszty na każdym etapie produkcji - od surowców przez akumulatory aż po robociznę. Nie bez znaczenia są także krajowe dotacje oferowane przez Pekin. Swoboda narzucania cen przez chińskich producentów może oznaczać, że wszelkie karne cła stosowane przez Unię Europejską mogą okazać się najzwyczajniej niewystarczające. W takim wypadku europejską branżę motoryzacyjną mogą czekać bardzo trudne lata

    Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiado...mpaign=firefox
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #2544
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No cóż...

    Podatku od posiadania aut spalinowych w Polsce nie będzie - poinformował na platformie X Szymon Hołownia, lider Polski 2050. Dodał, że zamiast obowiązkowej daniny, Polacy będą mogli liczyć na dopłaty do samochodów elektrycznych.

    Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka...mpaign=firefox
    To zostałem zaskoczony z powodu braku podatku od spaliniaków. Nie spodziewałem się. Ciekawe jak długo potrwa taki stan rzeczy Oby dłużej niż do roku kolejnego..

    Natomiast dopłaty.... to jest tylko pudrowanie trupów.
    Przez takie podejście producentom wcale się nie chce konkurować z autami lepszymi.
    Bo raczej wiadomym jest, że dopłaty będą kierowane do aut z EU nie Chin.

    Wypadało by, żeby tak było.

    Ale ja bardziej chciał bym aby to Europejska motoryzacja wzieła się po prostu do roboty i zaproponowała nam dobre auta, wtedy i bez dotacji bedzie na nie popyt rósł.

    Ostatnio znalazłem ciekawostkę odnośnie strachu ludzi... ile kosztuje wymiana baterii na nową w np. peugeot 208e?
    Ponoć około 28tyś brutto za większą i 25,5tyś brutto za mniejszą.
    Do tego zwrotna kaucja za wymienianą baterię około 7tyś.
    Za pewne jeszcze trzeba by doliczyć robociznę.

    Nie znalazłem źródła. Ponoć od osoby zainteresowanej. Ale puszczam... jako plotkę/ciekawskę.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  5. #2545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czyli wszystko zgodnie z tym, co linkowałem już ponad miesiąc temu...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2546
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli wszystko zgodnie z tym, co linkowałem już ponad miesiąc temu...
    tak, miałeś rację. Teraz prt scr do drukarki i na ścianę chwały.

    Ale retoryka godna ....
    Podatku nie będzie a w zamian dopłaty do elektryków....
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  7. #2547
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    To zostałem zaskoczony z powodu braku podatku od spaliniaków. Nie spodziewałem się. Ciekawe jak długo potrwa taki stan rzeczy Oby dłużej niż do roku kolejnego..
    .
    Mnie to nie zaskoczyło. Rolnicy stanęli okoniem, są eurowybory, więc kiełbasa być musi.

    Co do dopłat, ciekawostką jest, kto i jak będzie określał, kogo na EV stać a kogo nie, bo dopłaty będą tylko dla tych drugich...według teorii.

    No i dopłaty będą również na używane EV.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 01-05-2024 o 11:35
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  8. #2548
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    No właśnie naiwniaki myślą że jakiś Chołownia coś chlapnie to to pewnik , znów zostaną wyujani ,ale tego dopiero dowiedzą się po wyborach jak gremialnie ich wybrańcy zagłosują za wszystkim najgorszym dla tych co ich wybrali .

  9. #2549
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co pijesz od samego rana?

    Chołownia to ma być po ślōnsku ?

    Zakoduj sobie w "mózgu": Szymon Hołownia.
    Nie znam typa więc mi się może wymskło zresztą co mnie obchodzi jak on się nazywa .

  10. #2550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.896

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nie znam typa więc mi się może wymskło zresztą co mnie obchodzi jak on się nazywa .

    To po co się wypowiadasz na temat tego faceta
    Znowu jakieś swoje bzdury wypisujesz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #2551
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post

    To po co się wypowiadasz na temat tego faceta
    Znowu jakieś swoje bzdury wypisujesz.
    Z tego co widzę to polityk w krótkich majtkach , on na marszałka sejmu z całą pewnością się nie nadaje ale ostatnio sejm to zbieranina dziwnych stworzeń więc nie dziwi nic.

  12. #2552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.896

    Domyślnie

    Jest taki dziwny Grzegorz Braun.

    Co ty wiesz o tym kto się nadaje na marszałka Sejmu lub nie nadaje się.
    W krótkich majteczkach była taka satyra ale tego nie znasz.
    "w krótkich majtkach" to cytat z Joachima Brudzińskiego. Ale masz wzorce,
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #2553
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jest taki dziwny Grzegorz Braun.

    Co ty wiesz o tym kto się nadaje na marszałka Sejmu lub nie nadaje się.
    W krótkich majteczkach była taka satyra ale tego nie znasz.
    "w krótkich majtkach" to cytat z Joachima Brudzińskiego. Ale masz wzorce,
    Moje wzorce są zdrowe twoje miałkie nijakie.

Strona 128 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony