dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Wystarczyło jednym zdaniem napisać: nie, nie potrafię uzasadnić czemu trzeba to robić n-ty raz po n-latach. Nie trzeba kluczyć
    A moze by wystarczyło zapytac twórców tego rozporzadzenia a nie szukac odpowiedzi na FM, wiedzac ze i tak sie jej tu nie uzyska. To forum nie jest tubą ani rzecznikiem rządu poprzedniego i obecnego. Czemu ma tu słuzyc zadawanie takich pytan nie wiem, ale zawsze kolejny post dopisany do licznika.

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A moze by wystarczyło zapytac twórców tego rozporzadzenia a nie szukac odpowiedzi na FM, wiedzac ze i tak sie jej tu nie uzyska. To forum nie jest tubą ani rzecznikiem rządu poprzedniego i obecnego. Czemu ma tu słuzyc zadawanie takich pytan nie wiem, ale zawsze kolejny post dopisany do licznika.
    Może wystarczy przyznać, że popiera się każdą głupotę, aby zarobić. I jeszcze dorabia się do tego mitologię. Czemu ma służyć dawanie takich odpowiedzi nie wiem, ale zawsze kolejne wyświetlenie reklamy profilu dopisane do licznika.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 29-08-2023 o 22:08

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Może wystarczy przyznać, że popiera się każdą głupotę, aby zarobić. I jeszcze dorabia się do tego mitologię. Czemu ma służyć dawanie takich odpowiedzi nie wiem, ale zawsze kolejne wyświetlenie reklamy profilu dopisane do licznika.
    Juz wczesniej pisałem ze swiadectwa czy charakterystyki nie stanowia o moich zarobkach, ich wartosc to nic nie znaczaca czesc dochodów. Jak bym liczyl na dochód z kilku swiadectw (słownie 4 szt.) od początku roku i to dla znajomego to bym chyba nie dozył do dnia dzisiejszego. Nie da sie konkurowac z cenami na allegro, zreszta zajmuje sie głownie czyms innym. Nie zalezy mi na reklamie na forum, mowiac szczerze ta reklama juz jest czesciowo nieaktualna. Nie rozumiem skad to ciągłe przypisywanie postów o ozc, swiadectw do zarobków.
    Co do głupoty to nie swiadectwa są nia, ale brak kontroli i penalizacji dla oszustów architektów i audytorów którzy je nagminnie fałszują. Jezeli komus przeszkadza glupota w postaci takich czy innych nakazów dlaczego nie wyjedzie tam gdzie tych nakazów nie ma, po co sie tu męczyc, płakac na forum, narzekac na decydentów. Wyjechac, zostawic to bagno, cieszyc sie zyciem w raju gdzie nikt nie nie kaze, do niczego nikt nie zmusza.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co do głupoty to nie swiadectwa są nia, ale brak kontroli i penalizacji dla oszustów architektów i audytorów którzy je nagminnie fałszują.
    Oczywiście, że te świadectwa są głupotą. Skutkuje to tym, ze większość ludzi nie bierze tego na poważnie i traktuje jak świstek, aby tylko urzędasy się odczepiły. Co prowadzi do sporządzania ich od czapy lub hurtowo. Nie rozumiem czemu nazywasz ich oszustami. Wyjedź gdzieś, gdzie nie ma oszustów architektów i nieuczciwej konkurencji autorów to nie będziesz musiał wylewać żali na forum.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Oczywiście, że te świadectwa są głupotą. Skutkuje to tym, ze większość ludzi nie bierze tego na poważnie i traktuje jak świstek, aby tylko urzędasy się odczepiły. Co prowadzi do sporządzania ich od czapy lub hurtowo. Nie rozumiem czemu nazywasz ich oszustami. Wyjedź gdzieś, gdzie nie ma oszustów architektów i nieuczciwej konkurencji autorów to nie będziesz musiał wylewać żali na forum.
    Powtórze jeszcze raz, swiadectwa czy charakterystyki nie są dla mnie zródłe dochodu, konkurencja w tym wzgledzie mnie nie interesuje bo działam w innej branzy.
    Dlaczego nazywam architektów oszustami? czy to naprawdę trzeba tłumaczyc? Widocznie trzeba skoro tego nie rozumiesz. Otóż nagminne jest fałszowanie wyników obliczen w zakresie wsp Ep, po to aby tylko przepchnąc projekt w starostwie dla uzyskania PNB. Będę o tej patologii pisał nawet nie wykonując zadnych swiadectw. To wolne forum, chce to piszę i nie ma to zadnego zwiazku z moimi finansami co usiłujesz klamliwie mi to wmowic, nie wiem jaki jest tego powód, bo tak faktycznie nie wiesz tego, ale to forum jest pełne bezpodstawnych oskarżen, insynuacji, przypuszczen.
    Co do faktu istnienia swiadectw to one nie są głupotą, to tylko Twoje zdanie którego nie podzielam. Nie podzielam bo nie mam do tego zadnych podstaw. Problem jest taki ze tak twierdzac uwazasz ze masz rację, a z racją jest jak to mawiał J. Piłdsudzki jest jak z d*pą, kazdy ma swoją

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Nie zapominajmy, że oprócz tematu świadectw dochodzi jeszcze kontrola systemów grzewczych, wentylacji i klimatyzacji, ale chyba chodzi tu o jakieś wspólnoty (?) z jednym kotłem itp, bo kto w domu ma kocioł który podpada pod - "raz na 4 lata - kontrola kotłów opalanych gazem o nominalnej mocy cieplnej większej niż 100 kW"

    https://biznes.interia.pl/nieruchomo...-n,nId,6990620

    Ileż to miejsc pracy dla kontrolerów będzie... Pewnie po to powstała Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków , gdzie podawałem jakie mam źródło ciepła.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 30-08-2023 o 08:52
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dlaczego nazywam architektów oszustami? czy to naprawdę trzeba tłumaczyc? Widocznie trzeba skoro tego nie rozumiesz. Otóż nagminne jest fałszowanie wyników obliczen w zakresie wsp Ep, po to aby tylko przepchnąc projekt w starostwie dla uzyskania PNB. Będę o tej patologii pisał nawet nie wykonując zadnych swiadectw. To wolne forum, chce to piszę i nie ma to zadnego zwiazku z moimi finansami co usiłujesz klamliwie mi to wmowic, nie wiem jaki jest tego powód, bo tak faktycznie nie wiesz tego, ale to forum jest pełne bezpodstawnych oskarżen, insynuacji, przypuszczen.
    Sprawa jest prosta. Te świadectwa są głupotą więc większość architektów wpisuje współczynniki od czapy, aby spełnić normy od czapy i uzyskać pozwolenie, co jest istotą zlecenia dla architekta. Mnie wcale nie dziwi, że większość z nich traktuje to jak kolejną kłodę pod nogą, która tylko zwiększa cenę ich usługi, nie przynosząc im żadnego zarobku, stąd radzą sobie tak. Dlaczego nazywasz ich oszustami nie wiem. Można o tobie to samo powiedzieć. Liczysz teoretyczne wartości z programiku wpisując trochę więcej danych niż CW. Wartości wyliczone przez Ciebie też nie są prawdziwe, bo istnieją w teorii, a nie w pomiarach. Czy jesteś oszustem? No moim zdaniem nie, ale nie wiem czemu wg ciebie inni są.

    Zawsze też możesz za swoją radą zamiast wylewać tu żale o oszustach napisać do ministra o zamordyzm w tym temacie lub do lokalnego posła z twojego okręgu. Architekci mogliby np liczyć parametry w asyście policji i twojej, wtedy pewnie by nie oszukiwali. Możesz też za swoją następną radą wyjechać gdzieś, gdzie nie ma oszustów.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-08-2023 o 08:55

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    .. Dlaczego nazywasz ich oszustami nie wiem. Można o tobie to samo powiedzieć. Liczysz teoretyczne wartości z programiku wpisując trochę więcej danych niż CW. Wartości wyliczone przez Ciebie też nie są prawdziwe, bo istnieją w teorii, a nie w pomiarach. Czy jesteś oszustem? No moim zdaniem nie, ale nie wiem czemu wg ciebie inni są.
    ....
    Co maja wartosci teoretyczne do rzeczy, nie znasz metologii obliczeń, to wypisujesz głupoty, idąc tym bzdurnym tokiem rozumowania to zarówno ci którzy opracowali metodykę obliczen jak i ci którzy są zobligowania do jest stosowania są oszustami, wszyscy bez wyjątku. Myslę ze sa mimo wszystko granice głupoty szkoda ze nie Twojej. Tak łatwo przychodzi Tobie usprawiedliwienie tych poczynan architektów w zakresie manipulowania wsp Ep, a jednoczesnie wylewasz zale z powodu obowiązku okresowych egzaminów sepowskich. Toz to hipokryzja do kwadratu. Niedawno dowiedziałem sie na Podkarpaciu (szczegółow nie podam gdzie) pewien inspektor PINB nie odebrał 4 budynków z powodu niezgodnosci charakterystyki energetycznej ze swiadectwem. Dokladniej chodziło o to ze w projekcie achitekt oszust bo tak trzeba to nazwac zaprojektował WG, po wykonaniu swiadectwa jak widac rzetelnie wsp Ep nie spełniał WT. W tych domach trzeba było wykonac WM z rekuperacją (defacto wiazało sie ze sporym remontem w nowym domu), powtornie przeliczyc swiadectwo i dopiero wtedy budynek został odebrany. Usprawiedliwiajac takich własnie architektów bronisz patologii.
    Ci architekci projektując WG i oszukując na Ep robią szkode swoim klientom, jak mozna tego nie krytykowac, Ty pokazujesz ze mozna. Trzeba miec nadzieje ze takich przypadków bedzie wiecej i to nagłosnionych, aby potencjalni inwestorzy wiedzieli z kim mają do czynienia. Z drugiej strony dobrze jest atakowac tych którzy o tym mówią. Zawsze najlepszą obroną jest atak. Usprawiedliwiajmy patogię, atakujmy tych którzy o niej piszą. Bynajmniej nie dziwi mnie Twoje podejscie, bo tylko Ty i tobie podobni zarzucacie mi oszustwo.
    Znajdz chociaz jeden post na FM w którym jest mowa o moich oszukanczych praktykach. Czekam

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    (...)
    Musisz ochłonąć i przeczytać dokładnie poprzednie posty. Stąd jeszcze raz, dla ułatwienia w punktach.

    - Nikt nie mówi, że jesteś oszustem, tylko kimś kto z gotowego programiku wylicza teoretyczne parametry nie mające odzwierciedlenia w pomiarach i dorabia do tego mitologię, nazywając innych którzy robią to bez programiku oszustami.

    - Argument z bezzasadnością egzaminów SEP miał obrazować głupotę tych świadectw energetycznych. Obie rzeczy są tak samo bezzasadne w swoim obecnym kształcie i koniecznością odnawiania co X lat.

    - Dowód anegdotyczny z brakiem odbiorów jest wręcz śmieszny i niepoważny. Jeśli to prawda to sprawa powinna być rozwiązywana w prosty sposób zapisem o konieczności stosowania wm, a nie wyliczaniem teoretycznych współczynników. Głupota z nakazem świadectw i charakterystyk projektowych tylko napędza takie sytuacje. Ale wydaje się, że wszystkim poza sponsorującymi to inwestorami jest na rękę.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Musisz ochłonąć i przeczytać dokładnie poprzednie posty. Stąd jeszcze raz, dla ułatwienia w punktach.

    - Nikt nie mówi, że jesteś oszustem, tylko kimś kto z gotowego programiku wylicza teoretyczne parametry nie mające odzwierciedlenia w pomiarach i dorabia do tego mitologię, nazywając innych którzy robią to bez programiku oszustami.

    - Argument z bezzasadnością egzaminów SEP miał obrazować głupotę tych świadectw energetycznych. Obie rzeczy są tak samo bezzasadne w swoim obecnym kształcie i koniecznością odnawiania co X lat.

    - Dowód anegdotyczny z brakiem odbiorów jest wręcz śmieszny i niepoważny. Jeśli to prawda to sprawa powinna być rozwiązywana w prosty sposób zapisem o konieczności stosowania wm, a nie wyliczaniem teoretycznych współczynników. Głupota z nakazem świadectw i charakterystyk projektowych tylko napędza takie sytuacje. Ale wydaje się, że wszystkim poza sponsorującymi to inwestorami jest na rękę.
    Nie nazywam oszustami tych którzy nie uzywają specjalistycznego oprogramowania, nie kłam, gdy brak argumentów najlepiej jest kłamac. Ani razu pisząc o architektach oszustach nie wspominałem o narzedziach których uzywają do swoich obliczen. Dlaczego przeinaczasz i insynuujesz. Ciekawa strategia w dyskusji.
    Co do bezsadnosci czy to swiadectw czy egzaminów czy wielu innych czynnosci okresowych to tylko Twoje zdanie. Nic wiecej, mozesz to nazywac jak chcesz
    Jezeli chodzi o dowód dla Ciebie anegdotyczny i smieszny (bo tak łatwiej pokazac swoją rację a przy okazji osmieszyc dyskutanta) fo fakt, nie bedę podawał na forum blizszych szczegółow bo zainteresowani sobie tego nie zyczą. Oczywiscie ze WM powinna byc obowiązkowa od dawna o tym piszę, bo to powoduje patologię, ale jezeli nie ma takiego nakazu to trzeba siegnąc do charakterystyk i swiadectw. Oczywiscie wg Ciebie tez niepotrzebnych, jezeli nie to i nie tamto to pozostaje brak przepisów i kazdy robi co mu sie podoba. I znowu nie angdota a rzeczywsta rozmowa z włascicielem kotła stałopalnego którego nikt nie zmusi jak wynika z jego słow do wymiany kotła. Na moją uwagę o szkodzeniu innym nic sie nie odezwał. Wolnosc tez pownna miec jakies granice, szkodzi architekt inwestorowi nie projektując WM, nawiasem mówiac w koncu przydało sie obowiazkowe ubezpieczenie OC, za błedy chociaz faktycznie trzeba to nazwac inaczej sie płaci.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 30-08-2023 o 11:38

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie nazywam oszustami tych którzy nie uzywają specjalistycznego oprogramowania, nie kłam, gdy brak argumentów najlepiej jest kłamac. Ani razu pisząc o architektach oszustach nie wspominałem o narzedziach których uzywają do swoich obliczen. Dlaczego przeinaczasz i insynuujesz. Ciekawa strategia w dyskusji.
    To są tymi oszustami, czy nie? Jak źle zaokrąglą wynik to też są?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    To są tymi oszustami, czy nie? Jak źle zaokrąglą wynik to też są?
    Zasady zaokrąglania są powszechnie znane, matematyka ze szkoły podstawowej sie kłania. Szukanie dziury w całym aby kontynowac tą dyskusję. Sadze ze dobrze wiesz o co chodzi z oszustwem, ale trzeba sie powoli wycowywac rakiem drobnym kroczkami kierujac dyskusje na tory poboczne do którzy zalicza sie kwestia zaokraglania. Ale okey, na ogół wylicza sie do dziesiątych czesci kWh/m2*a. Cóz sie dzieje gdy ktos zaokragli koncówke w dól lub góre. Raptem róznica wyjdzie az 1 kWh/m2*a. Czy to ma znaczenie, ano moze miec gdy ma wyyjsc 70 lub 71 kWh..., gdyz to decyduje o spełnieniu/niespełnieniu WT. Nie o to mi chodzi, chodzi o to te roznice ktore sa rzedu 10,20, 30 kWh.. (... oznaczają m2*a). Tak sie dzieje gdy brak WM i biomasy a Ep cudem (czyt. oszustwem) jest ponizej 70 kWh/m2*a, sa takie przypadki i to wcale czeste, bo miałem kilka takich tegorocznych projektów w reku. Tak sie dzieje gdy mamy V lub IV strefe klimatyczną i niezbyt bogate ocieplenie, przykłady mozna by mnozyc. Ko ich nie widzi bo nie jest audytorem, bo nie wykonuje obliczen ozc i nie porównuje z projektem moze bronic taką patologię.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Cóz sie dzieje gdy ktos zaokragli koncówke w dól lub góre. Raptem róznica wyjdzie az 1 kWh/m2*a. Czy to ma znaczenie, ano moze miec gdy ma wyyjsc 70 lub 71 kWh..., gdyz to decyduje o spełnieniu/niespełnieniu WT. Nie o to mi chodzi, chodzi o to te roznice ktore sa rzedu 10,20, 30 kWh.. (... oznaczają m2*a). Tak sie dzieje gdy brak WM i biomasy a Ep cudem (czyt. oszustwem) jest ponizej 70 kWh/m2*a, sa takie przypadki i to wcale czeste, (..).
    Czyli rozumiem, że jak sobie zaokrąglił z 55.6 na 55 (aby np załapać się na dofiansowanie) to nie jest oszustem, a jak z 55.6 na 45 to już jest? Co dużą łyżką chciał wziąść?

    No już kolejnej głupoty z Ep biomasy to nie będę pompował bo nie starczy dysku w serwerze, żeby zamknąć ten wątek. Mamy np wspaniały pellet. Ogromne zużycie prądu przy produkcji, foli, worków itp, ale biomasa. Kolejny przykład głupoty tych świadectw i obliczeń teoretycznych wiadomo skąd. Ciekawi mnie tylko czy prąd, który żrą te piece na pellet (a jest go wcale nie mało) uwzględnia się w tych kalkulacjach i czy z takimi od czapy wskaźnikami jak dla samego ogrzewania czystym prądem.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 30-08-2023 o 21:07

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Czyli rozumiem, że jak sobie zaokrąglił z 55.6 na 55 (aby np załapać się na dofiansowanie) to nie jest oszustem, a jak z 55.6 na 45 to już jest? Co dużą łyżką chciał wziąść?

    No już kolejnej głupoty z Ep biomasy to nie będę pompował bo nie starczy dysku w serwerze, żeby zamknąć ten wątek. Mamy np wspaniały pellet. Ogromne zużycie prądu przy produkcji, foli, worków itp, ale biomasa. Kolejny przykład głupoty tych świadectw i obliczeń teoretycznych wiadomo skąd.
    Dlaczego znowu przeinaczasz, zakraglenie z koncówką 0,5 i wiecej to 1 z 0,4 i mniej to 0. Poza tym z 55,6 na 45 to nie jest zadne zaokraglanie, to sie nazywa oszustwo. Zaokrąglanie z 55,6 na 55,0 w celu uzyskania wymaganej wartosci Ep to tez jest oszustwo.
    Co ma zuzycie prądu przy produkcji folii itp do swiadectw energetycznych nie wiem, podejrzewam z nikt oprócz Ciebie tego nie wie, czy to kolejna wstawka rozmywajaca dyskusje?
    Co do Ep to istotnie najlepszym wskaznikiem byłoby Ek lub Eu. Nie ma co o tym dyskutowac.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Pokazuje Ci, że te świadectwa, których tak zaciekle bronisz to tylko zwykła głupota. Wymyślona dla zysku, komplikacji, kontroli (można sobie wybrać).

    Biorę sobie taką definicję

    Cytat Napisał internet
    Nieodnawialna energia pierwotna uwzględnia zapotrzebowanie na energię końcową budynku i dodatkowe nakłady energii potrzebne na produkcję paliwa, jego transport, magazynowanie, itp
    Chcesz mi powiedzieć, że ten współczynnik dla pelletu to już uwzględnia? Prąd przy produkcji, folie, worki do pakowania, aby móc tego jakoś użyć? Przy obecnych cenach prądu pewnie z połowa ceny 1t pelletu to prąd. Dziwne, że przy liczeniu Ep nikt tego nie uwzględnił na poważnie. Ale cóż to tylko kolejna nieścisłość w całej tej procedurze.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Pokazuje Ci, że te świadectwa, których tak zaciekle bronisz to tylko zwykła głupota. Wymyślona dla zysku, komplikacji, kontroli (można sobie wybrać).

    Biorę sobie taką definicję



    Chcesz mi powiedzieć, że ten współczynnik dla pelletu to już uwzględnia? Prąd przy produkcji, folie, worki do pakowania, aby móc tego jakoś użyć? Przy obecnych cenach prądu pewnie z połowa ceny 1t pelletu to prąd. Dziwne, że przy liczeniu Ep nikt tego nie uwzględnił na poważnie. Ale cóż to tylko kolejna nieścisłość w całej tej procedurze.
    A czy ja kiedykolwiek pochwałałem metode okreslania wsp nakładu jako dobrą. Wręcz przeciwnie, ale nigdy nie miałem zastrzezen co do Eu, chociaż niektóre normy mozna by znowelizowac. Z drugiej strony podaj chociaz przyblizoną wielkosc procentową domów w ktore ogrzewa sie wyłacznie biomasą. Dla domów nowych jest to niewielka wartosc, dla starszych moze nieco wieksza. To ze metodyka, normy, itp dla swiadectw nie są idealne nie oznacza ze trzeba calkowicie wyeliminowac, podobnie jak WT? Gdyby nie te wymagania to byłoby wiecej palaczy w nowych domach, nikt by starych nie modernizował bo jak nie trzeba to po co. Oczywiscie ze nic tak nie działa jak przymus finansowy taki niebezposredni a wynikajacy z cen nosników energii, ale przepisy prawa powinny te zmiany wspomagac.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Chcesz mi powiedzieć, że ten współczynnik dla pelletu to już uwzględnia?
    Oczywiście. Przecież wynosiłby 0 gdyby tego nie uwzględniał (sam nośnik jest w 100% odnawialny).

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oczywiście. Przecież wynosiłby 0 gdyby tego nie uwzględniał (sam nośnik jest w 100% odnawialny).
    Z twoim pitoleniem zaraz wyjdzie, że pellet to perpetuum mobile.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Z drugiej strony podaj chociaz przyblizoną wielkosc procentową domów w ktore ogrzewa sie wyłacznie biomasą. Dla domów nowych jest to niewielka wartosc, dla starszych moze nieco wieksza.
    Takie coś nie istnieje i właśnie do tego pije. Pomijając kopciuchy na grawitacji opalane patykami. Problemem całej biomasy tj pelletu jest duże zużycie prądu przy produkcji i opalaniu tym paliwem. Czego oczywiście bzdurne obliczenia nie uwzględniają
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 31-08-2023 o 00:18

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Z twoim pitoleniem zaraz wyjdzie, że pellet to perpetuum mobile.
    Rozwiniesz wartość swojej wypowiedzi?

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Problemem całej biomasy tj pelletu
    Pellet to nie cała biomasa. Biomasy masz przeróżne i całą ich masę. Słoma, drewno, pestki... Dużo tego i spalane są również w kotłach przemysłowych. I zużycie energii elektrycznej na spalenie pestek z sadu z tego samego powiatu jest drastycznie mniejsze, niż na przywiezienie węgla z Australii (w zużyciu nieodnawialnych węglowodorach jeszcze większa różnica).

    Dodajmy do tego, że produkcja pelletu może się odbywać z energii odnawialnej. Nie perpetuum mobile, bo energia de facto pochodzi z reakcji syntezy jądrowej.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-08-2023 o 01:13

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    ....

    Takie coś nie istnieje i właśnie do tego pije. Pomijając kopciuchy na grawitacji opalane patykami....
    Istnieje, niewielka ilosc co prawda, ale są tacy którzy w nowych domach są palaczami peletu, są tez tacy którzy korzystajac z dotacji czyste powietrze nimi zostali w starych domach.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony