dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Izolacja ścian fundamentowych, wylewka w garażu

    Witam.
    Jaką papę dać na izolacje poziomą na fundamencie pod h+h, wierzchniego krycia czy podkładową, która będzie lepsza i jakiej grubości?

    Jak potnę papę na trzy części, wychodzi 33cm, w takim wypadku wychodzi 9 cm na zakład z izolacją podłogi, wystarczy tyle? Czy ciąć rolkę na pół?

    W garażu ściany fundamentowe mam na tym samym poziomie co w domu. W domu na chudziaku ocieplenie, wylewka, plytki ma być na wysokości ok 24cm tyle co h+h. W garażu nie wylewałem chudziaka i ocieplenia też nie będzie. Planuję dosypac piachu i 15 cm betonu B25, zatrzeć, ewentualnie pomalować, tak żeby na gotowo było na równo z poziomem zero domu. No i teraz mam pytanie, czy murując pierwsza warstwę h+h mogę polecieć też garaż? Od wewnątrz h+h zabezpieczył bym przed piachem i betonem papą z izolacji poziomej wywiniętą do góry i folią kubełkowa.
    Ściany fundamentowe mam lane, w miarę równe, ale jedną ścianę odzielającą garaż od domu mam 2 cm niżej i teraz nie wiem czy olać sprawę rozłożyć papę i zakład wygiac (nie przerwie się? ) do góry na chudziaka i później 4cm zaprawy pod h+h żeby wyrównać poziom z pozostałymi bloczkami, czy najpierw wyrównać te 2 cm zaprawą do murowania, na nią papa i dopiero bloczek?

  2. #2

    Domyślnie

    Wbijaj kołki zbrojeniowe w ziemię, aż szczyt słupka osiągnie poziom. Kiedy już przejedziesz obok nich, wbij je młotkiem o cal lub 2 i zamocuj miejsce.

    Jeśli planujesz położyć pod spodem plastik, a niektórzy chcą go przebić, możesz umieścić kołki zbrojeniowe wewnątrz cegieł lub zrobić przyrząd i po prostu wyciągnąć kołki po drodze 10.0.0.0.1 192.168.1.254
    Ostatnio edytowane przez danzopa85 ; 14-09-2023 o 16:37

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał1983 Zobacz post
    Witam.
    Jaką papę dać na izolacje poziomą na fundamencie pod h+h,
    np,to:

    https://folnet.pl/pl/products/paroiz...muru-9480.html

  4. #4

    Domyślnie

    Ach, więc wiesz, w co się pakujesz. Powtórzyłbym to, co powiedzieli inni ludzie. Jeśli się denerwujesz, poprowadź rurę jastrychową, złącze lub kształtkę pośrodku. Jeśli nie masz problemu ze zdrapaniem mokrej nawierzchni, zajmij się tym Speed Test https://vidmate.bid/ !
    Ostatnio edytowane przez drankfe5 ; 24-04-2024 o 14:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony