dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Bruk Bet Novator Solo 100x100 koszmarem inwestora

    Drodzy użytkownicy,

    Jeśli rozważacie inwestycje w produkt firmy Bruk Bet jakim są płyty brukowe novator solo (100x100) chciałbym was lojalnie uprzedzić, iż będą to pieniądze wyrzucone nie w kostkę a w błoto.

    Niestety jeśli już firma wykonawcza polecona przez punkt sprzedaży (BrukWorld Łódź) stwierdza, iż jest to strasznie słaby produkt trudno jest dalej dyskutować i polemizować.

    Warto więc zawsze zasięgnąć rady najpierw doświadczonego brukarza a później skonfrontować to z marketingiem i czczymi obietnicami punktu sprzedaży.

    Na podjazd przed dom zamówiłem niespełna 400m2 płyt brukowych w formacie 100x100. Kiedy zaczęło się układanie inspektor nadzoru zleciła weryfikację dostarczonego produktu ponieważ kolorystyka płyt nie była jednolita.

    Po weryfikacji okazało się, iż produkt został dostarczony z 4 różnych partii produkcyjnych (luty, marzec, kwiecień, maj)! Dodatkowo brukarze zauważyli, iż płyty poza kolorem różnią się jeszcze od siebie grubością w zakresie 3-4mm.

    Zapytacie co jest naturalnym krokiem po wydaniu przeszło 50 000 zł na podjazd ? Oczywiście batalia reklamacyjna i walka z sprzedawcą.

    Złożyłem reklamację i otrzymałem błyskawiczną odpowiedź.

    Firma BrukWorld z Łodzi przy ulicy Brzezińskiej stwierdziła, iż wszystko jest w zakresie norm a w OZM jest informacja, iż płyty mogą się od siebie różnić!

    Czegoś nie rozumiecie ? To przecież tylko podjazd i tak zaraz ptak na niego narobi a kurier zostawi ślad po swoim busie … Nie ma co drążyć!

    Zmierzając do meritum - reklamacja odrzucona, sprawa przekazana kancelarii prawnej (piszą pozew).

    W tak zwanym "międzyczasie" dowiedziałem się o kolejnym kliencie “zadowolonym” z produktu BrukBet i firmy BrukWorld który również będzie sądził się w sprawie płyt Novator Solo gdyż jego podjazd (500m2) w znacznej części popękał zaraz po położeniu. Nieśmiało podpowiedział bym zweryfikował swój podjazd "po deszczu". Niestety miał rację jak przypuszczam popartą doświadczeniem ...

    Po wczorajszych opadach a 2 tygodnie po zakończeniu prac (nikt na podjazd nie wjeżdżał gdyż wykonawca zalecił odczekać 2 tygodnie) okazało się iż na moim podjeździe jest już 8 pękniętych płyt!

    Niestety ten produkt, system sprzedaży przypominający prezentację garnków czy pościeli dla emerytów a na koniec reklamacja woła o pomstę do nieba i kontrolę UOKiK i PIH (do czego zamierzam się przyczynić).

    To niesamowite, że w 2023 roku jest miejsce dla takich firm i dla takiego nikczemnego modelu biznesowego.

    Będę informował na bieżąco o mojej batalii z firmą BrukBet i BrukWorld.
    Ostatnio edytowane przez JaPawlak ; 25-06-2023 o 09:17

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.920

    Domyślnie

    Te płyty nadają się na podjazd?
    Pękanie płyt - możliwe, że wykonawca źle przygotował podłoże pod te płyty.
    Oddaj sprawę do prawnika zajmującego się takimi tematami.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Te płyty nadają się na podjazd?
    Pękanie płyt - możliwe, że wykonawca źle przygotował podłoże pod te płyty.
    Oddaj sprawę do prawnika zajmującego się takimi tematami.
    Tak. To są płyty dedykowane na podjazd. Podbudowa jest bardzo solidna (ponad wymagane parametry).
    Niestety same płyty są bardzo delikatne pomimo swej grubości (80 mm) ale ich główny problem to różne parametry grubości.

    Były płyty które w jednym narożniku miały grubość mniejszą o 4mm. Tak duże rozbieżności w wymiarach płyt powodują narażenie ich na uszkodzenie (pracują).
    Najgorsze jest jednak podejście producenta i dystrybutora. Osobiście gdybym produkował tak słaby produkt za tak duże pieniądze, przeznaczyłbym część marży na realizacje reklamacji. Tutaj klienta wysyła się na drzewo i z nieukrywaną pogardą oraz uśmiechem na twarzy oświadcza się, iz ...

    "Gwarancja była do bramy, dalej już się nie znamy ... "

    Na szczęście pozew zbiorowy to już tylko 5 poszkodowanych. Nie powinno być trudno.
    Inne osoby walczące z tym produktem proszę o informacje na priv.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.920

    Domyślnie

    Możesz opisać to podłoże?
    Jakie posiada warstwy wykonane przez brukarzy i co jest pod spodem warstw wykonanych przez brukarzy.
    Brukarze widzieli różne grubości więc powinni odpowiednio przygotować podłoże aby zniwelować te różnice w grubości.
    Wina wykonawcy.

    Jeżeli płyty pękają bez obciążenia to chyba jest to wada produkcyjna.

    Różne odcienie z czterech fabryk jest dosyć normalne ale dla Klienta nieakceptowalne.
    Tutaj jednak pretensje do sprzedawcy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anna Świerad

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam .
    Proszę o kontakt . Mam podobny problem z Bruk-Betem . Novator solo format 80/40 perła srebrno-stalowa . Kostka ma przebarwienia , wysłali wadliwy produkt który był zauważony dopiero po ułożeniu . Plamy powstałe na etapie produkcji a chcą zwalić na wykonawcę . Dopiero zaczęłam swoją batalie

  6. #6

    Domyślnie

    Odnośnie kolorystyki kostki brukowej i przebarwień.
    Tu chyba będzie ciężko wygrać. Większość sprzedawców mówi o tym oficjalnie przy sprzedaży - mieszać zawsze kostkę przy układaniu minimum z 4 palet. Kolorystyka każdej palety może się nieznacznie różnić.
    Co do tych 4mm różnicy grubości - nie sądzę aby to było przyczyną pękania. Prędzej przygotowanie podłoża. Ja wiem że brukarze nie cierpią tych wielkich formatów.
    Jeśli kilka już pękło teraz to jest duża obawa że reszta będzie pękać w późniejszym okresie.
    Chyba faktycznie bez sądu się nie obejdzie.
    Powodzenia i daj znać jak się skończyło.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    podczas poszukiwań płyt wielkoformatowych na swój podjazd w jednym z miejsc zobaczyłem Novator Solo i pzypadł mi do gustu. Po czym natrafiłem na ten wątek i mam wątpliwości. Wyceny płyt betonowych na podjazd są 2,5 lub 3 razy droższe niż Novator za sam materiał.
    Czy ktoś może napisać jak zakońzyły się batalie z reklamacjami? Podpytałem lokalnego sprzedawcę to powiedział mi że zdarzyło się kilka razy żę jakaś płyta pękła po montażu ale wymieniali je w ramach gwarancji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony