dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 131 z 134
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.620 z 2668
  1. #2601
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    900

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ty nawet nie potrafisz poprawnie pisać
    Wydajesz z siebie bełkot.
    Może zróbmy coś pożytecznego dla tego forum , proponuję na początek ściepę dla niego na słownik ortograficzny
    Domek 86m szkieletowy ogrzewany klimą 3,5kW
    Koza 6kW w salonie na darmowy chrust jako urządzenie szczytowe
    CWU pędzone COP1. W domu wszystko na prąd. Rocznie ~5000 kWh

  2. #2602
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.808

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Powiedział człowiek wyedukowany przez YT

    Policz tam raz jeszcze ile samolotów bojowych ma NATO i kto w świecie dysponuje złożami uranu, bo ostatnio za bardzo nie wyszło, jak miałeś się okazje "pochwalić" swoją wiedzą
    Dziś USA opuszczają Niger też mają potęzne złoża Uranu ,mało ci jeszcze ???

  3. #2603

    Domyślnie

    Co ma to z net billingiem?

  4. #2604

    Domyślnie

    moderator pilnie poszukiwany

  5. #2605
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.808

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbas Zobacz post
    moderator pilnie poszukiwany
    Dobra to do rzeczy ,doradź co zrobić aby więcej miec z moich 8,4kwp bo dostałem szacunkowe wyliczenia tauronu i wg tego co oni proponują wychodzi na to że moje 8,4kwp podraża prąd jak by dziwnie to nie brzmiało , 2800 z hakiem mam od maja do stycznia płacić a wg nich pobrałem za zeszły rok 2900 kwh , ofgrid ? green bost pro 4000 sinus ? świeci grzejemy nie świeci nie grzejemy ale najważniejsze nie dajemy nikomu za 1 grosz prądu, propozycje mile widziane .

  6. #2606

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Dobra to do rzeczy ,doradź co zrobić aby więcej miec z moich 8,4kwp bo dostałem szacunkowe wyliczenia tauronu i wg tego co oni proponują wychodzi na to że moje 8,4kwp podraża prąd jak by dziwnie to nie brzmiało , 2800 z hakiem mam od maja do stycznia płacić a wg nich pobrałem za zeszły rok 2900 kwh , ofgrid ? green bost pro 4000 sinus ? świeci grzejemy nie świeci nie grzejemy ale najważniejsze nie dajemy nikomu za 1 grosz prądu, propozycje mile widziane .
    Nie wiem za bardzo jak PV może podrażać prąd (nie wliczając kosztu instalacji). Chyba, że chodzi o prognozy i szacunki. W Energii mam rozliczenie comiesięczne i jest to bardzo proste - depozyt i zużycie bilansują się co miesiąc, dzień po ogłoszeniu RCEM przez PSE mam już fakturę i zgadza się ona z moimi bieżącymi wyliczeniami.

    Natomiast z zabawy cyferkami (ale na żywym organiźmie a nie w teorii) wyszedł mi ciekawy fakt, dotyczący rozliczania energii wprowadzonej do sieci wg RCEM vs RCE.
    Widać jasno, że jeśli ktoś stawia mocno na autokonsumpcję, chociażby bawiąc się w automatykę załączania urządzeń domowych o określonych godzinach, to zdecydowanie lepiej wyjdzie na rozliczeniiu według miesięcznej ceny RCEM. Przy nieprzewymiarowanej za bardzo PV.
    Jest tak dlatego, że przy mniejszej produkcji dziennej, a więc w okresach niezbyt słonecznych, czyli wtedy gdy godzinowa cena będzie najwyższa nie odda się do sieci prawie nic. Czyli po tej większej cenie RCE do depozytu wpadnie niewiele grosiwa. Natomiast w okresie dużej produkcji czyli po niskiej cenie RCE do depozytu wpadnie kilka kilowatogodzin zamienionych na złotówki po cenie średniej miesięcznej RCEM, która zdecydowanie będzie większa od tych cen wynoszących kilka groszy, lub nawet ujemnych.

    Np wczoraj i przedwczoraj, ceny RCE były całkiem przyzwoite (jak na ostatnie miesiące) ale do sieci oddałem prawie nic (niecałe 1,5 kWh przez dwa dni łącznie z wyprodukowanych 25 kWh). Ogrzewanie i sprzęty domowe pożarły wszystko (95%) co wyprodukowała PV, bezpośrednio lub z bilansowania licznikowego, dzięki czemu nie zapłacę prawie złotówki za kWh zamiast zyskać 30-40 groszy w depozycie za kWh.

  7. #2607
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.808

    Domyślnie

    No powiedzmy że teraz to się sprawdza , ja tez pisałem to po otrzymaniu tzw prognoz więc ciśnienie oczywiście narosło ale zostawmy to bo teraz jako tako się to będzie pewnie spinać ale od sierpnia już nie za bardzo a sierpień niedługo i chyba trzeba będzie szukać rozwiązania by nie oddawać po kilka groszy ze złości ktoś nawet falownik w południe potrafi wyłączyć jak nie będzie w stanie tego zjeść na bieżąco.

  8. #2608

    Domyślnie

    Chciałbym wiedzieć czy jest jakikolwiek prosument w billingu, który skorzysta z tego zapowiadanego zwrotu 30% niewykorzystanych w depozycie środków. Jak na razie to w styczniu zużyłem cały zeszłoroczny depozyt (nabijany bo dużo większych cenach niż obecnie) a obecnie zużywam na bieżąco, obniżając nieco rachunek, ale o zgromadzeniu środków na kolejny miesiąc nie ma mowy.
    Udało się komuś niewykorzystać (w okresie roku) wszystkich środków z depozytu?

  9. #2609

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    teraz jako tako się to będzie pewnie spinać ale od sierpnia już nie za bardzo a sierpień niedługo i chyba trzeba będzie szukać rozwiązania by nie oddawać po kilka groszy ze złości ktoś nawet falownik w południe potrafi wyłączyć jak nie będzie w stanie tego zjeść na bieżąco.
    No ale będziemy mieli możliwość pozostania w rozliczeniu według uśrednionej ceny miesięcznej. Przy pozostaniu przy rozliczeniu po RCEM Wyjdzie się raczej podobnie jak na RCE, ale przynajmniej nie będą bolały te ujemne ceny. Taki efekt psychologiczny bardziej. Chyba, że dużą autokonsumpcją się nadrobi.

    //edit sorry za post pod postem, myślałem że się doklei do poprzedniego

  10. #2610
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbas Zobacz post
    Chciałbym wiedzieć czy jest jakikolwiek prosument w billingu, który skorzysta z tego zapowiadanego zwrotu 30% niewykorzystanych w depozycie środków. Jak na razie to w styczniu zużyłem cały zeszłoroczny depozyt (nabijany bo dużo większych cenach niż obecnie) a obecnie zużywam na bieżąco, obniżając nieco rachunek, ale o zgromadzeniu środków na kolejny miesiąc nie ma mowy.
    Udało się komuś niewykorzystać (w okresie roku) wszystkich środków z depozytu?
    Jestem po pierwszej fakturze rocznej rozliczeniowej. Mam tylko info ile ROZLICZONO z depozytu, gdzie znalesc informacje ile w depozycie zostalo? Dzwonilem na infolinie, ale uzyskalem odp, ze oni nie maja dostepu do takich danych. Zwariowalem. To kto ma, papiez?

  11. #2611

    Domyślnie

    To faktycznie chore, na fakturze z Energii (miesięcznej) jest pod tabelką z tymi wszystkimi składnikami faktury opisany stan depozytu poprzedni, wpływ do depozytu w miesiącu rozliczeniowym, ile odjęto z depozytu na pokrycie energii czynnej i ile pozostaje w depozycie na następny miesiąc.

  12. #2612
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    215

    Domyślnie

    Ja mam roczne rozliczenie. Poprzednio w depozycie mialem jakies 25zl (wiersz - to jest kwota jaka mi zostala z okresu 27.04 (montaz pv) a 20.05 (zmiana taryfy na g12w) w depozycie. Za ten niecaly miesiac dostalem fakture w czerwcu 23r.

    Teraz dostalem roczne rozliczenie od 20 maja 23r do 31 marca 24r.



    Wprowadzilem do sieci 7914kWh. Usredniajac cene 30gr za oddanie, to daje to ponad 2370zl do depozytu a na zakup pobranych kWh z sieci (1166kWh) pobrano mi z tego depozytu 480zl (wiersz 7).

    Prognoza depozytu (wiersz 6) wynosi zero, bo zmniejszalem prognozy do zerowego pobrania i oddania, czyli do oplat stalych.

    Gdzie tu info, ile mi zostalo w depozycie na przyszlosc? Czyli teoretycznie 2370zl-480? Ale kazdego miediaca cena Rcem byla inna, inna byla wielkosc oddania po danej cenie, dlatego chce wiedziec ile mi dokladnie zostalo w depozycoe po rozliczeniu.

    Nawet byla ogolnopolska petycja w sprawie zwiekszenia przejrzystosci faktur Taurona ale pokopali sie tylko chwile z koniem...

  13. #2613

    Domyślnie

    Ale z tej tabelki wynika, że cały twój depozyt wynosił 487,75 +25,57 - czyli 513,32 i tą kwotę ci odjęli od sumy energii czynnej pobranej , która jest w pozycjach 3 i 4 (nie załączyłeś jej, więc nie można zweryfikować) być może 3 to kwota za energię czynną netto a 4 to Vat do tego. Z tego wynika, że za energię dopłacić musisz jeszcze 177 złotych i pewnie koszty dystrybucji do tego. A w depozycie nie masz już nic.
    Co to jest k..wa wartość prognozy depozytu????

    Ja mam coś takiego z Energii (na fakturze trochę ładniej to wygląda, po wklejeniu się układ rozjeżdrza):

    Stan depozytu
    31.08.2023 98,09 zł
    30.09.2023 145,98 zł
    31.10.2023 10,29 zł
    30.11.2023 6,85 zł
    31.12.2023 0,61 zł
    Razem depozyt 261,82 zł
    ROZLICZENIE SPRZEDAŻY ENERGII POBRANEJ netto 114,05 zł
    ROZLICZENIE SPRZEDAŻY ENERGII POBRANEJ brutto 140,28 zł
    Depozyt energii po rozliczeniu
    30.09.2023 103,79 zł
    31.10.2023 10,29 zł
    30.11.2023 6,85 zł
    31.12.2023 0,61 zł
    Razem 121,54 zł

    To było na fakturze grudniowej - jak widać z powyższego wyzerowali mi depozyt , który mi pozostał z sierpnia i obniżyli wrześniowy aby pokryć wartość energii brutto pobranej czyli 140,28. tj. 98,09 + 145,98 - 140,28 = 103,79. I tyle mi zostało z września. Pozostałych miesięcy jeszcze nie ruszali wtedy bo za mało energii zużyłem.

    Rozliczanie co miesiąc jest jednak czytelniejsze. Łatwiejsze do kontroli bo każdy miesiąc ma inne RCEM. Teraz depozyt mam już zerowy, bo póki co nie nadążam nadprodukować aby przewyższyć zużycie.

  14. #2614
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    215

    Domyślnie

    To jest jedynie informacja ile rozliczono, czyli ile pobrano z depozytu. To jest akurat informacja potwierdzona w Tauron.
    Nie ma informacji ile zostalo.
    Wprowadzilem ponad 7900kWh do sieci, wiec jak depozyt moze wynosic 500zl?

  15. #2615
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    215

    Domyślnie

    Wlasnie dostalem odpowiedz od Tauronu:


    To chyba wyjasnia sytuacje, ze nie udostepniaja otwarcie danych na fakture ile POZOSTALO w depozycie po rozliczeniu poboru/oddania.

  16. #2616
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.808

    Domyślnie

    Ale ża to trzeba prawie łomem zdobywać ? czy to dla nich duży problem wypiasać wszystko jak leci .

  17. #2617

    Domyślnie

    Ciekawe jak rozliczą energię niewykorzystaną po roku, skąd będą wiedzieli jaką jej część pochodzi sprzed 12stu miesięcy? Podali Ci wartość depozytu z całego roku, a zwrot należy się tylko za część nie wykorzystaną przez 12 miesięcy od wprowadzenia.

  18. #2618
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    215

    Domyślnie

    Jesli pracownik podal mi poprawna wartosc depozytu, to za rok po kolejnym rocznym rozliczeniu w tabelce wiersz 8 - depozyt prosumencki z okresow poprzednich, powinna widniec kwota 2818,57zl.

    Jesli chodzi o zwrot tych 20%, to mialo byc to na zasadzie, ze pierwszy miesiac wprowadzony to pierwszy miesiac "minusowany" na energie czynna i potem dopiero na koniec zwrot nadwyzki.
    Polecam ta strone i artykuly o NB:

    https://aktywnyprosument.pl/20-warto...-nadprodukcji/

  19. #2619

    Domyślnie

    Dzięki. To wiele wyjaśnia. Byłem przekonany, że chodzi o 20% nadwyżki. Nie rozważałem przedtem tego aspektu zbyt uważnie, ponieważ przy moim profilu zużycia i wielkości instalacji PV, depozyt się rozwiał całkowicie w lutym, a PV mam od maja.

  20. #2620
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    215

    Domyślnie

    Jeszcze dla zainteresowanych, otrzymalem szczegolowe rozliczenie depozytu.
    Te dane sa w Tauronie, mozna wnioskowac w kazdym momencie, udostepniaja w 48h, ale na fakturach ich nie bedzie bo cytat "nie ma takiego obowiazku ustawowego".


Strona 131 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony