dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 133
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 2656
  1. #2421

    Domyślnie

    Raczej liczyłem na to, że im statystyki spadają i będzie im głupio przed resztą uni się chwalić mizernym przyrostem mikroinstalacjii OZE. Ale chyba już całkiem postawili jrzyżyk na dachowcach i statystyki nabiją farmy.

  2. #2422
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nawet o tym nie myśl!
    Miłościwie nas obdzierający podatkami i daninami ZANIECHALI pobierania akcyzy za to co Ci Twoje PV wypracowało.
    Sprzedasz lub tylko użyczysz choćby 100W to naliczą akcyzę, podatki, daniny i należności.
    Ze śmiechu się nie pozbierasz!!!

    Wyobraź sobie że... przejcie na off-grid NICZEGO NIE ZMIENI!!!
    TYLKO ONI MOGĄ NA TYM ZARABIAĆ!
    A naród ma płakać i płacić.

    Wyjaśniam - ONI : Ci polskojęzyczni co trzymają sznurki i pilnują korzyści SWOJEJ nacji.

    Adam M.
    Tak to niestety wygląda a oni dalej brną w coraz gorsze bagno dla nas oczywiście .

  3. #2423

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbas Zobacz post
    Nie wiem jak miesięczne, ale dzienne arkusze excela z aplikacji Energi "Mój licznik" nadal są takie same. Ja kopiuje sobie codziennie do swojego arkusza. Liczę też na boku jak by to wyszło po RCE. I wyszło mi, że w tym roku, od stycznia, gdybym sprzedawał wg RCE to byłbym w plecy o 17 zł w stosunku do RCEM. Wg RCE uzyskałbym 80% tego co uzyskałem z RCEM. Za marzec i kwiecień RCEM przyjąłem na razie na poziomie 31 groszy za MWh. W zeszłym roku była nawet delikatna różnica na korzyść RCE - chyba 20 zł w ciągu całego roku (a właściwie od maja).

    Swoją drogą te zapowiadane zmiany wg projektu zmiany ustawy o OZE są śmiechu warte. Polepszyli warunku odkupu poprzez to, że ich nie pogorszyli
    Tylko, że cena odkupu spada se wesoło, ściągana niewidzialną ręką rynku a cena zakupu wzrośnie podbita niewidzialną ręką regulatora.

    Myślałem, że chociaż ten vat uregulują - czyli rozliczanie energii netto do netto, a dopiero do pozostałej, nierozliczonej kwoty energii czynnej doliczą vat. To mogłoby chociaż w pewnym stopniu zrekompensować wzrost cen zakupu i spadek cen odkupu.

    A tak w ogóle to projekt ten został właśnie wycofany:

    https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12383857
    Sprawdzilem i masz racje. Mozna sciagnac pliki tak jak kiedys. Pamietam, ze gdzies w okolicach maja - lipca zeszlego roku byly jakies zmiany i te pliki wygladaly inaczej.
    Ten projekt jesli to mialo byc przywrocenie tych korzystnych zmian to jakas porazka. Rozliczenie godzinowe od lipca bylo planowane za poprzedniego rzadu. Extra 10% po roku to poroniony pomysl i nic nie poleprzy.. Ida nie ta droga. Nie wiem kto przygotowuje ten projekt ale w ogole nie czuje systemu. .

    EDIT,
    Policzylem za luty wg RCEm i RCE, roznica 30gr na moja niekorzysc. Czyli ja znajduje sie w grupie, ktorego zmiana ze stawek miesiecznych na godzinowe nie przyniesie wiekszych zmian.
    Ostatnio edytowane przez Patatay ; 10-04-2024 o 09:00

  4. #2424
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Jedynie co czują to jak nas wydymać innego celu ta uśmiechnięta banda nie ma.

  5. #2425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jedynie co czują to jak nas wydymać innego celu ta uśmiechnięta banda nie ma.
    Rozumiałbym, jakby to pisał zakład energetyczny. To one na prosumenctwie cierpią. Zamiast kupować hurtowo energie w tych samych cenach ze stabilnych źródeł o wysokim napięciu muszą (tak, muszą - nie mogą odmówić) podpinać prosumentów destabilizujących parametry ich sieci niskiego napięcia, rozliczać to (liczniki, systemy billingowe i eboki), rozpatrywać reklamacje...

    A prosument spija śmietankę - nie musi mierzyć, liczyć, faktur wystawiać, podatków odprowadzać i jeszcze dopłaty dostaje do instalacji.

  6. #2426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Policzylem za luty wg RCEm i RCE, roznica 30gr na moja niekorzysc. Czyli ja znajduje sie w grupie, ktorego zmiana ze stawek miesiecznych na godzinowe nie przyniesie wiekszych zmian.
    W lutym produkcja była taka se, szczególnie u mnie pod lasem. Miałem prawie 100% autokonsumpcji. Natomiast policz sobie marzec i kwiecień, najlepiej jutro jak ogłoszą RCEM za marzec. Ja, jak wcześniej pisałem straciłbym na RCE 17 zł, jeśli RCEM będzie wynosić 31 gr za MWh. To też nie jest jakaś tam ogromna kwota. Chyba więcej szkody przyniesie wzrost ceny energii czynnej, nawet tylko do tych 50-60 groszy z obecnych 42. No chyba, że ktoś był sporo powyżej limitów to może nawet na tym zyska.
    Nawet w takim przypadku mogą iść w narrację, że ten wzrost do, powiedzmy 55 gr za MWh to długo oczekiwana korzyść dla pompiarzy cieplnych, bo wcale nie jest to wzrost z 42 groszy a spadek z 69 (powyżej limitów)

    edit: oczywiście te grosze to za kWh
    Ostatnio edytowane przez robbas ; 10-04-2024 o 13:16

  7. #2427

    Domyślnie

    Niestety bardzo czesto sa braki w danych z excela, teraz brakuje mi jednego dnia 14.03.
    'Obliczylem za marzec.... slabo to wyglada godzinowo, na poziomie RCEm 0,245zl/kWh, zobaczymy jutro.

  8. #2428
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    RCM-y excele duperele godzinowe ,za kilka lat co drugi w zakładzie psychatrycznym się znajdzie siedząc i wiecznie coś licząc przecież to od dawna jest chore i nienormalne a najgorszym gównem było dawanie dopłat,

  9. #2429

  10. #2430
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    ach ta zawisc
    No niestety nie zawiść bo też mam 8,4kwp a za chwilę nic z tego nie będę miał ,wywalona kasa w błoto prawdopodobnie choć chciałbym się mylić.

  11. #2431

    Domyślnie

    chodzi mi o doplaty

  12. #2432

    Domyślnie

    Mam w szufladzie od tygodnia umowe (podpisaną, ale nie wysłaną) na podłączenie do sieci na ... maj 2025 roku. Zastanawiam się czy to w ogóle ma sens. Czy nie założyć turbiny na dach, 10kw paneli, baterri i generatora na gaz. Robią z człowieka tata wariata. Kozę stawiam. Włoże na ściany 25cm grafitu, 60cm wełny na dach i mogą mnie poałować
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 10-04-2024 o 15:59

  13. #2433
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Mam w szufladzie od tygodnia umowe (podpisaną, ale nie wysłaną) na podłączenie do sieci na ... maj 2025 roku. Zastanawiam się czy to w ogóle ma sens. Czy nie założyć turbiny na dach, 10kw paneli, baterri i generatora na gaz. Robią z człowieka tata wariata. Kozę stawiam. Włoże na ściany 25cm grafitu, 60cm wełny na dach i mogą mnie poałować
    Nie ogrzewanie jest problemem w domu A bytowy prąd i CWU Swoje zużywa. Chyba, że pójdziesz w PC do CWU.
    Magazyn aby na dobę wystarczył i ładujesz go przez jakiś czas w najlepszą sprwnością źródła. A czy tanio będzie i bezawaryjnie? To Cię nie interesuje.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  14. #2434

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No niestety nie zawiść bo też mam 8,4kwp a za chwilę nic z tego nie będę miał ,wywalona kasa w błoto prawdopodobnie choć chciałbym się mylić.
    Zużyj ile się da - im droższy będzie prąd tym więcej im środkowy palec wystawisz - zgodzę się z Tobą że dopłaty robią największą krzywdę wszystkim - drogie panele instalacje mieszkania kotły stalowe pelletowe i inne sa tylko dlatego że wszyscy składamy się na nielicznych - tyle że np ja dokładam Tobie do PV a Ty mi do kotła lub PC i tak wszyscy mamy drogo i bez sensu. Rozumie wróć do rządzących NASZĄ unią.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  15. #2435
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    chodzi mi o doplaty
    E tam nawet już nie pamiętam ,nigdy wstecz nie patrzę tylko zawsze do przodu ,wydam zapominam to radzę każdemu.

  16. #2436
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Mam w szufladzie od tygodnia umowe (podpisaną, ale nie wysłaną) na podłączenie do sieci na ... maj 2025 roku. Zastanawiam się czy to w ogóle ma sens. Czy nie założyć turbiny na dach, 10kw paneli, baterri i generatora na gaz. Robią z człowieka tata wariata. Kozę stawiam. Włoże na ściany 25cm grafitu, 60cm wełny na dach i mogą mnie poałować
    To niegłupi pomysł popieram , sam zamontowałem dodatkowo kaloryfery i piec zgazowujący wszystko na grawitacji mimo że mam podłogówkę i pompę ciepła

  17. #2437
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Zużyj ile się da - im droższy będzie prąd tym więcej im środkowy palec wystawisz - zgodzę się z Tobą że dopłaty robią największą krzywdę wszystkim - drogie panele instalacje mieszkania kotły stalowe pelletowe i inne sa tylko dlatego że wszyscy składamy się na nielicznych - tyle że np ja dokładam Tobie do PV a Ty mi do kotła lub PC i tak wszyscy mamy drogo i bez sensu. Rozumie wróć do rządzących NASZĄ unią.
    Tak staram się robić ale chyba to nie takie proste i dam przykład , pewnego dnia byłem sam w domu nic nie pobierało prądu w samo południe słońce wali panele dają pełne 8 kwp więc na każdej fazie po co najmniej 2,5kw załączam pompę aby wygrzać beton wg podlicznika zjadła 5kwh na drugi dzień wchodzę w E-licznik a tam jak byk pobrano 5kwh oddano 40kwh , zachodzę w głowę jak mogło pobrać prąd skoro panele zapewniały z zapasem energię dodam że mja pompa chodzi liniowo czyli jak zadam 26 stopni to pobiera tylko 540 watt ani grama więcej , czarna magia czy beszczelne dymanie.

  18. #2438

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Niestety bardzo czesto sa braki w danych z excela, teraz brakuje mi jednego dnia 14.03.
    'Obliczylem za marzec.... slabo to wyglada godzinowo, na poziomie RCEm 0,245zl/kWh, zobaczymy jutro.
    RCEm za marzec 0,24912
    wiec czy ceny miesieczne czy godzinowe to wychodze tak samo

  19. #2439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    RCEm za marzec 0,24912
    wiec czy ceny miesieczne czy godzinowe to wychodze tak samo
    Dokładnie. Ja po podstawieniu tej wartości w ekscelu otrzymałem złotówkę różnicy. Więc nie jest problemem interwał uśredniania ceny tylko sama wartość odkupu wynosząca obecnie 1/4 wartości zakupu energii. Latem może być jeszcze lepiej

  20. #2440

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbas Zobacz post
    Dokładnie. Ja po podstawieniu tej wartości w ekscelu otrzymałem złotówkę różnicy. Więc nie jest problemem interwał uśredniania ceny tylko sama wartość odkupu wynosząca obecnie 1/4 wartości zakupu energii. Latem może być jeszcze lepiej
    Nie czytałem całej ostatniej strony z tym tematem.
    Dopytam.
    Uwzględniłeś produkcję w rozliczeniu godzinowym z pv vs RCE godzinowe?
    Powiedzmy że w południe energia jest najtańsza, kiedy najwięcej jej produkujesz/sprzedajesz..
    Patrzyłeś pod tym kątem?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 122 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony