dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Uproszczę jeszcze bardziej: nie każdego musi być stać na mieszkanie we własnym domu...Może taniej przenieść się do bloku?
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.033
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hecktor2 Zobacz post
    Witam szanownych kolegów i koleżanki!

    W przyszłości będzie zamontowana fotowoltaika + panele do grzania wody. Z tego powodu kiedyś w piwnicy znajdzie się także bufor ciepła- około 2 tys litrów.

    Z obliczeń wynika, iż potrzebuję kotła około 14-16kW już z CWU. Zdecydowałem się na piec na ekogroszek, jednak mam problemy z wyborem dokładnej marki. Jaki byście polecili piec do mojego budynku?

    Piec będzie musiał mieć podajnik z prawej strony, oraz czopuch skierowany do góry
    Pomożecie?
    Witam, mam pytanie dlaczego zdecydowałeś się na kocioł stałopalny?
    Skoro myślisz o fotowoltaice, to idealna byłaby dla Ciebie pompa ciepła.
    Uważasz, że te 7000 złotych to duża, czy mała kwota na kocioł stałopalny?... bo z tonu Twojej wypowiedzi trudno wywnioskować
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hecktor2 Zobacz post
    Jakiś polecany kociolek tej wielkosci? Rozumiem, ze najlepiej rozgladac sie w przedziale 10-12 tak?
    Zobacz Skam-PV 13, który ma maksymalnie 15 kW - tu powinien być idealny.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #24

    Domyślnie

    Drodzy koledzy, stać mnie na wymianę pieca tylko z powodu tego dofinansowania które jak już wspomniałem dostałem WYŁĄCZNIE na ekogroszek. Dziękuję za propozycje PC, gazu. Muszę kupić piec na ekogroszek i tyle

    Moją uwagę przyciągneły dwie marki. Ogniwo i Defro (pewnie dlatego, że ogniwo już miałem, a defro teraz jest wszędzie). Po przeczytaniu instrukcji obsługi Defro i odstąpień od gwarancji z uwagi na "działanie siły wyższej" temat Defro odpuściłem. Skoncentrowałem się na Ogniwie Eko Plus M 14 kW. Mały kociołek, wyglądem przypominający ciosany siekierą kloc Jest niski, łatwo będzie się czyścił, bo to tylko trzy pionowe rury do przetarcia.

    O Skam słyszałem, ale jakoś nie brałem go pod uwagę. Jednak często pojawia się w zestawieniach "dobrych" kotłów. Co w nim jest takiego dobrego, że często jest wymieniany na forum?

  5. #25

    Domyślnie

    PC można tanio zrobić z klimatyzatora. Pc na grzejnikach nie przenosi do mieszkania pod mostem. Pchanie się w węgiel jak to napisali wcześniej koledzy w nowym domu to jakaś paranoja. Na kotłach węglowych jako przeżytki się nie znam to nie doradzę.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  6. #26

    Domyślnie

    Przecież mowa o domu z lat 70. Gdzie tam widzicie nowy dom? To naganianie na pompę już przekracza dawno granice.

  7. #27

    Domyślnie

    agb chyba jako jedyny się doczytałeś o jaki dom chodzi Myślałem jeszcze o mniejszym Ogniwie 10 kW, jednak on nie ma Ekodesign który jest wymagany w małopolsce. Zostałem "skazany" na Ogniwo 14 kW. Szkoda tylko, że Klaudiusz_x skasował swój post, bo był rozbudowany i sensowny

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hecktor2 Zobacz post
    Skoncentrowałem się na Ogniwie Eko Plus M 14 kW. Mały kociołek, wyglądem przypominający ciosany siekierą kloc Jest niski, łatwo będzie się czyścił, bo to tylko trzy pionowe rury do przetarcia. O Skam słyszałem, ale jakoś nie brałem go pod uwagę. Jednak często pojawia się w zestawieniach "dobrych" kotłów. Co w nim jest takiego dobrego, że często jest wymieniany na forum?


    Skam ma nowocześniejszy i lepszy palnik SV-200 a to podstawa, można w nim łatwo wyjąć zawirowywacze jeśli będzie niska temp. spalin grożąca uszkodzeniem komina z cegieł [kondensat] , przy tym palniku czyści się go bardzo rzadko - u mnie raz na 2-3 miesiące, a polega to na zdjęciu klapy i poruszaniu wajchami - zawirowywaczami [jak je wyjmiesz np. wiosną to czyszczenie w połowie zimy z 2-3 miesiące po ich włożeniu] - tak to wygląda u mnie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hecktor2 Zobacz post
    Witam szanownych kolegów i koleżanki!

    Pora wyjść z cienia i włączyć się w dyskusje na forum. Im człowiek więcej czyta, tym mniej wie, więc może ktoś bardziej doświadczony się wypowie

    Otóż właśnie dostałem informację, iż przyznano mi dofinansowanie do wymiany kotła w moim budynku z lat `70. Przyznano mi całe 7000 złotych na tę inwestycję.
    Od razu może zaznaczę, że odwiedziłem dwa sklepy z kotłami i już mi się odechciało takich wycieczek.
    -"Ile pan ma metrażu do ogrzania"?
    - około 250 m2
    -"No to polecam taki piec 20 kW"
    -ale panie... zapotrzebowania mam nie całe 40W/m2
    -"Ale to nie szkodzi- patrz pan (pokazuje mi naklejkę na kotle) 6kW-20kW. Widzisz pan... jak pan potrzebujesz mniej to też będzie dobry bo sam sobie steruje, jak potrzeba to zmniejszy płomień. No i cały czas pan masz spory zapas mocy, bierz pan ten, bo PROMOCJA"

    Nie będę się rozwodził nad innymi cudownymi wywodami sprzedającego bo szkoda czasu. Do sedna.
    Jak już wspomniałem mam jednopiętrowy budynek z nieogrzewanym podpiwniczeniem i poddaszem. Grzeję dwie kondygnacje. Budynek z zewnątrz ocieplony 15 centymetrowym grafitowym styropianem, sufit piętra ocieplony 27,5 centymetra dobrej jakości wełną mineralną. Budynek przeliczyłem na ciepłowłaściwe z wynikiem http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5rrl

    W przyszłości będzie zamontowana fotowoltaika + panele do grzania wody. Z tego powodu kiedyś w piwnicy znajdzie się także bufor ciepła- około 2 tys litrów.

    Z obliczeń wynika, iż potrzebuję kotła około 14-16kW już z CWU. Zdecydowałem się na piec na ekogroszek, jednak mam problemy z wyborem dokładnej marki. Jaki byście polecili piec do mojego budynku?

    Piec będzie musiał mieć podajnik z prawej strony, oraz czopuch skierowany do góry (muszę wpiąć się pod komin znajdujący się z lewej strony kotła). Piszę, że czopuch u góry ponieważ mało znalazłem kotłów z wyjściem bezpośrednio w bok. Z uwagi na to, że będzie stał blisko ściany raczej nie możliwe będzie czyszczenie od boku pionowego wymiennika, więc skłaniam się ku poziomemu, choć gdyby nie było konieczności czyszczenia od boku to może być i pionowy (duża piwnica). Teraz zastawiam się najbardziej nad Ogniwem Eko Plus M 14 kW, a którymś z modeli Defro.

    Pomożecie?
    Witam,

    Jeżeli ceni sobie Pan czyste powietrze, to polecam zastanowić się nad wyborem bardziej ekologicznego i komfortowego ogrzewania .Takim rozwiązaniem jest wybór gazowego kotła kondensacyjnego, które to jest całkowicie bezobsługowe, więc nie wymaga żadnych czynności związanych z dokładaniem paliwa do kotła. Gaz spala się znacznie czyściej niż paliwo stałe więc ograniczona będzie emisja zanieczyszczeń do atmosfery.
    W sprawie doboru gazowego kotła kondensacyjnego o odpowiedniej mocy dla Pana domu, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych autoryzowanych instalatorów marki Junkers - Bosch. Nasi specjaliści doradzą przy doborze oraz pomogą wykonać instalację. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów, którzy pomogą z doborem odpowiedniego urządzenia, wykonają montaż kotła. Aby wyszukać instalatorów z Pana okolicy proszę wpisać w odpowiednie pole miejscowość lub kod pocztowy. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie kotłów z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens: https://www.junkers.pl/produkty/kotl...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers - Bosch

  10. #30

    Domyślnie

    Skoro coś koło 14kW na to 250m2
    mają być poziome półki oraz górny wylot spalin, to:

    1. Jak jesteś w 100%pewny obliczeń, izolacji, za jakiś czas nie będzie też kotłem grzane cwu...
    Klaster 5-11kW

    2. Jak ma być coś koło tego 14kW na 250mkw , to wówczas
    Klaster 5-14kW i na bank większego nie potrzeba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klaster-5b.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	431907

    Jeżeli jednak może być wylot spalin do tyłu lub w bok, to przy tych wyliczeniach
    Skamp-PV 13 (13,3kW) na palniku SV200 będzie wystarczajacy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pv-13-ecodesign-300x300.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	431908
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 28-06-2019 o 15:01
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.033
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hecktor2 Zobacz post
    Niestety nie mam mozliwosci pompy ciepła, za duzy wydatek. I tak piec na dzis jest duzym obciążeniem zeby wylozyc kase na kupno pieca. Wykańczam poddasze i ciagle braki fomansowe.

    O gazie w mojej miejscowosci co najwyzej to pomarzyć mozna
    Witaj! Twój przykład pokazuje własnie, że o ogrzewaniu należy pomyśleć zdecydowanie już na etapie projektu - masz dodatkowe pomieszczenie na kotłownię i na skład opału, masz komin, całą instrasktrukturę do ogrzewania paliwem stałym, a mówisz, że budżet nie pozwala Ci na pompę ciepła.
    Masz świadomość ile mógłbyś zaoszczędzić na inwestycji w sytuacji gdybyś od razu myślał o pompie ciepła?

    Różnica w kosztach byłaby nieznaczna. No i oczywiście są dotacje na pompy ciepła, więc już w ogóle, inwestycja byłaby korzystna finansowo.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #32

    Domyślnie

    Następny co umie czytać tylko to co chce. To jest dom z lat 70! Ale rozumiem, że odkopywanie hurtowo tematów i wklejanie tekstu, który ktoś ci napisał to szczyt twych umiejętności.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony