dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 129
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 2565
  1. #561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Hejka
    Zanim zaczelam budowac ... zmienilam projekt na inny i to byla najlepsza zmiana , dosc radykalna ale na wielki PLUS !!!!!!

  2. #562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    zmieniłbym żonę....
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  3. #563
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał jea
    zmieniłbym żonę....
    Oj widze , ze lubimy ryzykowac !!!!

  4. #564
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Hejka
    Zanim zaczelam budowac ... zmienilam projekt na inny i to byla najlepsza zmiana , dosc radykalna ale na wielki PLUS !!!!!!
    My zrobiliśmy to samo. I też uważamy, że była to bardzo (!) dobra decyzja.
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  5. #565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Ja przygladalam sie i dosc powaznie przymierzalam do projektu Virgo II z tej samej pracowni w ktorej Wy zakupiliscie swoje projekty ....
    Ostatecznie kupilam projekt Lawenda II ...... z zupelnie innej pracowni , domek byl MOJ a raczej projekt przez jakies 6 miesiecy zmeczylo mnie jednak czekanie na adaptacje i jakos tak przestal mi sie podobac !!!
    Kolejne przeszukiwanie ( poszukiwanie ) w internecie .. byl nawet plan projektu indywidualnego , ale znow to CZEKANIE !!!!!
    Wreszcie trafilam na pracownie Domy z Wizja http://www.domyzwizja.pl/
    i mam moj projekt ......... STYLOWY 2

  6. #566
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?

  7. #567
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?
    Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie .
    Pozdrawiam

  8. #568

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał Wirecki
    A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?
    Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie .
    Pozdrawiam
    Edyto, chętnie poczytam Twoje posty począwszy od lata 2010- to może być ciekawe doświadczenie
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  9. #569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ash5
    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał Wirecki
    A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?
    Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie .
    Pozdrawiam
    Edyto, chętnie poczytam Twoje posty począwszy od lata 2010- to może być ciekawe doświadczenie
    Witam
    Dla mnie rowniez bedzie ciekawe zwlaszcza , ze budowa bede " kierowala " na odleglosc jednym slowem wybieram ekipe , material itp. majac do dyspozycji telefon i internet .
    Pozdrawiam

  10. #570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał Ash5
    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał Wirecki
    A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?
    Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie .
    Pozdrawiam
    Edyto, chętnie poczytam Twoje posty począwszy od lata 2010- to może być ciekawe doświadczenie
    Witam
    Dla mnie rowniez bedzie ciekawe zwlaszcza , ze budowa bede " kierowala " na odleglosc jednym slowem wybieram ekipe , material itp. majac do dyspozycji telefon i internet .
    Pozdrawiam
    Wydaje mi się, że tylko "zdalne" kierowanie może się nie sprawdzić. Trzeba doglądać osobiście, albo wyznaczyć kogoś do tego zadania (nie z zatrudnionej ekipy ).

  11. #571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał Ash5
    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał Wirecki
    A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?
    Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie .
    Pozdrawiam
    Edyto, chętnie poczytam Twoje posty począwszy od lata 2010- to może być ciekawe doświadczenie
    Witam
    Dla mnie rowniez bedzie ciekawe zwlaszcza , ze budowa bede " kierowala " na odleglosc jednym slowem wybieram ekipe , material itp. majac do dyspozycji telefon i internet .
    Pozdrawiam
    Wydaje mi się, że tylko "zdalne" kierowanie może się nie sprawdzić. Trzeba doglądać osobiście, albo wyznaczyć kogoś do tego zadania (nie z zatrudnionej ekipy ).
    Witam
    Wyrazilam sie moze malo precyzyjnie .... mam w Polsce dobrych (zaufanych ) przyjaciol ktorzy pomagaja mi we wszystkich sprawach zwiazanych z budowa do mnie nalezy ostateczna decyzja .
    Nie powierzylabym decydowania o tak powaznej zyciowej sprawie jaka jest budowa domu zupelnie obcym ludziom
    Niestety poniewaz nie moge dogladac wszystkiego osobiscie .... budowanie jest bardziej nerwowym zajeciem
    Pozdrawiam budujacych na odleglosc , zycze wytrwalosci i cierpliwosci

  12. #572

    Domyślnie

    Pewnie pobudowałbym już inny dom, wszak pierwszy jest dla wroga.

    Pozdrawiam,

  13. #573
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Witam. Wyrazilam sie moze malo precyzyjnie ....
    ...w związku z ....
    Cytat Napisał Wirecki
    A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?
    Ja też chyba też mało precyzyjnie napisałem, choć tytuł tego wątku jest precyzyjny jak mało który... .... I mam teraz mały dylemat... czy dodać coś jeszcze czy...
    Pozdrawiam.

  14. #574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Edyta M
    Witam. Wyrazilam sie moze malo precyzyjnie ....
    ...w związku z ....
    Cytat Napisał Wirecki
    A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?
    Ja też chyba też mało precyzyjnie napisałem, choć tytuł tego wątku jest precyzyjny jak mało który... .... I mam teraz mały dylemat... czy dodać coś jeszcze czy...
    Pozdrawiam.
    Witam
    Trudno raczej budowanie rozpoczac bez projektu !!!! co zmienilabym budujac jeszcze raz no wlasnie na poczatku budowy zmienilam projekt a c.d.n. lub nie bo byc moze oprocz projektu zadnych zmian nie bedzie w moim budowaniu . Szanowny kolego inwestorze moze i tytul watku jest precyzyjny jak malo ktory ... ale sa tez i jegopod watkiktorych szanowny kolega niedoczytal sie niestety , a szkoda !!
    Pozdrawiam

  15. #575
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał jea
    zmieniłbym żonę....
    Rozumiem , ze ta odpowiedz wg. kolegi Wirecki ( zakladam ze jest to mezczyzna ) ma zwiazek z tematem

  16. #576
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    kupiłabym o wiele większą działkę

  17. #577
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    konradfk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Co byś zmienił(a), budując jeszcze raz

    Witam,
    Pracuje zawodowo w budownictwie 25 lat i ,no, przeczytałem cały ten wątek. Moja połowica czytuje Muratora w związku z rozpoczęciem budowy własnego domu (po raz pierwszy). Jesli komukolwiek z Państwa rady kogoś takiego jak ja się przydadzą to:
    1. proszę zapewnić sobię obsługę geodezyjne Państwa inwestycji, około 4-8 wizyt, od 1000 do 2000zł, wytyczenie, wykop, osie w wykopie, osie ław, ściany, każdy strop i inwentaryzacja przyłaczy i powykonawcza.
    2. Zatrudnienie kierownika budowy lub inspektora nie może być wydatkiem 700 zł za podpis, zostają wtedy Państwo sami (z forum Muratora do pomocy) wobec tak rozległej dziedziny techniki jakim jest budownictwo. Fachowiec zarabia na etacie od 3 do 15 tys. zł miesięcznie, proszę zapłacic te 700 zł i umówić się na wynagrodzenie od każdej wizyty (zapewniam, nie wykorzystają tego do codziennych wizyt, gdzie indziej zarabiają więcej)
    3. Inwestując tyle pieniędzy muszą Panstwo nauczyc sie czytac dokumentacje budowlana, wyobrazic sobie kreski projektu jako pokoje, kuchnie, garaze. Uzbrojeni w taką wyobraznie powinni Państwo wyartykuować własne potrzeby na etapie tworzenia projektu.
    4. Budowac należy prosto, nie starając się robić z tego budowania rzeczy doskonałej, bo się nie uda.

    Pozdrawiam, Konrad

  18. #578
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1
    Ja też dopiero niedawno nauczyłam się wklejać zdjęcia.


    Więc mój wymarzony kominek wygląda tak :




    Obuduję go prosto, bez udziwnień - miniamalistycznie.


    Będzie pięknie !!!



    Twój post rozbawił mnie do łez........
    Naprawdę piękny kominek........i ta radość, że juz potrafisz.....
    Pozdrawiam i życzę więcej szczęścia.....

    Budowałem dom, skończyłem w rok i pięć dni choć planowałem tylko w rok ....

  19. #579

    Domyślnie

    złośliwiec jak wyżej ...
    a tak na serio to fajny wątek - mam nadzieje że po tej lektorze taż nic nie będę chciał zmieniać ( jeśli to będzie możliwe) w nowym domu.
    Kiedyś myślałem że większość ludzi zmieniło by stosunek pow. mieszkalnej do gospodarczej - typu mniejsze pokoje a więcej schowków i 2 stanowiskowy garaż a tu proszę ile innych spraw ...
    U nas zmiany już były mimo że budowa jak dobrze pójdzie zacznie się w 2010 - kreśli się drug projekt - największa zmiana to to że będzie parterówka a nie z poddaszem użyt. no i garaż dużo większy, ale jak to będzie ostatecznie to zobaczymy ...

    Pozdrawiam gratuluje tym zadowolonym w pełni z własnego lokum
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  20. #580
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie Re: Co byś zmienił(a), budując jeszcze raz

    Cytat Napisał konradfk
    4. Budowac należy prosto, nie starając się robić z tego budowania rzeczy doskonałej, bo się nie uda.

    Pozdrawiam, Konrad
    im bliżej ideału, tym większa nerwica
    No i dłuższy czas budowy, co też ma wpływ na nerwicę

Strona 29 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony