dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 93
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 1842
  1. #1641

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Zobacz na ścianę z boku. Kiedy dołoży brakujący styro, okap zniknie.
    Zgadza się, ale zawsze myślałem, że to musi być jakiś element konkstrukcyjny, at ak styro elewacyjny będzie przytrzymywał krawędź dachu?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #1642

    Domyślnie

    Ocieplenie nakrokwiowe także lezy na styro.Nie śledzę wątku, nie wiem jak ma to być wykończone, być może będzie jakaś wzmocniona wylewka co w zupełności wystarczy.
    Ponadto sam styropian grafitowy na ściskanie to eps 100 albo 120. Więc jest dosyć twardy, + odpowiednie wykończenie dachu.
    Musisz poczekać na odpowiedź.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #1643

    Domyślnie

    Ja tylko mówię, że pierwszy raz widzę

    Zawsze przy płaskim dachu widywało się strop żelbetowy - docieplany, i z reguły jakaś ścianka attykowa...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #1644
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Scianka będzie

  5. #1645
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    z frontu robót - niewiele się działo w ostatnim tygodniu za sprawą deszczu
    końcem tygodnia , tuż przed deszczami zakończyłem wozić ziemię za dom ,wyrównałem , pograbiłem i rzuciłem trochę nasion trawy -czy wzejdą? nie wiem - zimno już


    tu jedno z "leśnych drzewek" ocalonych za namową Andrzeja


    strasznie lecą igły

    tak ma być? czy to wina nawiezienia ziemi? kto wie???

    jak tylko przyjdzie styropian robię tą stronę domu (południową) i równam teren


    hmm...czemu to jedno okno takie zakurzone nie wiem

    zużyłem cały styropian elewacyjny który przyjechał mi z 2gąpartią na dach-zostało kilka niedoróbek we wnęce
    reszta za ok 2 tyg.

    elewacyjny cięty jest 30/30/30/10 - tu widać gdzie i do czego zużyję 10tki

    w tym miejscu przyleję chyba tylko 20cm-30źle by wyglądało

    a oto efekt nudów na budowie

    w ramach porannej gimnastyki ....

    dziś na szczęście przyjeżdża ostatni krąg rur do wentylacji , będę miał co robić dziś wieczorem i jutro

  6. #1646
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    fajnie patrzeć jak się buduje dom który miałem dla siebie stawiać
    Ale okazało się ze nie mogę mieć płaskiego dachu więc odpuściłem :-/
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  7. #1647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Konrad jakieś trudności napotkałeś przy klejeniu tak wielkich płyt styropianu?
    Cena za sam materiał to chyba taka sam jak mniejszych formatów?

  8. #1648
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ogólnie kupiłem w dobrej cenie ale fabryka zaczęła świrować inie wiem czy 2x by zrealizowali to w "standardzie" ,za wszystko chcieli dopłaty -pod tym kątem rozczarowująca postawa fabryki
    same płyty lekko się bananiły , ale przyklejeniu na dachu tonie był problem dociążaliśmy je
    na ścianach trzeba je czymś dociskać - ja używam stempli stropowych

    wziąłem się w końcu za 2 część WM- tym razem wyciągową


    wszystkie rury są już wpięte w skrzynkę - teraz jeszcze tylko klejenie rur do sufitu oraz skrzynki w 5 pomieszczeniach 1-2 podejścia po 1h i zrobione


    na koniec uszczelnienie sylikonem i po robocie na tym etapie,
    później wstawienie jednostki i podpięcie 4 rur
    ostatnie grubsze zadanie to przekucie się przez strop z wyrzutnią
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-10-2016 o 15:44

  9. #1649
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    styropian elewacyjny zamówiony
    dostawa w środę po dł. weekendzie
    przyjedzie też styropian na dach do wykonania skosu - zamówiłem trochę 15 cm - taki pójdzie w szczycie dachu by uzyskać na 7 m ok 2% spadku

    tu pytanie do starszych i mądrzejszych od płaskich dachów - jakie spusty rynnowe?? - temat ważny i pilny - czy przy takiej powierzchni 14x10 m wystarczą 2 czy robić 4 ??

    już ponad tydzień temu w domu pojawił się licznik od wody




    muszę niebieską rurę przyłapać jeszcze jednym uchwytem i ładnie zabudować - jaka ramka z drzwiczkami by inkasent mógł spisywać licznik z przedsionka a nie musiał pchać się przez salon, kuchnię do pomieszczenia technicznego

  10. #1650

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jaka ramka z drzwiczkami by inkasent mógł spisywać licznik z przedsionka a nie musiał pchać się przez salon, kuchnię do pomieszczenia technicznego
    Zaraz wszędzie będą liczniki elektroniczne (ja już taki mam w bloku z lat 70tych) i inkasent będzie bez wchodzenia do domu zczytywal sobie dane.
    Tymczasem gratuluje postepow.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  11. #1651
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jaki jest licznik każdy widzi .....
    w ubiegłym tygodniu przywiozłem z Rzeszowa nacinarkę do styro użyczona przez Łukasza - za co serdecznie dziękuję
    dziś próba generalna - przyjechał bowiem styropian i wieczorem zaczynamy zabawę
    od rana cd klejenia elewacji
    przed domem od strony południowej w połowie wykonany trawnik



    2ga połowa - teren pod taras do wykonania przez potencjalnego klienta - ja tymczasowo chyba wyrównam teren i ułożę palety

    o dziwo za domem od strony wschodniej jest piękny zielony dywanik - może trochę rzadki ale ...jest



    plan na najbliższe 2 tygodnie dokończyć elewację (obklejanie styropianem) oraz dach - przynajmniej do stanu pozwalającego przezimować
    w tych 2 tyg również to co miało być wykonane do końca października czyli elektryka i hydraulika = uruchomienie ogrzewania
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 02-11-2016 o 15:09 Powód: dodatnie fotek

  12. #1652
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to był bardzo długi .... i męczący dzień
    pobudka o .... ciemno było jeszcze , zakończenie prac - ciemno już było
    do tego mimo że nawet słonecznie wiało niesamowicie
    fotka mówi sama za siebie

    takich sytuacji było wiele - materiał fruwał jak chciał

    wczoraj rozpoczęliśmy prace nad elewacją cz.2 - fotek brak
    po dzisiejszej jedno godzinnej pracy efekt mamy taki




    2 dni potrzebuje na dokończenie ściany południowej gdzie pozostały już tylko 40-50 cm kawałki do wstawienia nad drzwiami
    oraz ściana wschodnia 3 duże płyty i 2-3 docinki

    następnie połowa ściany zachodniej - tam gdzie okno płaskie kuchenne - tam gdzie równałem teren przed domem - to będzie ostatnie okno które zostanie obklejone i zapiankowane - następnie taśmy oraz weglarki a od środka parapety

    wczoraj również przycięliśmy z tatą i przykleiliśmy rząd 28 płyt styropianowych 1x0,5mx15 cm przyciętych na 2/3 długości z 15 do 13 cm
    dziś rano po dostawie styropianu dokleiliśmy drugi rząd 28 takich samych płyt
    następnie poszło 5 płyt 3mx1m o grubości 10 cm - czyli powstał uskok z 13 do 10 cm


    oraz następny - 3-ci już rząd 28 płyt 1mx0,5mx10 cm przyciętych na całej długości z 10 do 7 cm




    chyba największym wyzwaniem było ciągłe dociskanie płyt które niczym banany prężyły się o odklejały

    to co odcięliśmy z 3 rzędu z płyt 10 centymetrowych (kliny od 3 do 0 cm) przykleliliśmy w 2-gim rzędzie gdzie brakowało własnie tyle


    ostatnie 2 rzędy to płyta 7cm-owa przecięta z 7 do 3 a to co zostało ostatni 5ty rząd 3-0cm


    maszyna do cięcia sprawdziła się - choć powstały pewne niedokładności ....
    to na koniec zostały przytarte


    gdy kończyliśmy było ciemno - rozłożyliśmy folię i zabezpieczyliśmy przed odfrunięciem oraz odwinięciem
    tej nocy ma co nie co gwizdać a nad ranem zacznie padać ....aż do wtorku
    od wtorku znów słońce i ..... mróz

    najważniejsze - udało się wykonać skosy na całej powierzchni dachu i już woda nie będzie zalegać na "płaskim"dachu tylko spływać po skosie ze spadkiem ok 2%

  13. #1653
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    To mi się podoba Konrad. Sam się pieprzyłem z płytami 100x50, a tu można było takie byki zamówić i byłoby szybciej i lepiej.

    Porób zdjęcia szczegółów montażu okien. Ja to u siebie zrobiłem nie do końca dobrze, więc chciałbym mieć gotowca do następnego domu. A co?

  14. #1654
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    To mi się podoba Konrad. Sam się pieprzyłem z płytami 100x50, a tu można było takie byki zamówić i byłoby szybciej i lepiej.

    Porób zdjęcia szczegółów montażu okien. Ja to u siebie zrobiłem nie do końca dobrze, więc chciałbym mieć gotowca do następnego domu. A co?
    ja również bym prosił o zdjęcia podczas obróbki okien. masz jakiś pomysł na uzyskanie szczelności? bo z tego co pamiętam masz 12cm pomiędzy ramą okna a murem. Chyba niema aż tak szerokich taśm ?

  15. #1655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie ma problemu - jutro od 6:15 działam na budowie - pokaże stan obróbki okien na tą chwilę - czyli standard piankowy a za 7-10 dni taśmy od @Maluxa i dokładne wykonanie szczegółów

    PS. po wczorajszym czuje się .....eeee..... jak orangutan z rękami po same kostki - jeszcze takiego dnia na budowie nie było - dało w d..... , 10 godzin skakania po dachu, drabinie i nachylania się nad maszyną do cięcia - 2x gorsze zadanie niż przy fundamentach z ciężkimi płytami akro - a praca dotyczyła lekkiego styropianu i pistoletu z pianką - pomyślałby kto.....

    PS 2. ktoś kiedyś pytał czy są jakieś minusy dotyczące pracy z takimi dużymi płytami. no więc wyginają się jak banany tak samo jak małe płyty - po dachu zachodzę w dłowie jak można wykonać precyzyjnie elewację na zwykłych płytach oraz klejeniu na tradycyjne placki lub grzebień - już chyba wiem po co wymyślono tarkę do styropianu - kleją zazwyczaj wszystko jak leci - a później wszystko równają tarką
    duże płyty się wyginają - więc każdą przy klejeniu stemplujemy i dociskamy - idzie wolniej ale dokładniej przylegają do muru, szczeliny między dużymi płytami w pionie są znikome , gorzej tam gdzie docinki - wszystko do uzupełnienia pianą - ale i tak uważam że jest to znacznie lepsze rozwiązanie 1 duża płyta niż 6 małych - mniej piany - szybciej i dokładniej - szczelniej
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 06-11-2016 o 19:58

  16. #1656
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Też się kiedyś śmiałem ze szwagra, syna mieleckiego króla blokowych elewacji ze styropianu, że "cały dzień styropian nosił i jest wyjebany". A potem zbudowałem dom i mi poczucie humoru wyparowało.

  17. #1657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ściana południowa nieskończona - 1 płyta pozostała - jutro ją przykleję i pokażę fotkę

    wczoraj wieczorem i dziś w nocy popadał zgodnie z zapowiedziami
    wieczorem jeszcze zapiankowałem łączenie płyt dachowych z płytami elewacyjnymi

    3 płyty na ścianie zachodniej jeszcze nie przyklejone - zostawiłem by ściana odrobinę podeschła jeszcze
    na scianie północnej przyklejone 4 z 15 płyt - jutro rano ciąg dalszy

    jutro również przyjeżdża membrana na dach - podobno dość ciężka - ok 8 rano do Andrzeja vel M.A.G. jedzie HDS i u mnie bezpośrednio paleta trafi na dach ...a później będziemy się martwić

    rano zaglądnąłem na dach posprawdzać jak sytuacja po opadach nocnych , gdzie nie gdzie poprawiłem folię i pstryknąłem taką oto fotkę


    nowy dywanik, chodniki etc .... wartość działki/inwestycji nagle o X% w górę

  18. #1658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś wielki dzień ....
    zgodnie z ustaleniami zaraz po 8 rano przyjechał HDS z paleta na której była membrana EPDM na dach
    na budowę zaglądnął również Andrzej (M.A.G.) i wraz z 2 innymi osobami dosłownie w 15 min ułożyliśmy ją na dachu




    pierwotnie nie wiedzieliśmy jak jest zwinięta membrana
    okazało się że na "4" wiec przesunęliśmy ją na środek i poszło już łatwo


    o dziwo całość też łatwo się przesuwała po styropianie
    finalna fotka jutro razem z podsumowaniem prac z klejenia elewacji

    dziś dojechał też materiał na ściankę attykową , oraz kupiłem za gorsze komin ocynkowany do WM na wyrzutnie która będzie na dachu
    jak tylko dojadą spusty rynnowe będę kończył dach - ale już teraz jestem spokojny .... może padać , może lać a na mnie i na ZX35 nie robi to już wrażenia

  19. #1659
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Heh zostałem "obrobiony" w Paint niepotrzebnie
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  20. #1660
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ochrona wizerunku

Strona 83 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony