dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 93
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1842
  1. #841
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Czy ktoś mieszkał w przez dłuższy czas w domu,gdzie okna się nie otwierają ?
    Jakie są wrażenia z takiego domu po 5,10,15 latach nie otwieranych okien ?
    Można się do takiej nory przyzwyczaić ?

  2. #842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Przez więcej jak 10 lat to jeszcze w żadnym domu w życiu nie mieszkałem ale po pół roku cała rodzina z mieszkającą i przyjeżdżającą uważa te rozwiązanie za bardzo dobre.
    Duże, jasne przeszklenia bez żadnych ram, dużo światła. Poza tym bajecznie prosta i szybka konserwacja, żadnego kurzu i owadów, żadnych przeciągów.
    Do czego je otwierać?
    Moze jakies wyjscie (HS) na taras?

  3. #843
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Przez więcej jak 10 lat to jeszcze w żadnym domu w życiu nie mieszkałem ale po pół roku cała rodzina z mieszkającą i przyjeżdżającą uważa te rozwiązanie za bardzo dobre.
    Duże, jasne przeszklenia bez żadnych ram, dużo światła. Poza tym bajecznie prosta i szybka konserwacja, żadnego kurzu i owadów, żadnych przeciągów.
    Do czego je otwierać?
    Dlatego z ciekawości pytam się czy ktoś przez 5,10,15 lat nie otwierał okien w domu czy mieszkaniu i nie koniecznie z konieczności tylko ze zwykłego nawyku
    Ale co kraj to obyczaj i np ja sobie nie wyobrażam nie otwieranych okien w pokojach pomimo,że od roku mieszkam z WM ale mój dom jest dla mnie a nie ja dla domu i nie mam potrzeby uzasadniania na siłę czegokolwiek

  4. #844

    Domyślnie

    też uważam, że od tego jest wentylacja, poza tym wietrzenie może odbywać się drzwiami tarasowymi
    nie wszystkie okna muszą być z pakietów, np kuchenne może być otwierane,

    jakieś doświadczenia z montażu? jak uszczelnić? jak z eksploatacją?

  5. #845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    wysłałem zapytania o same pakiety i czekam na odpowiedź. 180zł za U=05 to jest dobra cena i za 500 za U=03 to też nie najgorsza. właśnie sobie sprawdzam sens robienia okapu i z tego co widzę to chyba nie ma on sensu. w lato słońce jest tak wysoko że w południe i tak słońce prawie nie wchodzi do środka a przy okapie 130cm to dopiero w pełni słoneczko wchodzi w grudniu a lepiej jak już od października zaglądnie i dogrzeje. więc uważam że okap jest zbędnym wydatkiem i lepiej rolety zew jak już coś lub o wew pomyśleć. ale coś do schładzania w domu trzeba mieć aby się nie przegrzewało.

  6. #846
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał double-g Zobacz post
    też uważam, że od tego jest wentylacja, poza tym wietrzenie może odbywać się drzwiami tarasowymi
    nie wszystkie okna muszą być z pakietów, np kuchenne może być otwierane,
    No właśnie tylko uważasz a nie masz żadnego doświadczenia praktycznego.Czy otwierasz jakiekolwiek okna obecnie i z jakiego powodu ?
    Otwierane okna to nie tylko wietrzenie.

  7. #847
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Ale uzasadniasz właśnie
    Ja sobie nie wyobrażam żadnych niepotrzebnych ram, szprosów, klamek, zawiasów, otwartych i przeszkadzających okien, hałasu, syfu, owadów itp. itd.
    Po uchyleniu czy otwarciu okna mam całkowitą ciszę,przyjemny zapach z pół czy z ogrodu np.z maciejki,swiergot ptakow a wieczorem przyjemny zefirek.
    Najlepsza wentylacja nie zastąpi tego typu doznań.
    Szklana klatka dobra jest dla centrum i dla apartamentowcow

  8. #848
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Okap zależy przede wszystkim od projektu, jak masz indywidualny to możesz się bawić, jak kupny to dodanie okapu lub ujęcie oszpeci cały budynek.
    A budynek bez okapu po stronie nasłonecznionej to ewidentne przegrzewanie. Nigdy bym z tego nie rezygnował.
    Czy 130cm to dużo czy mało wynika tylko i wyłącznie z geometrii okien.
    tak jak pisałem w lato i tak słońce prawie nie wchodzi. okap tak na prawdę zatrzyma słońce do listopada ale wtedy przydaje się aby grzało. pisano mi jeszcze że bardziej od bezpośrednich promieni słonecznych grzeje promieniowanie rozproszone które grzeje strasznie. na to tylko rolety pomogą ale jak się jest w domu to nikt przy opuszczonych roletach nie będzie siedział więc chyba tylko jakaś klima pomoże.

  9. #849
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    tak jak pisałem w lato i tak słońce prawie nie wchodzi. okap tak na prawdę zatrzyma słońce do listopada ale wtedy przydaje się aby grzało. pisano mi jeszcze że bardziej od bezpośrednich promieni słonecznych grzeje promieniowanie rozproszone które grzeje strasznie. na to tylko rolety pomogą ale jak się jest w domu to nikt przy opuszczonych roletach nie będzie siedział więc chyba tylko jakaś klima pomoże.
    Zassij sobie VELUX Daylight Visualizer, zbuduj w nim swój domek z oknami i popatrz jak słońce operuje

  10. #850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    mam ten program ale jakoś mi w tym nie wychodzi. w sweet home 3d zrobiłem i tak to wygląda bez okapu gdy dom idealnie na południe jest ustawiony:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.01.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	266408Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.02.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	266409Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.03.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	266410Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.04.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	266411

  11. #851
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.05.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	266412Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.06.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	266413Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.07.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	266414Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.08.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	266415

  12. #852
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.09.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	266416Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.10.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	266417Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.11.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	266418Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwadracik.z.daszkiem.30cm.12.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	266419

  13. #853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z mojego punktu widzenia widzę to inaczej,może bardziej realniej a nie teoretyczniej
    Te krótkie czy dłuższe okienka to nie jest kilka h a kilkadziesiąt lub nawet kilkaset h,żeby mówić o akumulacji w silce,czy to w zimie czy to w lecie.
    Kilka h słońca nie nagrzeją silikatu do tego stopnia,żeby potem przez kilkanaście czy kilkadziesiąt h korzystać z tego zimą lub przeklinać latem.
    Po prostu słońce nie niesie aż tak dużej energii,żeby cokolwiek akumulować w silikacie.
    Czy słońce padające tylko i wyłącznie na podłogę czy wylewkę nagrzeje ją do tego stopnia,żeby mogła oddawać te ciepło przez X czasu ? Oczywiście,że nie,podobnie jest z silikatem.
    Do akumulacji ciepła powinna służyć wylewka lub bufor ciepła gdzie ilość energii dostarczonej jest nieporównywalnie większa niż ze słońca.
    A z resztą w domu pasywnym akumulacja nie jest wg mnie do niczego potrzebna.

    Czy to BK czy silikat,wrażenia z użytkowania domu będą podobne,silikat dlatego ponieważ jest tańszy niż BK i można na nim wszystko powiesić ot i cała tajemnica.
    Akumulacja w silce jako "bufor przetrzymywania energii" jest rzeczą zdrowo przesadzoną.

    Jako przykład podam grzanie kominkiem.
    Odpalony słabym wsadem i nie dokładany i po ok.2h w salonie z 22.st.C zrobiło się 25st.C.
    Ciekawostka jest taka,że pomimo takiej temperatury po następnych 2h temperatura z 25st.C spadała do 22st.C czyli do temperatury wyjściowej czyli nic nie zostało zakumulowane ponieważ ilość dostarczonej energii była zbyt mała,żeby można było mówić o akumulacji a przecież otoczony jestem silikatem a i mega grubą płytą fundamentową.
    czy TY Arturo wiesz co piszesz? chyba nie masz bladego pojęcia o akumulacji przegród w domu , czy to z silki czy np. płty fudamentowej
    to że temperatura spadła nie oznacza ze wyparowała , ona sukcesywnie się akumuluj w przegrodach , ziarnko do ziarnka i w końcu przegrzejesz dom (podniesiesz temprature rzegrod a co za tymidzie i temperaturę wdomu !)

    Cytat Napisał double-g Zobacz post
    kilka, kilkanaście stron temu zadałem pytanie R&K z czego zabudowałby dom gdyby nie ograniczały go jego umiejętności budowlane, nie odpowiedział ale rozwinęła się ciekawa dyskusja.
    Wnioskuje z niej, że:
    wybacz ze nie odpialem - niebylo mnie chwile ..
    odpowiedz bedzi wymijajaca - to z czego bym budowal gdyby nie bylo zadnych ograniczen uzaznion było by od sposobu ogewania / chlodzenia i wentylownia domu
    silka w lecie jest przeklenstwem - bez klimy ani rusz gdy ja "naladujsz" - tu w 100% moje i Miłosza spostrzeżenia są zbieżne

  14. #854

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    czy TY Arturo wiesz co piszesz? chyba nie masz bladego pojęcia o akumulacji przegród w domu , czy to z silki czy np. płty fudamentowej
    to że temperatura spadła nie oznacza ze wyparowała , ona sukcesywnie się akumuluj w przegrodach , ziarnko do ziarnka i w końcu przegrzejesz dom (podniesiesz temprature rzegrod a co za tymidzie i temperaturę wdomu !)



    wybacz ze nie odpialem - niebylo mnie chwile ..
    odpowiedz bedzi wymijajaca - to z czego bym budowal gdyby nie bylo zadnych ograniczen uzaznion było by od sposobu ogewania / chlodzenia i wentylownia domu
    silka w lecie jest przeklenstwem - bez klimy ani rusz gdy ja "naladujsz" - tu w 100% moje i Miłosza spostrzeżenia są zbieżne
    jaką temperaturę miałeś na parterze i poddaszu podczas ostatnich upałów?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Arturo to typowy ludowy człowieczek ! bo jemu się coś wydaje ponieważ już to ma i obiektywnie rzetelnie stwierdza fakty !
    to jest powód do honorowania takich wypowiedzi! niczym dawni druidzi zobaczyli coś na niebie i wrzawa bo kara boska nastąpi.
    Tak kończą się właśnie ludowe domysły. Bo ja już mam i to już nie jest teoria ! to wiedź człowiecze że wykres moliera np ma 100 lat równo
    1904 rok.
    Że twoja pompa ciepła działa bo ktoś to rzetelnie opracował podstawy, obiekt, czy cykl Carnotta ! takimi metodami można do koziej rzopy wpaść.

    Trzeba enty raz pisać to samo, trudno. jak pustak ma +10 st to posiada energie ! nawet jak by miał -190 to jeszcze do -273,15 trochę jest !
    i dopiero po odebraniu tej energii następuje spadek dalej.
    Teraz choć jest chwilę chłodniej na zewnątrz koło +14 st do domu masywnego wchodzi się i wrażenie jest takie jak by było włączone ogrzewanie !
    a skąd ta energia ?

    Z powietrza, tak nagrzanego powietrza ! jak w domu jest z 22 -23 st dzień w dzień to
    później nawet tydzień +14 na zewnątrz nie zmienia tego stanu.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 21-06-2014 o 11:57

  16. #856
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ale tak jak pisali wcześniej jak jest przez parę dni +30st a potem się ochłodzi po deszczach do +15st to dom masywny tego nie odczuje i dalej będzie w środku gorąco i trzeba klimę używać. no chyba że się nie dopuści do sytuacji aby się przegrzało. ale w tym mogą pomóc rolety opuszczone ale w ciągu dnia jak się ma urlop i siedzi w domu to trudno wtedy przy zasłoniętych oknach siedzieć, więc chyba tylko klima na full w upały pomoże. ponoć ciekawe są domy typu holenderskiego czyli mur na zew a wew styropian. wtedy w zimie jest ciepło a w lato chłodno. sąsiad ma taki domek i stoi już chyba z 10lat i jest zadowolony.

  17. #857
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    ale tak jak pisali wcześniej jak jest przez parę dni +30st a potem się ochłodzi po deszczach do +15st to dom masywny tego nie odczuje i dalej będzie w środku gorąco i trzeba klimę używać.
    Bzdura.
    Czy przez 24h na dobę jest +30st.C ? O 23.30 także ?

  18. #858
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Arturo to typowy ludowy człowieczek ! bo jemu się coś wydaje ponieważ już to ma i obiektywnie rzetelnie stwierdza fakty !
    to jest powód do honorowania takich wypowiedzi! niczym dawni druidzi zobaczyli coś na niebie i wrzawa bo kara boska nastąpi.
    Tak kończą się właśnie ludowe domysły. Bo ja już mam i to już nie jest teoria ! to wiedź człowiecze że wykres moliera np ma 100 lat równo
    1904 rok.
    Że twoja pompa ciepła działa bo ktoś to rzetelnie opracował podstawy, obiekt, czy cykl Carnotta ! takimi metodami można do koziej rzopy wpaść.

    Trzeba enty raz pisać to samo, trudno. jak pustak ma +10 st to posiada energie ! nawet jak by miał -190 to jeszcze do -273,15 trochę jest !
    i dopiero po odebraniu tej energii następuje spadek dalej.
    Teraz choć jest chwilę chłodniej na zewnątrz koło +14 st do domu masywnego wchodzi się i wrażenie jest takie jak by było włączone ogrzewanie !
    a skąd ta energia ?

    Z powietrza, tak nagrzanego powietrza ! jak w domu jest z 22 -23 st dzień w dzień to
    później nawet tydzień +14 na zewnątrz nie zmienia tego stanu.
    Ile energii zgromadzi się w bloczku silikatowym o gr.18cm a ile w bloczku z BK o gr.24cm ?
    Czy mieszkasz w domu z silikatu ? Wiesz jak reaguje na zmiany temperatur czy tylko tak przypuszczasz ?
    Mi się nic nie wydaje bo mam,ja wiem jak dom reaguje bo w nim mieszkam w przeciwieństwie do Ciebie,któremu się tak wydaje bo tak w książce pisze.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-06-2014 o 13:33

  19. #859
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    czy TY Arturo wiesz co piszesz? chyba nie masz bladego pojęcia o akumulacji przegród w domu , czy to z silki czy np. płty fudamentowej
    to że temperatura spadła nie oznacza ze wyparowała , ona sukcesywnie się akumuluj w przegrodach , ziarnko do ziarnka i w końcu przegrzejesz dom (podniesiesz temprature rzegrod a co za tymidzie i temperaturę wdomu !)
    Po raz kolejny pytanie.
    Ile jest tej energii zgromadzonej w bloczku silikatowym a ile w bloczku z BK.

  20. #860
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    silka w lecie jest przeklenstwem - bez klimy ani rusz gdy ja "naladujsz" - tu w 100% moje i Miłosza spostrzeżenia są zbieżne
    Kilka dni temu były temperatury ponad 30st.C,najwyższą zaobserowaną mialem 25st.C i to na "górce"
    Widocznie nawet tydzień upałów to za mało,żeby "naładować" moje silikaty bo dzisiaj temperatura:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3360.jpg
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	266494

    A Wy zastanawiacie się o "ładowaniu" silikatu w zimie przy mrozach ze słońcem na parę minut.
    Może pora zejść na ziemię ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-06-2014 o 13:47

Strona 43 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony