dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Może jeszcze parę słów podsumowania, mieszkamy rok (lipiec-czerwiec):
    odnośnie kosztów:
    Ogrzewanie gazowe + CWU/ 2 osoby = 2560 zl/rok, ( w najzimniejszych miesiącach styczeń luty, rachunek 450 złotych), kominek dla klimatu parę razy w zimie,
    prąd średnio 90 zł na miesiąc
    kosz 17 zl/mc
    woda + kanalizacja 45 zl/mc
    podatek 300 zl/rok
    tel i tv bez opłat

    Całość podstawowych kosztów na rok 4500 zł.
    od tego roku dojdzie jeszcze internet czyli +500 na rok.

    Jest rekuperator więc myślę że przy dobrej izolacji, obniża koszty ogrzewana w mc przejściowych no i w zimie.
    Najbardziej jesteśmy zadowoleni z ogrzewania, zrealizowane własnymi siłami, w miarę dobrej cenie, całość podłogówka, bałem się ale sprawdziło się super. do tego co ważne bezobsługowe, co przy naszej nieobecności w dzień w domu jest bardzo na plus. No i oszczędne.

    Mamy odbicie lustrzane podstawowej wersji, teras od wschodu, wykusz i narożnik od kuchni od południa, Sprawdza się z dwóch powodów, wnętrze się nie przegrzewa w lecie i siedząc na tarasie nie trzeba stosować dodatkowych żaluzji, dodatkowo jest podcień od dachu. Przydał by się garaż na 2 samochody no ale małą działka więc trzeba się zadowolić tym co jest...

    Niektórzy się dziwią że w takim domku można zmieścić taki wielki salon ale to zasługa dobrego ustawienia pomieszczeń na parterze no i braku ściany pomiędzy korytarzem a salonem, co optycznie powiększa pomieszczenie.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    Może jeszcze parę słów podsumowania, mieszkamy rok (lipiec-czerwiec):
    odnośnie kosztów:
    Ogrzewanie gazowe + CWU/ 2 osoby = 2560 zl/rok, ( w najzimniejszych miesiącach styczeń luty, rachunek 450 złotych), kominek dla klimatu parę razy w zimie, prąd średnio 90 zł na miesiąc

    Jest rekuperator więc myślę że przy dobrej izolacji, obniża koszty ogrzewana w mc przejściowych no i w zimie.
    Tak sobie myślę, że te relatywnie naprawdę spore rachunki za gaz (szczególnie w zimie) wynikają właśnie z WM. Mam podobną powierzchnie ale przed zasilaniem do centralki mam podpięty prosty sterownik czasowy. 24h wyciąganie ciepłego powietrza (nie tylko w mroźne dni) uważam za czystą stratę w portfelu. WM chodzi u mnie okresowo wg. przeliczenia wymiany 1/2 kubatury za jedno odpalenie co 2h. Być może jak niektórzy powiedzą to profanacja ale wypróbuj takie rozwiązanie?

    ps. Na CO temperatura obniżona = komfortowa - 0.5 C tak by podłogówka nie miała nadmiernego "bujania" no i wyłączona legionella.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony