dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    skopiuje tu mój wpis na temat reku i instalacji bo sporo osób o to pyta, a więc parę słów na jego temat:
    szczelna konstrukcja,
    prostota wymiany filtrów, są to porostu ramki na które zakładamy włókninę cięta z metra.
    oszczędne wentylatory, przy pracy na 1/3 mocy, miernik pokazał 15W
    wymiennik plastikowy, niby gorsze niż alu, to wyjdzie w praktyce z opisu wynika że sprawność ok.

    Mam wersję standard, ona nie posiada sterownika, regulowanie odbywa się na zasadzie przełącznika, można ustawić 2 prędkości w pełnym zakresie,
    niższa prędkość tak zwana standardowa, na której reku chodzi cały czas, ustawiana dowolnie,
    do tego opcja turbo po przełączeniu reku wchodzi na wyższe obroty (również dowolnie ustawiane w całym zakresie prędkości)

    reku będzie stał na nieogrzewanym ocieplonym stryszku, rozmrażanie przez podciśnienie, to jedyna rzecz jakiej się obawiam, po zimie zdam relacje.
    brak bypassa ale przy tak małej centrali uważam że to nieporozumienie, do tego jest wątek na forum że bypass to pic na wodę
    gwc też nie planuje.

    Na koniec roku wyrobie się z jego uruchomieniem,

    Co do instalacji, to mam 6x wyciąg i 6 razy nawiew,
    4 skrzynki rozdzielcze, 125 / 3x75mm. 2 na parter 2 na piętro, (wyciąg+ nawiew).
    Kanały starałem się robić równej długości oczywiście Parter osobno, poddasze osobno.
    Kanały elastyczne fi 75mm
    Czerpnia wyrzutnia właśnie się robią, flex, owinięty 10 cm wełny uni-mata+ folia strech, sposób opisywany tu na forum. to samo od reku do skrzynek rozdzielczych.
    kanały do pomieszczeń 5 cm uni maty +strech
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 17-12-2012 o 11:46
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony