dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    pracowity weekend za nami, niestety również z niedzielą ale woda zimna i ciepła zrobiona, zgrzewarka pożyczona po znajomości za 4-pak Tyskiego, młot do kucia za 4-pak Żywca, dosłownie 2 osoby, wspólnymi siłami ze Szwagrem,
    Technologia: rury zgrzewane Wavin bor plus, rury 25 i 20 mm, otulina czerwona na zimna 4 mm, na ciepłą 13 mm (żeby się nie wychładzała za szybko).
    Nasz pierwszy kontakt z zgrzewarką, ale jest to bardzo prosta robota, przy odrobinie staranności, wychodzi pięknie, oczywiście trzeba sprawdzić szczelność, co niniejszym zrobimy jutro. Sprzęt po znajomości robocizna nasza.
    Przy okazji wkleję foto... bo i tak trzeba zrobić dokumentacje zdjęciową

    Może jeszcze trochę szczegółów: do kuchni tylko rura z zimną, i podgrzewacz przepływowy, myślę ze będzie taniej w użytkownaniu, do tego temp będę mógł regulować oddzielnie, bo wiadomo w kuchni jest potrzebna raczej cieplejsza. no i co najważniejsze 15 mb rury odpadło, bo kuchnia najdalej oddalona no i wrócić tez trzeba. co nie dość żeby mi wychładzało ciepłą, to do tego po oddzieleniu kuchni z obiegu zrobił mi się fajny obieg w łazienkach i kotłowni, dam w razie czego pompkę do cyrkulacji, ale myślę że nie będzie potrzebna.

    koszty:
    wcześniej kanalizacja 600 zł
    woda ciepła zimna 900 zł

    Teraz przyszła pora na skończenie prądu... niestety nie znam się na tym, jedyne co we własnym zakresie to wykułem bruzdy pod kable, pod gniazdka, przejście przez strop, kable będę próbował rozprowadzić a do podłączenia to już fachowiec, chyba że zglebię wiedzę
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 06-06-2011 o 10:44
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony