dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kolejnym etapem były oczywiście ściany fundamentowe, jako że zakładałem że zrobimy to sami, wybór padł na pustaki szalunkowe układane "na sucho" warstwa po warstwie, kolejno 5 warstw po 20 cm i całość zalana pompą, przypuszczam że wyszło to w tej samej cenie jak murowanie z pełnych bloczków a dużo szybciej i co najważniejsze własnymi siłami, bloczki udało się kupić bez faktury po okazyjnej cenie. następnie całość trzeba było pomalować czarnym mazidłem, jednak ściany miały zendry na łaczeniach bloczków więc całość zarzuciłem zaprawą, jak najtańsza którą udało mi się znaleźć z tego co pamietam to był tynkmix po 6 zlotych za 25 kg worek, nie obrzucałem nigdy ścian, więc w moim wydaniu było to bardziej głaskanie na szeroką pace nakładałem zaprawę i z dołu do góry ciągnąłem po ścianie liczy się efekt a ten był o tyle dobry że ściana była gładka i całość można było pomalować co dawało szczelna izolację przeciw wodną. Na to poszedł styropian, 10 cm, aqua stop, który sam przywiozłem na przyczepce (zakupiłem ją przed rozpoczeciem budowy, założyłem haka od samochodu kosztowało mnie to 3000zł ale całość już dawno się zwróciła - polecam ) i kolejno folia kubełkowa.
    Później zasypanie fundamentów, i tu pomoc rodziny za która wielkie dzięki, na budowie pracowało 9 osób w tym 6 kobiet wszytko udało się pięknie zasypać i ubić
    następnie podłoga na gruncie, no i w końcu coś widać powstają ściany
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ściany szybko wyrosły, 2 tygodnie urlopu i paka prawie jest, po drodze nadproża, hmm, budżet ograniczony a systemowe Ytonga strasznie drogie, wylewane na budowie czasochłonne i pracochłonne, i dylemat...
    allegro.... szukam... sa niedaleko mnie gość kupił systemowe ytonga ale zmienił plany i chce sprzedać, ok telefon, negocjacja, zapinam przyczpepke i jazda...
    ale fart udało sie kupić za 1/3 ceny, prawie wszystkie na parter, nie dość że szybko, ciepło to i tanio... 11 sztuk
    pozostały tylko do zrobienia nad bramą garażową, 2 duże okna, i drzwi tarasowe, ale dalej mnie korci to i tak długo potrwa, trzeba by prefabrykowane,
    dzwonie do producenta, niedaleko betoniarnia, gość mówi że już nie produkują, zostały resztki na placu, sprzeda za grosze. ok to przyczepka i jazda
    4 L-ki, żelbetowe, 2,5m, strasznie ciężkie, ale szybko i tanio, 2 duże okna załatwione, zostają drzwi tarasowe i brama,
    drzwi tarasowe, 2 belki porotherma, 3 metry, w środek zaprawa i gotowe
    nadproże brama garażowa tu już zalewane bo szeroko... 3 metry
    Tym samym mam na budowie 4 rodzaje nadproży ale całość dokładnie starannie a przy tym w miarę szybko, i tanio. Bo wiadomo stawiam dla Siebie. A nie jak ekipy budowlane, kasa i byle do przodu.
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 24-04-2011 o 15:00
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Post

    no i przyszła pora na dość trudną i skomplikowaną rzecz a mianowicie strop, całość od postawienia szalunków, zbrojenie, zalanie zajęła około miesiąca, ale tak jak wcześniej wszystko własnymi rękami, około 100 m2 powierzchni, praca, po godzinie 16tej po pracy i w weekendy, szalunki systemowe z wypożyczalni bo wygodniej i "szybciej" niż z desek, co prawda drogo bo za wypożyczenie 3200 zł. gięcie prętów, giętarka z allegro za 150 złotych i jazda, projekt do reki i układanie wiązanie, wiązanie, wiązanie....
    System pracy jak wyżej popołudnia weekendy. 5 osób wraz ze mną z różną częstotliwością, Ja, Teściu, Ojciec, Szwagier, Brat. Ekipa rodzinna
    Na końcu sprawdzenie przez kier buda i decyzja można lać
    To chyba najbardziej pracochłonny etap,
    Może coś o kosztach. do tego stanu wraz z płytą i kominami, około 60 000 zł
    Mogło być taniej ale jak pisałem warunki gruntowo-wodne pochłonęły trochę pieniędzy.
    No i parę fotek...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0008.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	53879   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0010.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	53880   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0011.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	53881  
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    no i można było pospacerować po "poddaszu" cudowne uczucie, jak wkłada się w to cały wolny czas siły, pieniądze, nie rzadko w deszczu, błocie, podlewanie płyty spacerując po poddaszu to prawdziwy relaks i zadowolenie.
    Po tym etapie odetchnąłem z ulgą, chodź do zimy niedaleko, bo połowa października, a chce przykryć w 2010, jednak ekipa do dachu dogadana, maja co prawda opóźnienie bo mieli byc około 15tego, ale ja też mam poślizg więc mi to nie przeszkadza
    prawie na spokojnie, w 2 tygodnie postawie ściankę kolankową, podciągnę kominy tak żeby mieli gotowy front do pracy.
    Materiały na dach już zamówione, portfel się skurczył dość znacznie, 230 m2 dachu dachówka robbena glazurka okna dachowe fakro 5 sztuk. drewno, rynny, robocizna, całość prawie 50 000 zł
    kwota wydatków prawie się podwoiła, ale po tym etapie będzie można nazwać to domem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0012.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	53882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0013.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	53883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0023.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	53884  
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 24-04-2011 o 15:39
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony