dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 158 z 158
Pokaż wyniki od 3.141 do 3.150 z 3150
  1. #3141
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agus92

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jakiś inny pomysł na zadaszenie?
    Co do poliwęglanu, w sumie u kogoś nie przyglądałam się jak wygląda ale mam szklarnie kilkuletnią i wciąż wygląda praktycznie jak nowa. ( o ile mogę do tego porównywać ) Dużo zależy też od prawidłowego montażu żeby faktycznie był cały zabezpieczony.

  2. #3142

    Domyślnie

    Witam,
    pytanie o łączenie legarów po długości. Otóż zamówiłem legary 4 metrowe, które przyjechały zwichrowane. Zażądałem wymiany na towar pozbawiony wady. Dostane nowe legary, ale 3-metrowe, a nie 4 m. długość tarasu 3,35 m. Jakieś wskazówki na temat łączenia czołowego legarów?

  3. #3143

    Domyślnie

    @Maciej1987 dwa legary dotknięte do czoła, połączone krótkim kawałkiem. Jak się da - łączenia niech nie będą w rządku tylko na mijankę.
    U mnie działa.

  4. #3144

    Domyślnie

    Witam w 2024!

    Wiosna coraz bliżej więc postanowiłem zaolejować taras.

    Będzię to już 6 sezon i po zaolejowaniu wygłąda bardzo dobrze. Fotki wkrótce.

  5. #3145

    Domyślnie

    Za wczesnie na olejowanie, za niskie temperatury. Nie zdąży wyschnąć i się utwardzić. Poza tym wilgoć siedzi w deskach.

  6. #3146

    Domyślnie

    mam taras drewniany i mam już dość impregnacji... zastanawiam sie nad deskami kompozytowymi, macie jakieś do polecenia? jak o nie dbacie zeby starczyly na dlugo?

  7. #3147

    Domyślnie

    Nie ma idealnego kompozytu, prędzej lub pożniej (te najdroższe) i tak straci kolor i będzie wyglądać jak kupa plastiku.

  8. #3148

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o radę. W planach mam taki taras https://ibb.co/P9rsfBw. Taras będzie wykonany z modrzewia europejskiego o grubości 28mm. Z jakich legarów wykonać konstrukcje? Legary będą leżeć na bloczkach betonowych. Myślałem nad konstrukcją krzyżową z legarów 70x70 mm.. wiem, że górne legary muszą być rozstawione co 45 cm, co ile dać dolne legary. Czy taki wymiar kantówki jest wystarczający? Czy legary muszą być z tego samego drewna co deska czy kierować się jedynie ceną? Z góry dziękuję.

  9. #3149

    Domyślnie

    @tomk93 Porównując do swojego (który po prostu funkcjonuje bezproblemowo któryś rok) to chyba będzie OK.

    U mnie:
    * górne: 50x70 co ~60cm
    * dolne: 50x100 co ~120cm
    * śruby na których dolne oparte: co 1.5m

    Drewno dałem to samo, łatwiejsza logistyka. No i legarów zaimpregnowałem tylko raz, potem się tego nie powtórzy.
    Montaż na bloczkach? Fuj! Sam tak zacząłem robić, ale w porę rzuciłem w diabły i zrobiłem jak należy, tzn fundament punktowy i pręty gwintowane.

  10. #3150

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Problem w tym, że wykonanie odwiertów pod słupki może być u mnie niemożliwe lub bardzo trudne. Po pierwsze działka co prawda jest gliniasta, ale tylko do pewnej głębokości, potem jest piaskowiec. Druga kwestia, deweloper niwelując teren narzucał czego popadnie, obawiam się, że mogę uszkodzić sprzęt przy odwiertach. Trzecia kwestia to to, że teren pod taras jest częściowo zagęszczony, więc odchodzi mi sporo roboty. Myślę, że w moim wypadku jeśli dam bloczki pod dolne legary co metr i zachowam odstęp ok 80 cm między dolnymi legarami i 40 między górnymi, to spokojnie będę mógł na tym postawić nawet jackuzzi z 1000 l wody.

Strona 158 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony