Cytat Napisał d7d Zobacz post
Z Twojego wpisu wynika, że chyba nie wiesz jaki wpływ na poziom hałasu ma lokalizacja pompy ciepła.
Producenty gwarantuje w warunkach laboratoryjnych a nie u użytkownika PC.
Instalator i użytkownik mają obowiązek spełnić wymagania dotyczące hałasu.
Normy !!

Pojawiają się opinie, że cześć pomp ciepła ma "lewe" papiery dotyczące norm hałasu i nie tylko hałasu.
https://geekweek.interia.pl/technolo...z-,nId,7208888
Tak oczywiscie nie wiem i dlatego staram sie montowac pompę jak najblizej sasiada , a szczegolnosci w pobliżu jego okien i drzwi, tak aby wiedział czym grzeje sąsiad, oczywiscie tylko i wyłacznie pompy z lewymi papierami odnosnie głosnosci, standardowo bez wibroizolatorów, słabym stelażu na oddzielnym fundamencie (bo musi byc blisko granicy), jednostki najgłosniejsze jakie ma dany producent i koniecznie przewymiarowane.
Nie słyszałem o lewych papierach na Daikiny, ale słyszałem ze uzytkownicy chwalili ich niewielką w porównaniu do innych głosność, co potwierdziły pomiary w tzw. terenie.
Poza przypadkami duzych instalacji w róznych instytucjach gdzie projekt wymaga od instalatora budowy ekranu akustycznego nie znam przypadków aby instalator w zwykłym domu montował takie ekrany. Nie twierdzę ze nie są konieczne, jakas gesta zabudowa, szeregówki, czy pompy z lewymi papierami, mogą ich wymagac, ale z mojej praktyki są to nieliczne przypadki.
Ciekawe co piszesz o UOIKU, az zapytam dystrybutora Daikina czy i ile ich modeli zakwestionowano, notabene powstaje pod Łodzią ich duzy zakład. Widocznie UOIK nie ma nic do ich pomp.
Ile znasz przypadków demontażu jednostek zewnętrznych z powodu przekroczenia norm hałasu i jakich producentów to dotyczyło, chodzi o uzytkowników indywidualnych.
Jakies linki, opracowania.