dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    To nie jest zawór 3D tylko zawór antykondensacyjny - temperaturowy.
    .
    Tak, faktycznie. Afriso ATV 335.

    Instalację opisywałem tutaj: https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8209785

    Jest nawet jakiś poglądowy obrazek.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.289

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbas Zobacz post
    [/url]

    Jest nawet jakiś poglądowy obrazek.
    Klika uwag do rysunku;
    1. Powrót z C.W.U. powinien być przed zaworem Afriso.
    2. Zasilanie C.W.U. powinno być za zejściem do zaworu Afriso.
    3. Brak pompy ładującej bufor co skutkuje zabieraniem wody (cieplejszej) z bufora po wygaśnięciu w kotle.

    Do prawidłowego działania instalacji buforowej niezbędne jest prawidłowe wykonanie i sterowanie różnicowe.
    Regulamin forum

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Klika uwag do rysunku;
    1. Powrót z C.W.U. powinien być przed zaworem Afriso.
    2. Zasilanie C.W.U. powinno być za zejściem do zaworu Afriso.
    3. Brak pompy ładującej bufor co skutkuje zabieraniem wody (cieplejszej) z bufora po wygaśnięciu w kotle.

    Do prawidłowego działania instalacji buforowej niezbędne jest prawidłowe wykonanie i sterowanie różnicowe.
    1. Głowiłem się nad tym przed montażem. Nie za bardzo miałem miejsce na to aby dać jeszcze trójnik przed zaworem, bo tam mam jeszcze filtr magnetyczny i parę cm do ściany. Czytałem jednak (praktycznej wiedzy nie miałem żadnej), że często instalatorzy wykorzystują powrót z CWU jako zabezpieczenie powrotu kotła. Ponieważ i tak jest to instalacja eksperymentalna i miała działać maksymalnie jeden sezon, do czasu wymiany kotła postanowiłem to przetestować. Sprawdzałem regularnie temperaturę powrotu z CWU podczas pracy instalacji i faktycznie raczej dogrzewa powrót z głównej instalacji niż go wyziębia. Pompa CWU jest sterowana sterownikiem różnicowym, który ją załącza dopiero gdy na kotle jest 10 stopni więcej niż w bojlerze, bojler mały 120 litrów, więc woda w wężownicy nie wyziębia się za bardzo. Chyba tak jednak zostawię po wymianie kotła. Tymbardziej, że teraz mam fajny krótki obieg na samo CWU, bez załączania pompy głównej.
    2. Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego?
    3. Nie do końca rozumiem jak to miałoby działać, przynajmniej w mojej instalacji. Raczej zastanawiam się nad jakimś elektrozaworem sterowanym różnicowo tak jak piszesz. Po prostu zamykałbym dopływ wody do bufora, albo powrot z bufora gdy temperatura na kotle spadnie poniżej temperatury na powrocie z bufora. Woda by sobie krążyła w małym obiegu do czasu wygaśnięcia kotła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony