dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 460

Temat: e4 - pasywnie

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.522
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Z Asoltem sporo przegadałem na temat OZC naszego domu. Ostatecznie nie liczył go. Jednak samo OZC było liczone kilka razy przez różne firmy.
    Ja jednak dalej podtrzymuję swoje zdanie na temat Eu tego domu. Czas pokaze czy miałem rację, sądze ze gdyby nie NF15 wyniki byłyby nieco inne. Zadział tu efekt samospełniającej sie przepowiedni, czyli słuchający usłyszał to co chciał usłyszeć. Naprawdę bardzo cieżko jest zejsc poniżej 15 kWh/m2 w tej technologii budowania, biorąc pod uwagę obowiązujące normy. W kazdym razie zycze powodzenia.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ty ten dom masz dla trzech rodzin? ogromny jest i myślę że bańka to min za niego będzie jak nie lepiej czyli chyba jesteś jakimś prezesem dużej firmy i stać cię na to i dobrze bo takie domy trzeba budować. w domu pasywnym główne zyski słoneczne mają być od południa i jedno okno to za mało ale od SW też jakieś zyski są więc nie najgorzej. od północy masz 4 okna więc przez nie największe straty ale w takim projekcie muszą te okna być, uważam że z tego nie będzie domu typowo pasywnego tylko co najwyżej prawie pasywny. ale obym się mylił. dziwi mnie że przy takiej wartości domu chce ci się bawić z dofinansowaniem. dostać parę groszy a tyle zachodu i dopieszczanie wszystkiego. żeby spełnić chore wymogi skazujesz się na od razu droższe elementy a bez dofinansowania też zrobisz ciepły domek a o wiele taniej. ale jak cię stać to jestem za i będę kibicować. oby się wszystko udało

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W kazdym razie zycze powodzenia.
    Dzięki. Okaże się za jakiś czas. Czy chciałem usłyszeć? Założeniem nie było budowanie domu poniżej 15 kWh. Zresztą rozmawialiśmy o tym. Jeśli by się nie dało i wypadlibyśmy powyżej 15 to po prostu całkiem zrezygnowalibyśmy z programu NFOŚ. Czy moge wierzyć w wyniki jakie mam? Z kilku niezależnych źródeł? Chyba tak. Sam tego nie przeliczę choć zaglądałem w każdy zakamarek ustawień w Audytorze. Opieram się na doświadczeniu ludzi, którzy liczą to od lat. Wiedzą gdzie w Audytorze OZC można popełnić błedy. Będzie 10-20% więcej? Kosztowo 100-200 zł rocznie? Żadna różnica.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.522
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Tu nie chodziło o 10-20 %, ja porównuję wyniki obliczeń z rzeczywistymi zuzyciami, a jest tych porównań coraz wiecej. Naprawdę przypadków, gdy zapotrzebowanie na ciepło okazało sie byc mniejsze od obliczonego w zasadzie mi nie zdarzyło, były przypadki ze zapotrzebowanie było zgodne, na ogół jest ono wieksze o ok 10-15%.
    W rozmowie z Tobą przedstawiłem swoje wątpliwości i dalej je podtrzymuje. To ze klika firm liczyło i wyszło < 15 kWh/m2 nie oznacza obliczenia są zgodne z rzeczywstoscią. Sa na pewno zgodne z wymaganiami NF15 i tyle o nich mogę powiedzeć. Tak faktycznie to pasywny dom ma j-j i jeszcze jeden, ale zapomniałem nicka własciciela. Domy te jednak zdecydowanie róznią sie bryłą i konstrukcją i oraz sposobem ociepleń od tego budynku. takie jest moje zdanie poparte praktyką

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tu nie chodziło o 10-20 %, ja porównuję wyniki obliczeń z rzeczywistymi zuzyciami, a jest tych porównań coraz wiecej. Naprawdę przypadków, gdy zapotrzebowanie na ciepło okazało sie byc mniejsze od obliczonego w zasadzie mi nie zdarzyło, były przypadki ze zapotrzebowanie było zgodne, na ogół jest ono wieksze o ok 10-15%.
    Tak z ciekawości - zwykle liczysz dla temperatury wewnętrznej 20*C i 24 *C w łazienkach? To 10% czy 15% więcej wynika wg Ciebie z różnicy temperatury czy błędów w trakcie budowy i zastosowanych materiałów o innych parametrach rzeczywistych niż deklarowane?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.522
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Tak z ciekawości - zwykle liczysz dla temperatury wewnętrznej 20*C i 24 *C w łazienkach? To 10% czy 15% więcej wynika wg Ciebie z różnicy temperatury czy błędów w trakcie budowy i zastosowanych materiałów o innych parametrach rzeczywistych niż deklarowane?
    To jest temat na dłuższe rozwazania, ale tak na szybko, mam nadzieje własciciel dziennika sie nie obrazi ze tak odeszlismy od tematu wątku, róznica wynika zapewne z :
    róznic w temparaturach w sezonie grzewczych a sredniej ze stacji meteo,
    I lub II sezonu grzewczego
    zwiększonych błedów wykonawczych niemozliwych do uwzględnienia
    niezgodnosci temperatur wewnętrznych z załozonymi w obliczeniach.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 21-03-2014 o 21:16

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    zobaczyłem stronę twoich architektów i widzę że lubią projektować duże budynki i nowoczesne ale nie pasywne. w budownictwie pasywnym nie wystarczy dać grubo styropianu, nawet metr może być za mało jak dom nie ma zwartej bryły. w domu pasywnym każda część domu musi być jakby niezależna, czyli patrząc na twój projekt powinny być 4 niezależne pomieszczenia i każde od siebie odizolowane, garaż na pewno musi być na swojej konstrukcji odizolowany od reszty domu, na wschodzie kolejne pomieszczenie i poddasze. garaż jest odizolowany więc 3 pozostałe pomieszczenia muszą każde z osobna mieć współczynnik poniżej 15kWh/m2K i z tego to może poddasze spełni ten wymóg bo 45cm wełny chcesz dać więc powinno być ok ale na parterze te pomieszczenia wątpię. wiem że żaden ze mnie specjalista i mogę się mylić. niby wielu to liczyło i oby oni mieli rację. jestem ciekaw jak to z tym będzie gdy będziesz już mieszkać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony