Witam.
W dniu dzisiejszym złozyłem dyspozycje wycofania oszczędności z Kasy Mieszkaniowej Pekao SA. Równoczesnie zrezygnowałem z prawa do ubiegania się o kredyt kontraktowy. Musiałem podpisać oświadczenie, które nie jest do końca dla mnie jasne. Brzmi ono nastepująco: "Ja, niżej podpisany oświadczam, ze rozwiązuje umowę o kredyt kontraktowy i rezygnuje z prawa do ubiegania sie o kredyt kontraktowy. Proszę o wypłatę zgromadzonych środków wraz z odsetkami za cały okres oszczedzania naliczonymi w wysokosci 50% oprocentowania stosowanego przez Bank w okresie oszczedzania dla rachunków rocznych lokat terminowych".
Czytałem wielokrotnie to zdanie i wychodzi mi, że odsetki bedą naliczone jako 50% oprocentowania rocznej lokaty terminowej stosowanej przez Pekao SA, a nie jak jest to zapisane w ustawie czyli 25% stopy redyskonta weksli, jednak nie mniej niż 2%. Problem polega na tym, że w każdym roku oprocentowanie "ustawowe" było wyzsze niz połowa oprocentowania lokat terminowych w Pekao SA. Czyzby więc zrezygnowanie z kredytu wiazało się z otrzymaniem nizszych odsetek? (do tej pory bank naliczał mi odsetki w oparciu o redyskonto weksli) Albo ja źle rozumiem to zdanie.
Wcześniej czytałem wielokrotnie o tym (ale nigdy na stronach KM Pekao SA), ze w przypadku rezygnacji z kredytu otrzymuje się DODATKOWĄ premie. Czytałem tez m.in. na tym forum wypowiedź forumowicza który taką premie dostał. Napisał on, że róznica w odsetkach przy braniu lub rezygnacji z kredytu była niewielka, ale była. Chodziło jednak o KM BPH.
Pare innych osób tez pisało o takiej premii. Niestety mało kto miał KM w Pekao SA ( i słucznie, bo to najgorsza z 3 działających Kas; ja niestety nie miałem wyboru)
pozdrawiam
Konrad