dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcie rozety- wymiana wkładki drzwi

    Witam
    Potrzebuję pomocy jak zdjąć te zabezpieczenia by dostać się do wymiany wkładki. Na dole wrzucę zdjęcia może ktoś ma jakiś pomysł bo ja tutaj nic nie widzę jak zabrać się za demontaż by dostać się do wkładki

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Od wewnątrz szukaj rozwiązania - albo będą jakieś śruby na wierzchu, albo pokażą się po zdjęciu wewnętrznej rozety. Z zewnątrz ma zabezpieczać przed dobraniem się do wkładki i nie powinna dać się zdemontować.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak to wygląda od wewnątrz też nie widzę żadnych mocowań
    https://zapodaj.net/plik-MjMR2hyFKA

  5. #5

    Domyślnie

    Udało się, dzięki.
    Lekko podważyłem od środka a następnie udało się odkręcić maskująca rozetę.
    Mam jeszcze pytanie czy jak wyjmę całą wkładkę i pojadę do sklepu budowlanego panowie pomogą dobrać pasująca?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dersher Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie czy jak wyjmę całą wkładkę i pojadę do sklepu budowlanego panowie pomogą dobrać pasująca?
    Tak. Możesz też tylko zmierzyć względem otworu na śrubkę - jak masz podane np. 55/35 w parametrach wkładki to znaczy, że z jednej strony ma 55mm od dziurki, a z drugiej 35mm. I już te wymiary zazwyczaj są wystarczające, bo reszta to standard (chyba, że masz jakąś egzotyczną wkładkę).

  7. #7

    Domyślnie

    Ok jutro ją wymontuje to pomierze ile ma no chyba że już tam będzie coś napisane. Ale tak czy siak wezmę ją ze sobą zobaczymy co mi doradzą.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak. Możesz też tylko zmierzyć względem otworu na śrubkę - jak masz podane np. 55/35 w parametrach wkładki to znaczy, że z jednej strony ma 55mm od dziurki, a z drugiej 35mm. I już te wymiary zazwyczaj są wystarczające, bo reszta to standard (chyba, że masz jakąś egzotyczną wkładkę).
    Właśnie wymontowałem jest do wkładka delta i ma wymiary 33/45 długośc 78mm .
    Z tego co widzę to ciężko będzie pewnie ją dostać w sklepach budowlanych typu obi,leroy czy castorama . Jest sens jechać i zapytać osobiście wgl ?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dersher Zobacz post
    Jest sens jechać i zapytać osobiście wgl ?
    Nie wiem. Nie szkoda Ci czasu i pieniędzy? Nawet jak będzie, to pewnie drożej niż w necie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony