dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie przyłącze energetyczne wzdłuż granicy i fundamentów

    Mam pytanie dot. tego jak daleko od granicy sąsiad może pociągnąć kabel przyłączeniowy od skrzynki elektrycznej do swojego domu? Znalazłem informację, że minimum 50cm od granicy, ale pytanie co jeżeli w granicy stoi dom.

    Sąsiad musiałby wykopać wzdłuż moich fundamentów wykop głęboki na 70-80cm pod kabel. Jak blisko może się zbliżyć z wykopem i czy musi mieć jakieś dodatkowe zgody/pozwolenia/ekspertyzy dot. możliwości naruszenia fundamentów. Nie wiem jaka odległość jest bezpieczna.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.405

    Domyślnie

    Odległość zależy od głębokości posadowienia fundamentów domu.
    Bezpieczne odległości wykonywania wykopów od istniejących budynków (od krawędzi wykopu) wynoszą: 3m - jeśli poziom dna wykopu jest położony ponad 1 m w stosunku do spodu fundamentu budynku, 4 m - jeśli dno wykopu i spód fundamentu są w jednym poziomie, i 6 m - jeśli dno wykopu jest poniżej spodu fundamentu, lecz nie więcej niż 1 m.

    Generalnie rozchodzenie się obciążeń przedstawia fotka.

    Jeśli będzie robił wykopy odcinkami co 1,5 - 2m a po zasypaniu następny to może się zbliżyć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	comment_1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	468939  
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 14-05-2024 o 07:09
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Mám spínač na vnější straně továrny, který napájí energii buď z vlakové stanice, nebo z elektrické sítě v závislosti. Pak mohu s lehkostí vypnout, pokud budu někdy potřebovat (nikdy jsem nemusel kousat, nikdy nevíš). pak používám konektor pro dvojitou stěnu a mám 1x jediný vertikální běh energie, který jde nahoru po celé továrně na vnější straně.

    Uvnitř na každém patře mám opět 1x vypínač na patro vycházející z nástěnného držáku a připojení k nástěnnému držáku na stropě nad každým napájením stroje, takže všechny kabely jdou dolů ze stropu.

    Nikdy je neviděl, ale stále vypadají dobře.
    https://xender.vip/
    Dráty používám i na vnější dekoraci, ale nikdy se k ničemu jinému nepřipojují.
    Ostatnio edytowane przez haaw ; 20-05-2024 o 03:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony