dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Budowa nowego domu wiosna 2024 + dotacje = Wasze doświadczenia

    Dzień Dobry,
    W czerwcu rozpoczynam budowę mojego pierwszego domu (całkowita 190m2, użytkowa 160m2).
    Z uwagi, że pierwszy raz podejmuje się takiego wyzwania, a przy okazji chciałbym zaoszczędzić zwracam się z prośba o poradę i Wasze wsparcie. Buduje dom, w którym będę montował rekuperację (mam już instalatora), pompę ciepła (przychylam się bardziej do gruntowej, ale wiele zależy od funduszy), kominek (raczej bez płaszcza wody - jako asekuracyjne ogrzewanie w domu w razie "W"), fotowoltaikę (przydałby.

    Zapoznałem się z obecnie obowiązującymi warunkami i będę chciał skorzystać z:

    1. Mój prąd 6.0
    Prawdopodobnie nabór wniosków będzie od IV kwartału roku, więc akurat do tego czasu pewnie uda się mieć SSZ z dachem.
    Chciałbym skorzystać na zakup, foto oraz pompy ciepła. Myślałem także nad magazynem energii, ale to chyba dość odległe.

    2. Program czyste powietrze
    Czy ktoś z Was był sytuacji, że budował dom, założyć rekuperację, a po 2 latach (po odbiorze) zgłosił się o zwrot pieniędzy z tą instalację?

    Czy ktoś z Was korzystał z innych dotacji lub je łączył ze sobą?
    Będę wdzięczny za każdą wskazówkę i poradę, dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Budowa pierwszego domu to ekscytujące wyzwanie! Gratulacje! Powodzenia z budową!Retro Bowl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony