dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jaki rekuperator podwieszany dla domu 150m2?

    Nie znam się zbyt dobrze na rekuperatorach a zwłaszcza na tym kto robi sprawdzone bezawaryjne i tanie w eksploatacji urządzenia i prosiłbym o poradę. Buuje dom o powierzchni 150m2 z poddaszem użytkowym w którym wyjściowo była zaprojektowana wentylacja grawitacyjna ale jednak chciałbym mieć mechaniczną, Z racji ograniczonej ilości miejsca najbardziej pasowałoby mi umieścić rekuperator w "spiżarni" 2x2mm podwieszony pod stropem, jest dość wysoko, lekko ponad 3m więc warto wykorzystać miejsce.
    Poszukuję w miarę kompaktowego urządzenia do którego można samemu dorabiać filtry z materiału sprzedawanego na metry, mieszkam na szczycie górki poza miastem i powietrze mam bardzo dobre cały sezon tak że dokładna filtracja nie jest dla mnie ważna. Chciałbym wymiennik który nie przesusza zbytnio powietrza (obrotowy?) jest cichy a w sezonie letnim załącza bypass tak że będe miał chłodniej w domu. Mam zrobiony jeden klasyczny kanał wentylacyjny na podłączenie okapu kuchennego więc nie muszę podłączać go do rekuperatora.
    Proszę doradzcie kilka sprawdzonych urzadzeń to wtedy będe mógł się na nich skupić i analizować pod względem technicznym bo jest tego takie multum że nie wiadomo od czego zacząć.
    Z góry dziękuję
    Ostatnio edytowane przez sztyga20 ; 12-05-2024 o 20:31

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.533
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztyga20 Zobacz post
    ...
    Proszę doradzcie kilka sprawdzonych urzadzeń to wtedy będe mógł się na nich skupić i analizować pod względem technicznym bo jest tego takie multum że nie wiadomo od czego zacząć.
    Akurat multum w stosunku do rekuperatorow podwieszanych obrotowych to niezbyt dobre okreslenie. Sprzedajemy sporo modeli róznych producentów ale obrotowego podwieszanego akurat zadnego. Nie dlatego ze nie ma popytu, dlatego ze zaden producent takich nie oferuje, a przynajmniej ja nie znam takich modeli. Skoro jest wysokosc pomieszczenia 3 m to pod sufitem zmiesci sie normalny model

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony