dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek_13lv

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-237
    Posty
    32

    Domyślnie Wklejanie prętów zbrojeniowych za pomocą kotew chemicznych

    Dzień dobry,

    jestem na etapie fundamentów i po ostatniej kontroli przez kierownika okazało się że wykonawca po zalaniu ław fundamentowych nie ustawił prawidłowo prętów zbrojeniowych pod słupy. Jak sprawdzałyśmy z osiami budynku wytyczonymi przez geodetę to praktycznie każde zbrojenie pod słup jest przesunięte o 2-3 cm. Ale niestety 6 z nich jest przesunięte krytycznie od 15-22 cm. Aktualnie kończą murowanie ścian fundamentowych i oczywiście te pręty zbrojeniowe wystają z ław w tych miejscach co nie powinny być… wykonawca mówi że to nie problem i chce powycinać część prętów i zamontować je na kotwy chemiczne. Kierownik mnie uspokaja i mówi że tak się robi:
    https://inzynierbudownictwa.pl/wklejanie-pretow-zbrojeniowych-za-pomoca-kotew-chemicznych-polaczenia-w-konstrukcjach-zelbetowych/

    Ale moja obawa wynika z faktu że praktycznie każdy z przyszłych 10 słupów (prętów zbrojeniowych) wymaga mniejszej lub mega większej ingerencji. Czy Waszym zdaniem taka poważna ingerencja nie wpłynie na konstrukcję budynku ? Ja będę miał dwa piętra więc budynek wysoki i dwa stropy do wylania..z góry dziękuję za takową podpowiedź.

    Pozdrawiam
    Grzegorz

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rób tego… operator ciężkiego sprzętu ma duże doświadczenie w budowie dróg… nigdy przenigdy nie wiązał asfaltu z betonem… co się stanie, jeśli będą frezować lub sproszkować drogę na pełną głębokość w przyszłości maszyna może uderzyć w pręty zbrojeniowe i zepsuć płytę podjazdu i maszynę. Najlepszą opcją jest zagęszczenie betonu w miejscu styku z asfaltem od 8 do 12 cali mobdro
    Ostatnio edytowane przez harotpa ; 27-05-2024 o 18:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony