dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Odspajanie płyt GK - w czym problem?

    Cześć,

    piszę z następującą sprawą. 4 dni temu przykleiłem płytę karton-gips zieloną (prod. Knauf) na ścianę z cegły. Ściana stara, ale całkowicie oczyszczona z resztek starego tynku przy pomocy metalowej szczotki, odpalona i dwukrotnie zagruntowana Unigruntem przy pomocy grubego pędzla. Płytę jeszcze przed naklejaniem dla pewności odkurzyłem. Płyta (wys. 2,6 m) klejona na placki (klej Knauf Perlfix, wymieszany w proporcjach wg zaleceń na opakowaniu), placki nakładane najpierw na ścianę, a później dołożona i doścignięcia plyta. Po momencie przyklejenia wydawało się, że trzyma się dobrze.

    Dzisiaj, po 4 dniach przy dotknięciu płyty czuć, jakby niektóre placki nie trzymały. Później okazało się, że plyta całkowicie od nich odspaja, placki zostają na ścianie (do której też jie trzymają się zbyt mocno). Bez większych problemów oderwałem całą płytę.

    Co poszło tutaj nie tak? Wcześniej kleiłem płyty w pomieszczeniu obok, dokładnie w takich samych warunkach o przy użyciu identycznych materiałów. I wszystko jest elegancko, a teraz coś takiego.

    Dodatkowo, po zerwaniu płyty klej wydawał się jakby niedoschnięty. Nie rozumiem dlaczego, bo pomieszczenie jest ciepłe, ogrzewane, a dodatkowo przez większość dnia nasłonecznione, wiec nie ma mowy o jakimś zawilgoceniu.

    Doradźcie proszę co mogło być przyczyną takiej sytuacji, bo jestem załamany

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.410

    Domyślnie

    Placki się daje na płytę a nie na ścianę.....to po pierwsze.
    Po drugie należy to robić szybko i mieć przygotowaną dociętą płytę aby wilgoć z kleju nie wyschła.
    Po trzecie jeśli pokój jest nasłoneczniony to możliwe że słońce padało bezpośrednio na płytę rozgrzewając ją co sprawiło że różnica temperatur pomiędzy klejem a płytą spowodowała problemy z wiązaniem kleju.
    Problemem mógł być sam klej....który nie związał.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Ściana zewnętrzna - poprawiłbym izolację: umieściłbym PIR 20 mm pomiędzy listwami o głębokości 25 lub 22 mm. Zamontuj łaty na sucho za pomocą śrub, następnie je wyjmij i przymocuj łaty za pomocą dużych kawałków kleju, użyj śrub, aby zrównać je z przednimi krawędziami. Odetnij PIR dla elektryki. Puszki tylne można później przykręcić lub przykleić https://vlc.onl/ bezpośrednio do ściany. Następnie przykręć płytę gipsowo-kartonową. Załóż siatkę i posmaruj złącza masą spoinującą. Następnie użyj tej samej masy szpachlowej, aby dokładnie wygładzić całe deski.
    Ostatnio edytowane przez kazank ; 28-05-2024 o 11:33

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Placki się daje na płytę a nie na ścianę.....to po pierwsze.
    .
    Dlaczego?
    Tu jest filmik Knauf, ten sam klej i wyraźnie jest że klej jest nakładany na ścianę

    https://www.youtube.com/watch?v=Wy0nYvxmDBk
    69m2 powierzchnia użytkowa, poddasze nieogrzewane. 100% podłogówka. Ściany beton komórkowy Energo, Okna 3 szybowe. Podłoga 18 cm grafit 0.31. Ściany docelowo grafit 0.31. Strop 30 cm wełna 0.33 Rekuperacja z odzyskiem ciepła. CWU 200 litrów. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 3kw. 1 osoba.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.839

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam dlaczego nie lepiej kreić na piankę pewne mocne i czyste.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony