dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Dachówka ceramiczna - Jakiej firmy, która poważnie traktuje klienta

    Jestem zupełnie nowym użytkownikiem, przed założeniem konta przejrzałem kilkadziesiąt wątków dotyczących dachówek w nadziei, że znajdę jakieś konkrety i szczerze mówiąc na taką ilość postów jaką podała mi wyszukiwarka, nikt nie potrafi odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie zadane w tytule, ponieważ widzę walkę między handlowcami "czyj produkt jest lepszy", a dekarzami ?

    Ogólnie rzecz biorąc stoję przed wyborem dachówki - nastawiam się na ceramiczną ALE doczytałem się kilku kwestii:

    1. Dachówki ceramiczne są dostarczane w najgorszym gatunku na Polski rynek - t.j III gat który sprzedawany jest jako I gat, podczas gdy na zachód RZECZYWIŚCIE idzie I gat
    2. Zgodnie z pkt 1. doczytałem się, że dachówki ceramiczne na wystawach stoją pięknie wyrównane, wręcz idealne - a na plac budowy przychodzi jakaś powyginana lipa i inwestor w konsekwencji się z tym buja, a dekarze źle kładą taki dach co w konsekwencji prowadzi do wad położonej połaci np dostaje się woda/śnieg
    3. Doczytałem się też, że trzeba uważnie czytać gwarancję co ona obejmuje, w sumie po przestudiowaniu wychodzi na to, że producent daje gwarancję na to, że dachówka nie będzie wchłaniać wody, nie rozsadzi się od mrozów etc... - ale jakoś nikt nie porusza kwestii, co jeśli na plac przyjdą dachówki połamane i powyginane ? Inwestor ma się bujać ?

    Z prywatnego źródła dowiedziałem się, że nie warto brać dachówek ceramicznych, gdyż mają słabe zamki i pękają podczas układania. W związku z tym, czy ktoś z was jednoznacznie wskaże mi producenta, który ma NIEZAWODNE zamki w dachówkach ceramicznych oraz dachówki które są wyprodukowane zgodnie ze sztuką, a nie jakiś krzywy odpad byle tylko sprzedać.

    Czy będzie ktoś w stanie wskazać RZETELNEGO PRODUCENTA ?

    Może trochę ostro ale to są pieniądze inwestora i w sumie nie są to małe pieniądze w stosunku do JAKOŚCI jaką otrzymuje - czy ktoś z was chciałby być oszukiwany ? (takie wnioski nasuwają mi się po przestudiowaniu tylu postów)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Bardzo pesymistycznie podszedłeś do sprawy i wyboru.

    U mnie jest 12 lat Ceraton dachówka ceramiczna - napiszę tak gdybym decydował jeszcze raz - było by to samo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 001.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	453530Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gril.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	453531
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    mnie w sumie nie zależy jak wygląda dach - bo w sumie każdy dach jest fajny - ale do sprawy podchodzę bardziej technicznie tj. chciałbym kupić dachówki, które są niezawodne w sensie nieodpadające zamki i proste po wyjściu z pieca - nie chcę aby zachodni producent traktował polskiego klienta jak wieśka, tylko jak normalnego klienta, jeżeli polski klient ma być tym wieśkiem, to niech zachodni producent swój odpad opycha gdzie indziej - sory, trzeba być surowym w szczególności jeżeli idą na to ciężkie pieniądze

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Jak może odpadać zamek? chyba, że ktoś celowo jakoś to uszkodzi - to jest całość , bardzo twarda i ciężka. Wypalana jak cegła - a że niektóre są krzywe? i nierówne to są z naturalnego materiału - z chińskiego plastiku będą równe i każda identyczna.
    To tak jak z ceramiką użytkową - kiedyś garnki, a obecnie doniczki - trzeba porównać wejść do sklepu i spojrzeć coś co jest z naturalnych materiałów nigdy nie jest takie samo.
    Alternatywą do powtarzalności stały się dachówki cementowe - odlew i cementowy materiał sprzyjają powtarzalności kształtu.

    Już wspominałem na forum- po położeniu dachu - szczególnie z dachówek płaskich - ludzie łażą, przyglądają się , "mruczą" to krzywo, nierówno, lekko uniesione, opadnięte nie zgrane linie.......a potem na całości panele fotowoltaiczne
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Mam creatona titania, jakos bardzo ok, dachowka ciezka i solidna wykonawcy mowili ze ladnie i rowno sie uklada.
    Jedyny minus to lekko niedomalowane same doly bokow o czym duzo postow. Zanim nie przeczytalem tego w internecie to tego nie zauwazylem bo bez lupy i robienia labaratorium z budowy to ciezkie do zobaczenia.

    PS jak masz tak do budowy podchodzic to lepiej nie buduj. Szkoda Twojego zdrowia

  6. #6

    Domyślnie

    no dobra, to co polecasz ? Tak uczciwie. Ja ogólnie przyglądam się firmie Roben Bornholm Czerwona naturalna lub Wienerberger (ale nie wiem którą). Pytanie czy ktoś by się wypowiedział o zamkach i jak wygląda towar po otrzymaniu w rękę (a nie na wystawie)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zkubinski Zobacz post
    no dobra, to co polecasz ? Tak uczciwie. Ja ogólnie przyglądam się firmie Roben Bornholm Czerwona naturalna lub Wienerberger (ale nie wiem którą). Pytanie czy ktoś by się wypowiedział o zamkach i jak wygląda towar po otrzymaniu w rękę (a nie na wystawie)
    ceramika braas turmalin, meyer holsen

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał zkubinski Zobacz post
    1. Dachówki ceramiczne są dostarczane w najgorszym gatunku na Polski rynek - t.j III gat który sprzedawany jest jako I gat, podczas gdy na zachód RZECZYWIŚCIE idzie I gat...
    2. Zgodnie z pkt 1. doczytałem się, że dachówki ceramiczne na wystawach stoją pięknie wyrównane, wręcz idealne - a na plac budowy przychodzi jakaś powyginana lipa i inwestor w konsekwencji się z tym buja, a dekarze źle kładą taki dach co w konsekwencji prowadzi do wad położonej połaci np dostaje się woda/śnieg
    3. Doczytałem się też, że trzeba uważnie czytać gwarancję...
    Ad. 1. Piszesz bzdury niczym nie poparte. Każdy producent dba oto aby z fabryki wyjechał pełnowartościowy produkt. Na proces technologiczny człowiek już praktycznie nie ma wpływu. Wszystkim sterują komputery i to one sprawdzają jakość produktu.
    Ad. 2. Tu akurat masz rację bo część a nawet większość hurtowni selekcjonuje dachówkę na wystawki. Ja odradzam takie praktyki. W hurtowni, z którą współpracuję wykonaliśmy wystawki z dachówki tak jak wychodziło z palety. Klient nie ma wówczas pretensji, że widział co innego a dostał co innego. Po prostu "widziały gały co wybierały". Natomiast realnie rzecz biorąc to nie ma prostych dachówek bo to tylko wypalona glina. Po to dachówka ma zamki, żeby ograniczyć a nie wyeliminować dostęp wody czy śniegu na krycie wstępne. Kolejny raz przypomnę za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne a pokrycie wierzchnie.
    Warto zlecić krycie dachu doświadczonej firmie dekarskiej z referencjami. Jakość musi kosztować. Przed wyborem pokrycia obejrzeć dachówkę na podobnym dachu bo to inny wygląd niż na ekspozycji. Przed wyborem dekarza zasięgnąć opinii o nim, obejrzeć "jego" realizacje.
    Ad. 3. No zdecydowanie tak! Czytać i to czytać ze zrozumieniem. Do tego posłuchać rad dekarza, któremu zlecamy wykonanie dachu.
    Życzę trafnych i rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    Banned
    DariuszP77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dachówka ceramiczna jest bardzo OK (y) U mnie na dachu produkowany w Polsce, jestem zadowolony z jakości i estetyki, cena też była dobra, choć wiem, ze teraz to już dużo drożej by było, ale tak ze wszystkim teraz.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 09:43

  10. #10

    Domyślnie

    Lepiej, żeby dachówka była produkowana w Polsce czy za granicą?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A jakie ma to znaczenie? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Jeżeli szukacie Państwo dachówki to zapraszam do kontaktu, mam na stanie różnorakie modele
    Proszę dzwonić pisać i pytać
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-06-2022 o 07:39

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kris_2

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    1

    Domyślnie solidny sprzedawca

    [Witam,
    W tym roku zakupiłem dachówkę ceramiczną Nelskamp F13. W transporcie przyjechało sporo sztuk uszkodzonych (51 na 3532 szt) i choć trudno określić czy przez producenta, na placu czy w czasie transportu -sprzedawca zrekompensował mi dużą część dodając kilka paczek do zakupionej partii. Dachówki jeszcze nie są zamontowane więc do końca nie mam pewności czy nie mają wad . Wyglądają jednak na bardzo równe i gładkie.
    Myślę że tzw. szlachetna angoba będzie się ładnie prezentowała na budynku. Nelskamp wypala w wysokiej temperaturze a od tego zależy trwałość ceramiki ( tu przy nasiąkliwości zaledwie 2,5 % duża max. ilość cykli zamarzania) więc o to się nie martwię.
    Polecam sprzedawcę SiG i dachówkę Nelskamp.
    Ostatnio edytowane przez Kris_2 ; 24-11-2022 o 16:34

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.420

    Domyślnie

    Polecam Neskalmp Nibra F10U angoba szlachetna.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Czarus86

    Zarejestrowany
    May 2024
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Posty
    1

    Domyślnie Jaki producent dachówki ceramicznej

    Witam. Jesteśmy na etapie wyboru,dachówki ceramicznej. Zdecydowaliśmy się na dachówkę Renska. Może mógłby ktoś doradzić od jakiego producenta wybrać, najlepiej taki model,mam na myśli, jakości wykonania,żeby były w miarę proste,nie było jakiś przeswitow i po kilku latach użytkowania,żeby nie traciły koloru.
    Zdecydowaliśmy się na model Creaton Koda antracytowa angobowana,nawet już wycenili nam,ale zacząłem czytac opinie,z przed kilku lat na temat Creatona i zwątpiłem w tego producenta,podobno uwzględnienie gwarancji,na estetykę dachówki jest, niemożliwe .Może ma ktoś doświadczenie z tą dachówka,pozytywne lub negatywne,może z biegiem lat proces technologiczny poprawili.
    Może ma ktoś doświadczenia z innymi producentami i podobnymi modelami typu:
    Cosmo firmy Wienerberger
    Topas firmy Braas
    Reform firmy Bogen
    Firmy Nelskamp i podobnych.
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony