dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Podmurówka ogrodzenia frontowego a skrzynka gazowa i elektryczna

    Witam, czy jak robiliście podmurówki pod ogrodzenie frontowe to wylewaliście je tylko do skrzynek el./gaz czy zachowując ciągłość również pod nimi?

  2. #2

    Domyślnie

    Ciagłość, również pod skrzynkami.
    Pozdrawiam
    Katka

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Katka, a przewody gaz/prąd dawałeś w specjalne otuliny czy jak? A może styropian załatwi temat?

  4. #4

    Domyślnie

    Przewody w otulinach takich szarych one chyba do ocieplania rur sa.
    Pozdrawiam
    Katka

  5. #5

    Domyślnie

    OK, widzę że siedzisz w temacie - muszę obydwie skrzynki skorygować w granicach 5 cm. Ze skrzynką el. nie będzie problemu ale z jak z gazem? Da radę przesunąć/odsunąć w granicach 5cm, a może jest jakiś sposób na to? I mam wątpliwości czy usuwać plastikową podstawę pod skrzynką gazową...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Po co chcecie ocieplać rurę od gazu?

  7. #7

    Domyślnie

    To bardziej funkcja ochronno-dylatacyjna
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 17-06-2018 o 09:29

  8. #8

    Domyślnie

    Witam ponownie, jestem w trakcie prac i otwór na fundament stopy bramy przesuwnej połączył mi się z otworem fundamentu dla słupka bramy i podmurówki -czy dawać dylatację, czy może być takie usztywnienie stopy?

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Kurcze, te 2 skrzynki mają różne poziomy -różnica z 20cm -czy Wam udało się może doprowadzić do tego samego poziomu górę skrzynek? Na elektrycznej nie zostawili rezerwy kabla niestety

  11. #11

    Domyślnie

    Przestawawianie skrzynki elektrycznej to niezły hardcore, u mnie taka skrzynka ma spory fundament, także nie wiem jak moglbym ją prostym sposobem podnieść. U mnie jest posadowiona w dobrym miejscu ale strzasznie przechylona. Gazowa to luz, sam plastik lekko złapany w gruncie.

  12. #12

    Domyślnie

    Skrzynki już odkopane i "w powietrzu" podparte. Obydwie mają plastikowe podstawy -liczyłem na korektę wysokości elektrycznej bo w końcu kable, a w gazowej rury! Jednak nie ma za bardzo rezerwy na kablu, a obniżenie gazowej nie daje rady, bo wnętrze jest już w jej górnej części.
    Też były krzywo i nie w linii.

  13. #13

    Domyślnie

    @daniel.w ja też teraz będę robił część ogrodzenie z instalacjami gaz i prąd, które przechodzą prostopadle do mojego ogrodzenia. Chcę zrobić fundament ciągły, na którym będzie murowane ogrodzenie z kamienia. Fundament myślę dać na 1-1,2m, więc rura od gazu i przyłącze elektryczne będą zatopione w betonie. W jaki sposób zabezpieczyłeś już istniejące instalacje?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.403

    Domyślnie

    Przepust z przeciętej rury kanalizacyjnej lub owinąć pianką tak aby rura nie miała kontaktu z betonem i oba przedmiony zarówno rura jak i fundament mogły swobodnie pracować
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony