dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 9
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 173
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.951

    Domyślnie

    Nie zrobisz sobie samemu pompy ciepła. Możesz przerobić gotową pompę ciepła.
    Wyrośliśmy już z etapu że każdy musi sam sobie wszystko naprawić.
    Chcesz zbudować sobie zasobnik cwu o pojemności 1 m3 to sobie zbuduj.
    Siedzisz na emeryturze to masz czas

    Pisałeś w innym temacie, ze samemu potrafisz "naprawić" silnik Diesla.
    Ciekawe co tam naprawdę potrafisz naprawić.
    Naprawisz wtryskiwacze, wymienisz uszczelkę pod głowicą i spalnujesz głowicę?
    A może w garażu zrobisz szlify?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #102
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie rozumiesz, że wielu nie chce i nie potrzebuje mieć takiej instalacji?
    Ja też nie chcę i nie potrzebuję.
    Sam sobie zrób dla siebie.
    Nie rozumiem po co Ty tu bywasz, czytasz i dupę nam zawracasz.
    Nie jest Ci potrzebne, nie chcesz - i kropka!
    Są tacy, którym to jest potrzebne lub temat ich ciekawi.
    Tak trudno to zrozumieć?
    Nie rozumiem pytań typu : "A co dla tych którzy nie chcą sami tego wykonywać?"
    Pisałem - zadzwonić, poczekać i fakturę zapłacić!
    Nie trzeba sobie łapek brudzić.
    Zresztą...
    Czy koniecznie coś musi być dla takich co nie chcą sami?
    Pies z nimi tańcował!
    Będą mieli to, za co zapłacą.

    Adam M.

  3. #103
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "Nie zrobisz sobie samemu pompy ciepła. Możesz przerobić gotową pompę ciepła."

    Od prawie 30 lat ja te pompy buduję, jak mi jaka potrzebna albo jak mnie jakieś nowe rozwiązanie zaciekawi.
    No i wiem.
    To nie jest dla wszystkich.
    Trzeba mieć kilka szarych komórek i trochę narzędzi.
    Jak się nie ma - to się nie ma.

    Adam M.

  4. #104
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "Wyrośliśmy już z etapu że każdy musi sam sobie wszystko naprawić."
    Naprawdę?
    A mnie się wydaje, że w taki etap powoli wchodzimy.
    I biada debilom technicznym, bo jak im się co zepsuje - to to stracą.
    Kończy się czas zastępowania zepsutego nowym.
    Ludzie mają coraz mniejszą siłę nabywczą

    Adam M.

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nie rozumiem po co Ty tu bywasz, czytasz i dupę nam zawracasz.
    Nie jest Ci potrzebne, nie chcesz - i kropka!
    Są tacy, którym to jest potrzebne lub temat ich ciekawi.
    Tak trudno to zrozumieć?
    Nie rozumiem pytań typu : "A co dla tych którzy nie chcą sami tego wykonywać?"
    Pisałem - zadzwonić, poczekać i fakturę zapłacić!
    Nie trzeba sobie łapek brudzić.
    Zresztą...
    Czy koniecznie coś musi być dla takich co nie chcą sami?
    Pies z nimi tańcował!
    Będą mieli to, za co zapłacą.

    Adam M.
    D..ę to Ty zawracasz pisząc "jedynie słusznych swoich rozwiązaniach" które są niby najlepsze.

    Pytanie w temacie to Ile kosztuje grzanie CWU ?
    Rozumiesz pytanie i rozważania "PC czy gaz" ?
    Korleon nie pytał się co może samemu "zbudować" a Ty mu to wmawiasz (post #13).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Nie zrobisz sobie samemu pompy ciepła. Możesz przerobić gotową pompę ciepła."

    Od prawie 30 lat ja te pompy buduję, jak mi jaka potrzebna albo jak mnie jakieś nowe rozwiązanie zaciekawi.
    No i wiem.
    To nie jest dla wszystkich.
    Trzeba mieć kilka szarych komórek i trochę narzędzi.
    Jak się nie ma - to się nie ma.

    Adam M.
    Od 30 lat składasz PC z gotowych części.
    Możesz składanie nazywać budowaniem ale to ner zmienia faktu składania.

    Ile tych pomp ciepła przez 30 lat "zbudowałeś" i co dalej z nimi się dzieje?
    Wszystkie je używasz?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Wyrośliśmy już z etapu że każdy musi sam sobie wszystko naprawić."
    Naprawdę?
    A mnie się wydaje, że w taki etap powoli wchodzimy.
    I biada debilom technicznym, bo jak im się co zepsuje - to to stracą.
    Kończy się czas zastępowania zepsutego nowym.
    Ludzie mają coraz mniejszą siłę nabywczą

    Adam M.
    Samemu też się leczysz? Plomby, leczenie kanałowe i usuwanie zębów też robisz własnoręcznie?
    Komuś coś się psuje to wzywa specjalistę lub niestety kupuje nowy sprzęt.
    Ludzie mają coraz większą siłę nabywczą.
    Może Ty masz coraz mniejszą siłę nabywczą.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Licytowanie się, kto zużywa dziennie mniej wody i jak tanio ją grzeje to chyba nie jest dobra droga...
    Kąpiąc się, mam się zastanawiać ile kasy spływa do kratki ściekowej czy mam się dobrze umyć i dobrze zrelaksować?

    Ja np. lubię brać na przemian prysznic gorący i maksymalnie zimny - dwie lub trzy zmiany a także bardzo mocny strumień z słuchawki.
    Nie lubię ciurczących słuchawek (hotele) i słabo płukających deszczownic...
    W trakcie kąpieli w wannie lubię sobie dopuszczać naprawdę gorącą wodę- szczególnie zimą.
    Gdybym miał cwu grzaną wyłącznie PC to takie zabiegi byłyby niemożliwe. Ale to moje preferencje. Ktoś może mieć inne. Jego sprawa.
    ==
    FAQ z sieci:
    Ile ciepłej wody użytkowej na osobę?
    Zwykle przyjmuje się zużycie na poziomie 30 do 100 l na jedną osobę w ciągu doby. Standardowe, uśrednione obliczenia mówią o zużyciu 70-90 l/osobę. Przy obliczaniu pojemności zasobnika ciepłej wody warto więc wszystkie powyższe czynniki wziąć pod uwagę, a także pojemność wanny jako największego odbiornika cwu.

    Ile m3 wody zużywa 4 osobową rodziną?
    Czteroosobowa rodzina zużywa około 500 litrów wody dziennie. Człowiek zużywa średnio około 110 litrów wody dziennie przy czym do celów konsumpcyjnych jedynie 2,5 do 3 litrów. Na pięciominutowy prysznic zużywamy średnio 200 litrów wody.

    Ile stopni powinna mieć gorącą woda?
    Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Ile m3 wody zużywa 4 osobową rodziną?
    Czteroosobowa rodzina zużywa około 500 litrów wody dziennie. Człowiek zużywa średnio około 110 litrów wody dziennie przy czym do celów konsumpcyjnych jedynie 2,5 do 3 litrów. Na pięciominutowy prysznic zużywamy średnio 200 litrów wody.
    Prysznic 40 litrów na minutę? Nie ma słuchawek zdolnych do takiego wydatku. Nawet połowy. Mocny prysznic albo duża deszczownica to 10-15 l/min. Może chodziło o pięciominutowe prysznice dla każdego członka czteroosobowej rodziny?

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    FAQ z sieci:
    Z jakiej sieci? Kanalizacyjnej? Tam znajdziesz wszelkie fekalia.
    Aż tak niewiarygodne źródło, że wstydzasz się podać?

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Z pretensjami do Google. Czepiactwo odchodzące od meritum. Jak zwykle...
    To nie jest moje zdanie. Podaję FAQ informacje takie jakie są, prosto z brzegu, które można sobie wyguglać. Można je obśmiać lub pominąć (hue, hue, hue -alegupi, alegupi!) Może piszący się pomylił, może opuścił jakieś słowo? Jak ktoś lubi nisko latać - jego sprawa...

    Ważne w tym wszystkim jest to, że ciepłej (czy też bardzo ciepłej o temp. 55-60 oC) wody można potrzebować naprawdę dużo, chyba, ze ktoś hołduje zasadom: "częste mycie skraca życie" lub "mycie głowy - trup gotowy"... Niektórzy mogą mieć także preferencje Napoleona.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Ile m3 wody zużywa 4 osobową rodziną?
    Czteroosobowa rodzina zużywa około 500 litrów wody dziennie. Człowiek zużywa średnio około 110 litrów wody dziennie przy czym do celów konsumpcyjnych jedynie 2,5 do 3 litrów. Na pięciominutowy prysznic zużywamy średnio 200 litrów wody.

    Ile stopni powinna mieć gorącą woda?
    Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C.
    Pomyliłeś się o jedno zero.
    Na pięciominutowy prysznic zużywa się 15 - 20 litrów wody.
    Temperatura ciepłej wody w punktach czerpalnych nie musi wynosić aż 55 - 60 °C.
    60 °C to można się poparzyć.

    Wystarczy 45 - 50 °C.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Nie umiesz czytać co napisałem czy nie chcesz?
    To cytowany BEZ POPRAWEK pierwszy z brzegu tekst z Google tyczący cwu. Są jeszcze dziesiątki innych...

    O mnie za mnie TY możesz mieć w cwu temp. 45 oC a nawet mniej.
    Mnie taka temperatura w 100-litrowym zbiorniku cwu nie wystarczy, dlatego JA mam 58 oC.
    Absolutnie nie traktuję tego jako żądanie, by inni mieli tak samo jak ja...
    W żadnej kwestii nic nikomu nie narzucam.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 11-04-2024 o 11:33
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Z pretensjami do Google. Czepiactwo odchodzące od meritum. Jak zwykle...
    To nie jest moje zdanie. Podaję FAQ informacje takie jakie są, prosto z brzegu, które można sobie wyguglać. .
    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Nie umiesz czytać co napisałem czy nie chcesz?
    To cytowany BEZ POPRAWEK pierwszy z brzegu tekst z Google tyczący cwu. Są jeszcze dziesiątki innych...

    O mnie za mnie TY możesz mieć w cwu temp. 45 oC a nawet mniej.
    Mnie taka temperatura w 100-litrowym zbiorniku cwu nie wystarczy, dlatego JA mam 58 oC.
    Absolutnie nie traktuję tego jako żądanie, by inni mieli tak samo jak ja...
    W żadnej kwestii nic nikomu nie narzucam.
    Pomyśl zanim coś zacytujesz.
    Temperatura w zasobniku cwu to jedno a temperatura w punkcie czerpalnym to drugie.
    Mając zasobnik 100 litrów faktycznie potrzebujesz wyższej temperatury wody w zbiorniku bo woda w nim wolo się nagrzewa.

    Można mieć zasobnik 50 litrów i wodę podgrzewać do oczekiwanej np. 45-48 °C i nie narzekać na brak ciepłej wody.
    Trzeba tylko posiadać sprawny kocioł z dużą mocą (np. 30 kW) dla celów cwu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    To nie jest moje zdanie. Podaję FAQ informacje takie jakie są, prosto z brzegu, które można sobie wyguglać.
    Nie zgadzasz się z nim?
    Pewnie jak każdy, któremu zależy na sprzedaniu dużego misia, bo mu się to bardziej opłaca.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W bloku, który rozliczałem rekordzista zużył 84m3 przez rok. 2+2. Średnia całego bloku w okolicach 3m3/mies/mieszkanie.
    [...]
    Mi wystarcza zasobnik 100l grzany do 65* dla 2+2 (średnie zużycie w bloku mieliśmy 66l dziennie).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-04-2024 o 16:10

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pomyśl zanim coś zacytujesz.
    Temperatura w zasobniku cwu to jedno a temperatura w punkcie czerpalnym to drugie.
    Mając zasobnik 100 litrów faktycznie potrzebujesz wyższej temperatury wody w zbiorniku bo woda w nim wolo się nagrzewa.

    Można mieć zasobnik 50 litrów i wodę podgrzewać do oczekiwanej np. 45-48 °C i nie narzekać na brak ciepłej wody.
    Trzeba tylko posiadać sprawny kocioł z dużą mocą (np. 30 kW) dla celów cwu.

    d7d. Wolnoć Tomku w swoim domku. Zatem powinieneś doprecyzować, że opisywane przez Ciebie zużycie na minutę tyczy wody gorącej, do której dopuszcza się zimną wodę wg aktualnych preferencji lub Ty osobiście tyle właśnie wody zużywasz...

    Cytować mogę wszystko co ludzie wypisują. Ty jak lubisz, możesz się czepiać słówek, możesz kontestować wartość cytatów, możesz...
    Pofatyguj się i przeczytaj wszystko co w temacie cwu napisałem w tym wątku a poznasz z grubsza moje zdanie w temacie. Temat jest ważny i bardzo złożony.
    Staram się opisywać problem ciepłej wody ogólnie, starając się wyłapać wszystkie obecne i potencjalne zmienne.
    Podstawowe potrzeby określają godziny poranne, kiedy kilkoro domowników w podobnym czasie udaje się do pracy, do szkoły itp. Pojawiają się kilkudniowi goście...
    W nowych domach najczęściej jest więcej niż jedna łazienka, czasem kilka, przy każdej sypialni.
    JA osobiście uważam, że oparcie grzania cwu wyłącznie na pompie ciepła to błąd, który prędzej czy później się uwidoczni.
    Moim zdaniem do grzania cwu powinno sie posiadać odrębne, dedykowane tylko do tego celu urządzenie.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Moim zdaniem do grzania cwu powinno sie posiadać odrębne, dedykowane tylko do tego celu urządzenie.
    Czyli osobne źródło do CO, osobne do CWU zasilające jeden bufor?

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Kiedyś sformułowałem to jako "zasada jednego bufora" (magazynu ciepłej wody do jej wielokierunkowego wykorzystania - swoiste "centrum logistyczne").
    Po co ta kolejna (po buforze do CO) komplikacja?

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jestem ciekaw propozycji takiego bufora, nawet pytałem o to, ale konkretów, jak to zwykle u bogusława brak...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    d7d. Wolnoć Tomku w swoim domku. Zatem powinieneś doprecyzować, że opisywane przez Ciebie zużycie na minutę tyczy wody gorącej, do której dopuszcza się zimną wodę wg aktualnych preferencji lub Ty osobiście tyle właśnie wody zużywasz...

    Cytować mogę wszystko co ludzie wypisują. Ty jak lubisz, możesz się czepiać słówek, możesz kontestować wartość cytatów, możesz...
    Zużycie wody to zużycie wody czyli to co wypłynie ze słuchawki prysznicowej.
    Nie wypływa 200 litrów przez 5 minut bo ni jest w stanie tyle wypłynąć przez słuchawkę prysznicową.

    U mnie zużycie wody w czasie prysznica to na ogół zużycie samej ciepłej wypływającej z zasobnika cwu.
    Czasami domieszam trochę zimnej wody ale zawsze jest to łącznie ok. 15-20 litrów wody ciepłej lub ciepłej z zimną.
    Bardzo oszczędnie to ok. 10 litrów wody ciepłej i zimnej.

    Cytaty - warto sprawdzić co się cytuje aby nie powielać idiotyzmów i fake newsów.

    Zwrócenie uwagi na błąd to nie jest czepianie się słówek.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    (...) Nie wypływa 200 litrów przez 5 minut bo ni jest w stanie tyle wypłynąć przez słuchawkę prysznicową.
    Kto tak twierdził? Gdzie? Kiedy? Napisz. Proszę! Obśmiejemy palanta razem. Będzie fajnie!

    Pozwolisz, że będę przytaczał takie teksty, jakie będę uważał za stosowne. Ok?
    Pokazuję skrajność pojawiających się opinii. Możesz sobie na ich temat marudzić i grymasić, co nie zmieni faktu, że są. Tyle i tylko tyle.

    Panowie. Kaizen i fotohobby. Nie będę się powtarzał. Jesteście tacy mądrzy a "mądrej głowie dość dwie słowie"...
    Pozdrawiam
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Strona 6 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony